Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wycieraczka tylna Fiat PANDA

lesiu321 18 Gru 2011 17:08 5846 9
  • #1 18 Gru 2011 17:08
    lesiu321
    Poziom 2  

Witam.
    Mam podobny z wycieraczka tylna we fiacie PANDA.
    Pomimo wyczyszczenia mechanizmu raz działa prawidłowo a raz bez żadnej przyczyny zatrzymuje się w różnych miejscach.
    Nie mam pomysłu co zrobić.
    Czy ktoś z kolegów forumowiczów może pomóc ?
    Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam .

1 9
  • #2 18 Gru 2011 19:13
    vaclaw
    Poziom 18  

Mam podobny? Chyba mam problem.
    Ja jasnowidzem nie jestem, inni chyba też, jaka to panda, jaki rok.
    Podaj dokładne dane albo moderator usunie Ci temat.

0
  • #3 18 Gru 2011 21:11
    lesiu321
    Poziom 2  

Witam.
    Przepraszam . tekst był kopiowany stąd to nieporozumienie.
    Fiat PANDA 2007.
    wycieraczka tylna.

0
  • #4 18 Gru 2011 21:43
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Gru 2011 21:46
    vaclaw
    Poziom 18  

Wiesz trudno powiedzieć, ale może coś blokuje,a może to wina silniczka albo styków , albo kup na szrocie całośc, ale to pewnie jakaś błachostka.

0
  • #6 19 Gru 2011 18:46
    lesiu321
    Poziom 2  

Witam.
    Mase poprawiłem, a sam silniczek rozebrałem i wyczyściłem .
    Niby działa. Ale wcześniej było tak samo.
    Jedyna różnica to fakt że tym razem dałem mniej smaru niż poprzednio.
    Czy nadmiar smaru mógł mieć aż taki wpływ ?

0
  • #7 19 Gru 2011 19:09
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 19 Gru 2011 19:18
    MACIEK_M
    Poziom 28  

Silnik wycieraczki po wyłączeniu powinien samoczynnie powrócić do położenia spoczynkowego. Jeśli, po wyłączeniu, zatrzymuje się w przypadkowych miejscach to problem prawdopodobnie jest w wiązce elektrycznej - przełamuje sie przy podnoszeniu i opuszczaniu klapy. Sprawdź przejście nadwozie-klapa. Na silniku , po włączeniu zapłonu, musi być +12V i masa. Kontrolka w rękę i sprawdzaj - wtedy gdy stoi w przypadkowym miejscu, a nie w spoczynkowym.

1
  • #9 20 Cze 2012 21:54
    Ted07
    Poziom 13  

Koledzy mam podobny problem w moim Fiacie Panda 2004 r. z tylną wycieraczką. Wycieraczka zatrzymała się mi na środku tylnej szyby i ani drgnie. Co może być przyczyną, co można sprawdzić???
    Sprawdziłem bezpieczniki pod kolumna kierownicy ale wszystkie są OK. Nie wiem czy są jeszcze gdzieś w innym miejscu bezpieczniki odpowiedzialne za tylną wycieraczkę?
    Jak mogę dostać się w tylnej klapie do silniczka wycieraczki? Co jeszcze należałoby sprawdzić???
    Silniczek mógł się spalić? Jak to sprawdzić?

2
  • #10 20 Sie 2012 14:08
    Ted07
    Poziom 13  

Problem rozwiązałem.

Zdjąłem obicie tylnej klapy i dostałem się do mechanizmu wycieraczki. Wymontowałem cały mechanizm.
    Po analizie podobnych tematów choć dotyczących innych modeli doszedłem do wniosku, że przyczyną będzie prawdopodobnie zardzewienie trzpienia w tulei przenoszącej ruch z mechanizmu napędowego na wycieraczkę.
    Nie ma raczej możliwości wymontowania trzpienia z tej tulejki, bo wszystko jest dosyć silnie i ciasno spasowane, cały mechanizm.

Zastosowałem stary sposób poluzowania zardzewiałych elementów, a mianowicie zanurzyłem tulejkę wraz z trzpieniem w coca-coli (należy uważać aby nie zalać płytki z elektroniką, która znajduje się poniżej trzpienia i jest słabo widoczna).
    Zostawiłem cały zestaw zanurzony coca-coli na 24 h i pomogło.

Po ponownym złożeniu całego mechanizmu i podpięciu zasilania wycieraczka ruszyła, pozostało ją tylko nasmarować.

Uwaga. Po rozebraniu mechanizmu wycieraczki nie należy podpinać zasilania, gdyż pracujące wewnątrz tryby mogą uszkodzić palce lub dłoń.

1