Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 250 D 86r kupiłem komplet instalacji szyb elektrycznych . Jakis schemat

18 Gru 2011 14:37 2027 4
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich. :D
    Jak w temacie
    Kupiłem komplet elektrycznych szyb. instalacja + silniki.próbuje to podłączyc. pewnie dałbym rade na piechote ale zajęłoby to sporo czasu bez schematu.
    jakiś znalazłem ale nie zgadzaja się kolory przewodów. Tu są (tym komplecie który mam) tylko czarny i czarno żółty lub czarno-żółto-siwy. Wiem że czarno-żółto-siwy to zasilanie ze stacyjki. czarno-żółty z aku. jest jeszcze zielony i czarny z końcówkami oczkowymi . to pewnie do aku.Pozatym obok przełączników na desce obok lewarka bieów jest szaro-niebieski z końcówką oczkową. To podświetlenie przycisków , tylko gdzie podłączyc? Brąz to masa.a czarno-fioletowy i zielono-fioletowy z końcówkami oczkowymi?
    Z góry dzięki za pomoc
    pozdrawiam i Najlepszego na Święta i Nowy rok
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Spec od Mercedesów
    Niestety - nie napisałeś dokładnie co kupiłeś. Pierwsza seria 124 miała tylko kable i przyciski bezpośrednio sterujące silniki szyb. Po liftingu doszedł dodatkowy sterownik montowany pod tylnym siedzeniem (tzw. "komfort") W tym przypadku przełączniki podają sygnał do modułu, a on poprzez przekaźniki wysterowuje silniczki. Tak więc jak mam Ci pomóc - skoro nie wiem co masz?
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    No tak . Faktycznie. jest i moduł sterujący.Miałem go przed soba jak to pisałem:)
    oznaczenia na nim- 4FH+SHD i pięć złączy od A do D
  • Poziom 8  
    Ok . Już patrze . A reszte zobacz w samochodzie , ale to jutro. Narazie dzięki.

Dodano po 3 [minuty]:

Ok a jeszcze jedno Kostka z czterema przewodami -brąż, zielono-czerwony , niebiesko-biały i szaro-niebieski pod wyłącznik swiateł?po lewej?

Dodano po 7 [minuty]:

Mam ten schemat . tylko że tam nie ma tych kolorów o którychmóiłem . Tych które ja mam. A właśnie to jest cały szkopuł w tym. Np.dwakable w tej samej wiążce czarno-fioletowy i zielono -fioletowy z oczkami. gdzie one? I czy napewno zielony i czarny z oczkami do aku?zielony to bedzie zasilanie z aku ale czarny?