Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać wiertarko-wkętarka (z udarem) czy wkrętarka

18 Gru 2011 15:21 21554 10
  • Poziom 8  
    Witam
    robię remont mieszkania
    i chce kupić bardzo dobrą wiertarkę
    tylko nie wiem czy osobno kupić wiertarkę z udarem, czy może wkrętarkę
    czy kupić 2 w 1 wiertarko - wkrętarkę z udarem
    wkrętarka jest mi potrzebna do wkręcania śrub w blachach, drewnie, metalu itp

a wiertarka do wywiercenia dziur betonie, w cegle itd
    cena nie gra roli

zamierzam kupić wkrętarkę na 18v w castorama, praktiker, obi, leroymerlin.pl innych sklepów nie znam w Częstochowie

1
    są jeszcze wkrętarki na kabel
    to co będzie lepsze wkrętarka na kabel czy na akumulator
    2.
    wkrętarki mają różne kolory np.bosch zielony, niebieski, czerwony, itd co to oznacza
    może być osobno wiertarka i wkrętarka
    z góry dziękuje bardzo za odpowiedz
  • Poziom 30  
    Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Kup osobno wiertarkę i osobno wkrętarkę.
    janjan1970 napisał:
    są jeszcze wkrętarki na kabel

Już dawno nie spotkałem takiego rozwiązania, kup dobrą markową wkrętarkę (np. Makita, Bosch) to posłuży Ci długo, tym bardziej że chcesz nią jak widzę sporo pracować.
  • Poziom 19  
    Ja osobiście polecałbym jeszcze to tej dwójki wiertarki metabo. Są to dobre i perfekcyjnie wykonane narzędzia.
  • Poziom 17  
    Wkrętarka przewodowa - sprzęt dla niektórych specjalistów - odpuść sobie.

Przy wkrętarkach najważniejszą rzeczą jest ładowarka. W tych tanich będzie ładowała (jeżeli zapomnisz o wyłączeniu jej) do końca świata skutecznie niszcząc akumulator. Polecałbym jakąś z automatyczną ładowarką.

Bosch niebieski dla profesjonalistów, zielony dla amatorów - do domu zupełnie wystarczy.
  • Poziom 8  
    czyli samą wkrętarkę kupić
    czy może kupić wiertarko-wkrętarkę
  • Poziom 26  
    Raczej ja bym się decydował osobno na wkrętarkę i osobno wiertarkę teraz prawie wszystkie są z udarem wię zapewne tak będzie lepiej mimo że to dwa narzędzia nie jedno.Dodre trochę może i kosztują ale warto raz wydać i na długo niż co jakiś czas kupować biedronkowe.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Temat istnieje, więc nie klonuję.
    Ponadto wydaje się być co najmniej niewyczerpany.
    Jestem na etapie wyboru wkrętarki.
    Szukam porządnego urządzenia do prac domowo-garażowych na lata.
    Podczas poszukiwania odpowiedniego urządzenia zaczęły mnie interesować wkrętarki z udarem.
    Ostatnio, podczas wiercenia w ścianie nośnej (Pegasus 69040 500W "udar"), musiałem posiłkować się wiertarką od znajomego, bo wiertło z Pegasusem kręciło w miejscu po przejściu przez tynk.
    Zastanawia mnie jakiej jakości jest udar w tych wkrętarkach.
    Choćby w odniesieniu do wspomnianego Pegasusa.
    Czy ktoś z was używa może jakiejś wkrętarko-wiertarki z udarem?
    Macie jakieś doświadczenie?
    Może gra niewarta świeczki i kupić tylko dobrą wkrętarkę i jakąś tanią wiertarkę z dobrym udarem?
    Z tego co mnie zainteresowało to:
    Bosch GSB 14,4-2 36Nm/1,5Ah udar za ok 500zł na Allegro
    A jeśli taki udar jest niewiele wart to może:
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). [retrofood]
    z walizką z wiertłami i innymi gadżetami, lub jakaś "goła" wkrętarka Makity?

W zestawie Makity interesująca wydaje się być skrzynka, która pozwala zapakować wszystko w jedno pudło, choć cena jest dość wysoka.
    Jakaś alternatywa dla tych urządzeń, głównie cenowa?

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Cześć.
    Ja kupiłem BOSCH GSB 12-2, czyli 12v, trochę słabszą od tej o której piszesz 14V.
    Ogólnie długo, bardzo długo szukałem. Czytałem różne fora, doradzałem się i wybrałem BOSCHa mimo, że jest wielu przeciwników, tak samo jak jego zwolenników. Szwagier ma firmę wykończeniową gdzie używa HILTI i Makity i ma właśnie niebieskie BOSCHE. Bardzo sobie je chwali i nadal kupuje więc wydaje mi się, że to jest dobry wybór, tymbardziej, że BOSCH daje 3 letnią gwarancję jako jedyny na rynku.
    Czytałem też, że warto kupić sobie jakąś porządną ładowarkę typu AL 2450 bo podobno te standardowe zajeżdżają baterię. Już jej szukałem, ale trochę droga bo ok 300zł kosztuje.
    Nie wypowiem się na temat jakości, bo dopiero jutro do mnie przyjdzie :), dzisiaj sklep wysłał ją do mnie.
    Dla mnie ważne było, że jak już kupuję, to niech będzie ten udar, bo czasami jak trzeba coś wywiercić w murze, to nie ma czym. No a poza tym, to mam jedno urządzenie w domu i nie zajmuje mi zbędnego miejsca.

Pozdrawiam.,
    Piotrek.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    Jeśli chodzi o te baterie to czytałem, że zielone Bosche tak robią, a niebieskie niby nie.
    Ja mam w domu tego całego Pegasusa i zależy mi na informacji czy przypadkiem ten udar nie jest wart tyle samo, bo wtedy żaden to dla mnie interes i wezmę zestaw Makity.
    Daj znać jak uda ci się coś tym sprzętem wywiercić w betonie (nie w gipsie:).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Wiertarko-wkrętarka udarowa nadaje się tylko do wiercenia w cegle, bloczkach lub innych miękkich materiałach. Jeśli jest praca w betonie np: otwory 8, 10 mm i w większych ilościach to tylko SDS.
    Do janjan1970: Jeśli cena nie gra roli to najlepszym wyborem według mnie jest wiertarko-wkrętarka minimum 14.4 V i do tego jakaś młotowiertarka która będzie miała w zestawie dodatkowy uchwyt na zwykłe wiertła. Lub jeżeli nie będzie duzo wiercenia w betonie można kupić coś takiego jak Metabo SBE 900 IMPULS. Jest to wiertarka udarowa z regulowanym momentem jak wkrętarka.
  • Poziom 15  
    Cześć.

Jak nie trzyma Cię kasa tak jak piszesz to polecam wziąć 2 narzędzia. Młotowiertarka SDS BOSCH GBH2-26DRE do wiercenia i podkuwania w betonie. Do wkręcania wiertarko-wkrętarka akumulatorowa MAKITA 6271 DWAE jako opcja tańsza do spokojniejszych prac lub BOSCH GSR 18VE-2 Li HD do ostrej roboty. Dwie maszyny zdecydowanie lepiej się sprawdzą. SDS będzie wiercił w betonie jak w maśle. Jakieś skucie tynku, płytek, bruzda pod kabel - wszystko bez problemu. Natomiast zupełnie nie nada się do wkręcania - i tutaj masz do użytku akumulatorówkę.