Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki do karty dźwiękowej Toshiba Tecra t9000 pt900e - szukam

abanlfc 18 Gru 2011 17:08 2135 6
  • #1 18 Gru 2011 17:08
    abanlfc
    Poziom 8  

Witam posiadam laptopa jak wyżej z systemem XP wszystkie stery mam zainstalowane prócz jednego od karty muzycznej czy jak w temacie macie może jakieś linki gdzie można było pobrać lub jaka karta dzw. w tym laptopie się znajduję, na stronie producenta Toshiba nie ma modelu T9000 Tecra. pozdrawiam i z góry dzięki za sugestie V

TOSHIBA TECRA T9000

0 6
  • Pomocny post
    #2 18 Gru 2011 17:56
    comer3
    Poziom 27  

Podaj identyfikator wystąpienia urządzenia to coś się dopasuje.

0
  • #3 18 Gru 2011 19:07
    abanlfc
    Poziom 8  

Identyfikator wystąpienia urządzenia to ACPI\TOS6205\2%DABA3FF&0 z menedżera urządzeń

myślę że to karta dźwiękowa bo jest jako nieznane urządzenie a dźwięku w laptopie nie ma ? "jednak to nie karta dźwiękowa może faktycznie windows xp nie rozpoznaje mojej karty muzycznej"

0
  • #4 19 Gru 2011 17:26
    abanlfc
    Poziom 8  

No to mam kolejny problem po zadzwonieniu do firmy toshiba i rozmowie z konsultantem dowiedziałem się iż jest to karta dźwiękowa YAMAHA tak jak kolega wyżej -Comer w rozmowie prywatnej sugerował. Do rzeczy, jest to sterownik karty muzycznej YAMAHA YMF353 pod XP

(http://www.google.pl/#sclient=psy-ab&hl=pl&source=hp&q=yamaha+ymf+353+audio+driver+xp&pbx=1&oq=yamaha+ymf753+audio+driver+xp&aq=f&aqi=q-w1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=2626l2753l5l3033l2l2l0l0l0l0l197l197l0.1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=56343a76f99c2522&biw=1024&bih=677)

W ogóle nie mogę znaleźć takiego sterownika proszę o pomoc albo jakieś sugestie

0
  • #5 19 Gru 2011 22:14
    comer3
    Poziom 27  

Tak sugerowałem w rozmowie na PW - spróbuj pobrać bootowalnego knoppixa ( http://www.knoppix.pl/ ), uruchomić i wtedy zobaczysz czy wykrywa tą kartę. Skoro nawet Everest nie pokazuje, co to za karta (w ogóle jej nie wykrywa) nie można też wykluczyć fizycznego uszkodzenia sprzętu.

Co do

Cytat:
    acpi/TOS6205/2%DABA3FF&0

jest to Toshiba HDD Shock Protection Driver.

0
  • #6 20 Gru 2011 19:58
    abanlfc
    Poziom 8  

Na tą chwilę są dwie rzeczy najważniejsze :
    Pierwsza z nich to znalezienie sterów YAMAHA YMF353 Audio Driver (na stronie producenta YAMAHA są tylko te nowsze sterowniki kart muzycznych, napisałem do nich e-mail w języku angielskim i japońskim zobaczymy co odpiszą ciekawego, tutaj mam nadzieje że prześlą sterownik)

Druga opcja to gdyby po odszukaniu i zainstalowaniu YMF353 nadal w laptopie Toshiba Tecra T9000 nie będzie dźwięków to oznacza fizyczne uszkodzenie podzespołu. Pozdro

0
  • #7 21 Gru 2011 09:17
    abanlfc
    Poziom 8  

Witam, chyba coraz bliżej jestem rozwiązania, wcześniej Windows 2000 i XP nie rozpoznawały mojej karty muzycznej ponieważ nie było dźwięku, menedżer urządzeń audio nie widział karty, na pasku narzędzi nie była widoczna ikonka od VOLUME (ciszej,głośniej).
    A więc postanowiłem zainstalować Linux'a Ubuntu 9.1, po zainstalowaniu i poprawnej konfiguracji systemu pierwsze co rzuciło mi się w oczy to własnie ikonka na pasku narzędzi tegoż sytemu Linux Ubuntu. A więc od razu odpaliłem plik mp3 i tutaj wyskoczył alert iż system wyżej wspomniany potrzebuje plugin'u o nazwie mpeg-1 layer 3 mp3 decoder , a więc zacząłem szukać i są dwie opcje:

1.) Pobrać plugin pod system Ubuntu 9.1- póki co nie mogę nic wyszukać w "googlarce", chociaż napisałem do tej firmy maila w tej sprawie, myślę że mi odeślą ten plugin (plugin jest dostępny pod Windows XP i inne ale nie działa na tym linuksie).

2.) Z wiersza poleceń da radę po wpisaniu komendy tutaj cytat ze strony Ubuntu:

" sudo wget --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list http://www.medibuntu.org/sources.list.d/$(lsb_release -cs).list && sudo apt-get --quiet update && sudo apt-get --yes --quiet --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring && sudo apt-get --quiet update
    Medibuntu's repository is deactivated by upgrading to a newer Ubuntu release, so you should run this command again after the release upgrade.

You may also wish to add the following packages. The first will cause many apps from the Medibuntu repository to appear in Ubuntu Software Center. The second will allow users to generate crash reports against Medibuntu packages and submit them to the Medibuntu bugtracker.

sudo apt-get --yes install app-install-data-medibuntu apport-hooks-medibuntu"

Proszę o jakieś sugestie pozdrawiam

0