Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook elegance KGE 7315 kłopot z palnikami

zielony laik 18 Gru 2011 16:11 3526 3
  • #1 18 Gru 2011 16:11
    zielony laik
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam kuchenkę Mastercook elegance. Nie ma żadnego oznaczenia jaki to jest dokładnie model kuchenki lecz po szukaniu w Internecie doszedłem do wniosku, iż musi to być KGE 7315. Wydaje mi się, że jest to jednak starsza wersja tego modelu. Problem polega na tym, że dwa przeciwległe palniki nie zawsze chcą się zapalić (wydaje mi się, że są zatkane). Jeden po poruszaniu palnikiem zapala się, natomiast w drugim ogień jest strasznie słaby. Z iskrą żadnego problemu nie ma bo pojawia się za każdym wciśnięciem. Prosiłbym o pomoc w naprawieniu tej usterki i wytłumaczenie krok po kroku co powinienem zrobić. Jestem niedoświadczony jeśli chodzi o naprawy kuchenek. Zamieszczę dodatkowo zdjęcie tego modelu znaleziony w Internecie ze względu na starszą wersję modelu KGE 7315.

Załącznik skasowałem. Proszę dostosować się do tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

mod. mrhari

• #2 18 Gru 2011 18:34
    andrzej1959
    Specjalista AGD

Należy zacząć od przeczyszczenia lub wymiany dysz.

• #3 18 Gru 2011 19:45
    zielony laik
    Poziom 8  

A proszę wytłumaczyć w jaki sposób to zrobić i czy to jest jedyna czynność, którą muszę wykonać?

• #4 18 Gru 2011 23:27
    peter falk
    Specjalista AGD

zielony laik napisał:
    proszę wytłumaczyć w jaki sposób to zrobić

Weź nie rozśmieszaj - kluczyk nasadowy siódemka w łapkę, preparat <smarujący cokolwiek> typu "wuda 40" w drugą łapkę, zdjąć kołpak palnika, psiknąć na dyszę (takie cacko z małą dziurką wewnątrz palnika) w/w preparatem, zmówić zdrowaśkę, nałożyć klucz na dyszę i ... odkręcić ją :D - uwaga: prawy gwint!
    A potem igiełka w paluszki i otworek w dyszy traktujemy po męsku ;) .
    zielony laik napisał:
    czy to jest jedyna czynność, którą muszę wykonać?

Prawdopodobnie będzie to jedyna i ostatnia czynność jaką wykonasz - oczywiście przy tej kuchence ;)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo