Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FORMATOWANIE LENOVO G550 POMOCY

s.imielski 06 Lip 2013 11:40 29257 65
    linuks
    Spec od komputerów
    lukkess napisał:
    Wiem co pisze bo mam lenovo a raczej moja siosta ma i ostatnio jej robiłem. Więc wybacz ale się nie znasz.

Pojęcia nie masz o czym piszesz. Partycja recovery w lenovo jest ukryta. W tym przypadku po zmianie układu partycji prez użytkownika i tak klawisz recovery nie zadziała i trzeba przywracać ręcznie gdy nie zrobiło się DVD recovery.
    Nie zaśmiecaj tematu i nie wypisuj głupot. Wiesz jak pomóc to pomóż. Nie masz pojęcia jak pomóc to lepiej nic nie pisz.
    Pozdrawiam
    lukkess
    Poziom 9  
    No to widocznie w Twoim laptopie tak jest ale w laptopie mojej siostry jest inaczej.
    linuks
    Spec od komputerów
    lukkess napisał:
    No to widocznie w Twoim laptopie tak jest ale w laptopie mojej siostry jest inaczej.

Oczywiście producent specjalnie dla Twojej siostry zmienił w jednym egzemplarzu podział partycji i organizację recovery :)
    Nie ośmieszaj się. Nie rozumiesz o czym piszesz. Poczytaj trochę o recovery w Lenowo to się z grubsza zorientujesz i sam zobaczysz jakie głupoty wypisujesz.
    Jeżeli coś będzie nie zrozumiałe w opisach to pytaj. Chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam
    Przejrzyj te wątki tam jest trochę o recovewy w lenowo.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2432000-0.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11655177#11655177
    dawler
    Poziom 9  
    linuks napisał:
    To zrób co wcześniej napisałem i nie kombinuj.Wystarczy że zmieniałeś układ partycji nie mając DVD recovery.I zrób jeżeli jeszcze nie zrobiłeś dysk naprawy systemu.Panel sterowania/system i zabezpieczenia /kopia zapasowa/przywracanie /tworzenie dysku naprawy systemu.

Co w przypadku jak nie mogę wejść w panel sterowania bo wywala mi zaraz komunikat " program eksplorator Windows przestał działać" ?
    rask90
    Poziom 1  
    Witam.

Temat nieco stary, ale myślę, że nie do końca rozstrzygnięty.

Jeśli chodzi o samo przywracanie systemu to jest ono w Lenovo g550 banalne. Robiłem to już kilka razy. Można podobno zrobić to z obrazu systemu na jakiejś fabrycznie zabezpieczonej partycji(mnie się to nie udało), albo z wcześniej przygotowanej płyty(ten sposób preferuję). Wszystko można załatwić(włącznie z wypaleniem tej płyty rozruchowej) w programie "OneKeyRecover" Jest on fabrycznie zainstalowany w systemie, cały jest po polsku i jego obsługa raczej nie powinna stanowić problemu, wszystko w krokach powinno być tam wyjaśnione.

Zamieszczam dość łopatologiczne wskazówki krok po kroku.
    Włączamy program -> wypalamy płyty(u mnie są to 2 DVD) -> uruchamiamy ponownie komputer -> klawiszem F12 wchodzimy w ustawienia BIOSu(przy wyświetleniu pierwszego ekranu przy włączaniu komputera) -> ustawiamy rozruch na napęd cd/dvd-> Dalej poprowadzi nas już instalator.

To co przed chwilą opisałem powoduje całkowitą utratę danych. Zostają tylko fabryczne partycje od Lenovo. Nie mogłem nigdzie znaleźć informacji czy jest możliwość reinstalacji systemu z opcją formatowania wyłącznie partycji systemowej. Wcześniej przenosiłem dane na inny dysk, ale aktualnie nie ma takiej możliwości. Zresztą i tak było to bardzo uciążliwe.

EDIT: Gdybym coś pomieszał to zamieszczam instrukcję do Lenovo g450/550 w języku Polskim. Niestety po pobieżnym przejrzeniu pliku nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=...=40gJY0Qa_aUQ9ijT34Pi5Q&bvm=bv.61965928,d.bGE
    misiu36100
    Poziom 8  
    Nie da się zainstalować, jedyna możliwość to przywracanie wersji fabrycznej.