Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirpool ADP 5656, aqua stop

18 Gru 2011 17:01 3367 10
 • Poziom 9  
  Mam problem i poszukuję pomocy, po włączeniu zmywarki " zawór eletromagnetyczny na wężu "strzelił". Pomocy jak wymienić węża i czy to wystarczy?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Możesz mieć jeszcze uszkodzony moduł jeśli poszło zwarcie.
  Wąż wymienia się dość prosto - kładziesz zmywarkę na plecy, odkręcasz cokół i spód, wypychasz plastikową prostokątną zaślepkę mocującą węże (jeden lub dwa zatrzaski), wysuwasz z niej wąż dopływowy, odłączasz przewód elektryczny i odkręcasz/przecinasz opaskę od wężyka z zaworu. Montaż w odwrotnej kolejności.
 • Poziom 9  
  Dzięki, za te wyjaśnienia, na razie szukam węża z przyłączem elektrycznym.Oryginalny zamiennik kosztuje ok. 400 zł ,a jak poszedł moduł to jeszcze pewno drugie tyle i zaczynam się zastanawiać czy się opłaca naprawa? Chyba, że trafię na tańszyi wąż, może "podejdzie" z innego urządzenia? Może ktoś pomoże?
 • Poziom 10  
  Dołączę się do rozmowy. Mam taką samą zmywarkę i te same objawy. Wymontowałem moduł. Jest w nim lekko okopcona płyta w miejscu kondensatora, triaka? Elemencik na 3 nóżkach stracił jedną z nich... Co tam powinno być (jaki to element wykonawczy) włączania elektrozaworu wody na wężu? Czy elektrozawór jest na 220V czy na jakiś inne napięcie (oryginalny jest drogi, można dokupić zamiennik)?
 • Poziom 9  
  Właśnie kupiłem zamiennik węża, w firmie north.pl (symbolu nie pamiętam ale to jest do sprawdzenia, cena to ok. 150 zł. za zamiennik. Zabieram się za jego założenie zobaczę czy to pomoże. Jak zadziała , napiszę, jeśli nie, to czeka mnie rozkręcanie drzwiczek (tam zapewne jest modół).
 • Poziom 10  
  Moduł elektroniczny masz na spodzie zmywarki taka puszka z jedna płytka z podzespołami elektronicznymi i gniazdami na kable. Generalnie całość widoczna po zdemontowaniu dolnej blachy.
 • Poziom 9  
  Dzięki za bardzo dobre porady, węża zasilającego wymieniłem szybko i sprawnie, zero kłopotów. Problem się nastąpił później po włączeniu, zmywarka pracuje w kółko to znaczy pobiera i wyrzuca wodę a dioda w przycisku włącznika mruga 9x w kółko.Prosze poradzcie co dalej to jest moja pierwsza zmywarka nigdy w domu wcześniej nie naprawiałem tego typy urządzenia, pomocy bo nie wiem co dalej !!!
 • Poziom 10  
  Prawdopodobnie masz uszkodzony triak sterujący elektrozaworem zamykającym dopływ wody (elektrozawór na wężu robiąc zwarcie uszkodził go skutecznie)
  Rozwiązaniem jest wymiana elementu sterującego...
 • Poziom 9  
  Dzięki za dobre rady, nie wiem co to triak (jestem humanistą i mechanikiem) czy da się to naprawic?
 • Poziom 39  
  świerszcz napisał:
  nie wiem co to triak
  Tak się domyślałem, dlatego nie wchodziłem w szczegóły ;)
  świerszcz napisał:
  czy da się to naprawic?
  Prawdopodobnie się da.