Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento 900 benzyna z '99 - gaśnie w czasie jazdy

leon949 18 Dec 2011 13:38 10535 4
Relpol
 • #1
  leon949
  Level 2  
  Samochód gaśnie w czasie jazdy i nie można go uruchomić (dzień wcześniej elektryk samochodowy wymieniał lampki w tablicy rozdzielczej ale może to nie ma z tym związku)
  Pierwszy raz samochód zatrzymał się to sprawdziłem iskrę na wszystkich świecach zapłonowych była i żadna z nich nie była zalana.
  Samochód zatrzymał się niedaleko warsztatu samochodowego, mechanik stwierdził że jest uszkodzona pompka paliwa małe ciśnienie i ją wymienił. Po naprawie ujechałem kilka set metrów samochód zgasł, mechanik tym razem wymienił filtr paliwa i stwierdził że może być woda i musi spuścić paliwo.Wody nie było ale w paliwie mogą być niewłaściwe komponenty, że dolał kilka litrów paliwa zostawił go uruchomiony na wolnych obrotach by wypalić paliwo.
  Samochód zatrzymywał się już kilkanaście razy po czasie 1godz lub dłużej samochód zapala.
  Pierwszy raz było koniec listopada. Paliwo od tego czasu tankowałem już około 30 litrów. Ostatnio po zatrzymaniu chciał zapalić, gasł później zapalił i chodził na wolnych obrotach prawidłowo ale po dodaniu gazu gasł, dopiero po którym razie było dobrze.
  Wymieniłem świece przewody wysokiego napięcia, czujnik położenia wału korbowego, sprawdziłem przekaźniki - główny i pomocniczy styki i napięcia z pompy, pomierzyłem cewki wysokiego napięcia wartości prawidłowe.
  Samochód gaśnie na prostych odcinkach.
  Częściej zdarza się po przy hamowaniu i skrętach w lewo lub prawo na małych prędkościach przy dojeździe lub wyjeździe z skrzyżowań.
  Odkręciłem przewód paliwa przy wtrysku, gdy nie chce zapalić, pompka podaje ale jakim ciśnieniem tego nie mogę określić.
  Noszę się z zamiarem wymiany zbiornika paliwa ale nie wiem czy tu leży przyczyna?
  (W miedzy czasie odkręciłem pompkę paliwa i stwierdziłem, że mechanik nie założył kosza na pompkę tłumaczył, że zapomniał a pompkę przymocował paskiem bo wymienił przewody i to mu lepiej pasowało a zaczep to plastyk i się starzeje, filtr jaki założył jest w kształcie prostokąta i jest za długi przed założeniem kosza muszę go z jednej strony zgiąć czy tak może być?).
  Komputerowa diagnostyka nie wykazuje błędów.
  Usterka z gaśnięciem silnika powtarza się różnie czasem po 1km a czasami po 10 lub więcej km.
  Seicento 900 benzyna z '99 - gaśnie w czasie jazdy
 • Relpol
 • #2
  sandamiano
  Level 30  
  Dziwny mechanik . Kosz powinien być bo to całość i opiera się tym koszem o dno zbiornika paliwa. A tak pompa opierała się filtrem?Ponadto stanowi niejako zasobnik paliwa i do niego skierowany jest powrót paliwa z przepustnicy.Filtr prostokątny będzie pasował. Wymieniałem wkład pompy z filtrem i też był prostokątny i pasował.Byłeś przy diagnostyce układu wtryskowego? Nieraz nie pokaże błędów dopóki czujnik podaje sygnał do centralki. Tylko trzeba wiedzieć jakie powinny być te parametry.To już mechanik powinien się przy tym rozeznać. A tu diagnoskop pokazuje że nie ma błędów a on uznaje to za pewnik.Wymienili Tobie nowy wkład czy mechanik włożył używkę?Zanim zdecydujesz się na wymianę pompy (wkładu) paliwa mechanik niech zmierzy ciśnienie paliwa na wejściu do wtrysku. Powinno być około 1 atmosfery.
 • #3
  leon949
  Level 2  
  Faktycznie filtr musiał dotykać zbiornika bo był zabrudzony tylko w tym okrągłym wypuście wkładu(pompki).
 • #4
  neoswat
  Level 14  
  Przepraszam, że odgrzewam kotleta ale coś sie wyjaśniło co to było? Mam identyczne objawy od dzisiaj :C

  edit: Miałem nieszczelność pod wtryskiwaczem (pęknięta ta kwadratowa uszczelka) i zasysało lewe powietrze. Po wymianie jest w porządku :)
 • #5
  stanley1261
  Level 1  
  Mam identyczne objawy, mógłbyś napisać jak rozwiązałeś swój problem.[/film]