Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gasnący co jakiś czas ektan laptopa Asus

18 Gru 2011 17:44 1161 2
  • Poziom 9  
    Witam! Może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Otóż, włączam laptopa wszystko działa normalnie, po jakimś czasie (różnym, nie ma reguły) gaśnie monitor, jednak nie jest taki jak wówczas kiedy laptop jest wyłączony, ale daje lekką poświatę, jednak kompletnie nic na nim nie widać. Po pewnym czasie, ekran się włącza, czasem przerwa trwa kilka minut, a ostatnio ekran nie załączył się przez cały dzień. Kąt odchylenia ekranu nie ma żadnego znaczenia (co mogłoby świadczyć np. o taśmie). Oczywiście lapto podłączony do monitora zewnętrznego działa bez zarzutu. Kiedy wydawało mi się, że ekran padł całkowicie (obraz nie wyświetlił się przez kilka dni), zaniosłem do serwisu. Diagnoza: uszkodzona matryca. Jakież było moje zdziwienie kiedy po powrocie do domu włączyłem go a ekran pięknie świecił !!! tzn. wszystko wyświetlał. Może ktoś coś doradzi?? Obawiam się, że serwis chce mnie naciągnąć na nowego !!! Z góry wielkie dzięki za pomoc !!!!
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj
    "Laptop Asus" nic nie mówi. Podaj jego dokładny model. Może to być zarówno wina matrycy jak i układu graficznego (czy to przypadkiem nie jest starsza konstrukcja z grafiką nVidia?)
  • Poziom 9  
    dzięki za zainteresowanie, już podaję Asus A6M-Q123A S3400/15.4/100/2048/DVDSW/WF/VHB, dokładnie karta NVIDIA GeForce Go 6100, dodam że sprzęt ma już ponad 4 i pól roku.