logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fiat Punto1 Kable zapłonowe

krzychuw9 18 Gru 2011 17:49 3420 12
REKLAMA
  • #1 10275655
    krzychuw9
    Poziom 10  
    Witam. Kupiłem Fiata Punto1 który przerywa podczas jazdy, sprzedający mówił ze kable zapłonowe są do wymiany czy to możliwe?
  • REKLAMA
  • #2 10275660
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak.
  • REKLAMA
  • #3 10275680
    Developers
    Poziom 18  
    Opal samochód w nocy i od twórz maskę i zobacz czy będą świece się świecić lub iskry będą skakać. Nie do do tykaj przewodów bo może kopnąć i to zdrowo.
  • REKLAMA
  • #4 10275687
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Dobrym zwyczajem po zakupie auta jest wymiana pasków i płynów. Mimo zapewnień sprzedającego. Więc dodatkowa wymiana przewodów, czy nawet przewodów i świec, to niewielka inwestycja.
  • #5 10297235
    krzychuw9
    Poziom 10  
    Wymieniłem przewody zapłonowe i nic auto dalej przerywa co może być przyczyną?
  • #6 10297265
    tzok
    Moderator Samochody
    Wybierz sobie:
    - cewki,
    - świece,
    - czujnik położenia wału,
    - pompa paliwa,
    - wtryskiwacz(-e) - nie wiem jaki masz silnik,
    - uszkodzony silnik (m. in. niewłaściwe luzy zaworowe, wypalone zawory/gniazda)...

    Widoczne na pierwszy rzut oka "drobne" (w/g zapewnień sprzedającego) usterki w kupowanym aucie nigdy nie są drobne, bo gdyby takie były z pewnością sprzedający by je usunął przed sprzedażą.
  • #7 10297464
    krzychuw9
    Poziom 10  
    Silnik jest tam 1.1 benzyna świece i sonda lambda były wymieniane oraz te kable zapłonowe co by należało teraz sprawdzić? Silnik przerywa najczęściej przy podjazdach pod górkę coś nim dziwnie cyka. Chyba się nie obejdzie bez wizyty u mechanika.

    Dodano po 3 [minuty]:

    Aha i jeszcze czujnik temperatury nie działa czy to może mieć coś wspólnego?
  • REKLAMA
  • #8 10297945
    tzok
    Moderator Samochody
    krzychuw9 napisał:
    Aha i jeszcze czujnik temperatury nie działa czy to może mieć coś wspólnego?
    Który? Ten od wskaźnika - nie.
  • #9 10298046
    Petryl
    Poziom 11  
    krzychuw9 napisał:
    Silnik przerywa najczęściej przy podjazdach pod górkę coś nim dziwnie cyka. Chyba się nie obejdzie bez wizyty u mechanika.


    "Cykanie" tudzież stukanie w górnej części silnika (pod pokrywą zaworów) świadczyć może o niewłaściwych luzach zaworowych (o czym wspomniał tzok ).

    W punto MkI 1.1 luzy zaworowe reguluje poprzez wymianę płytek na szklance popychaczy co na upartego można zrobić, samemu, jednak bez odpowiedniego narzędzia i szczelinomierza nie radziłbym się do tego zabierać sugeruję wizytę u mechanika.
  • #10 10298445
    sandamiano
    Poziom 30  
    Podłącz pod diagnoskop. To cykanie (prócz zaworów ale one by klepały) może być spowodowane wtryskiwaczem (lub kilkoma wtryskiwaczami gdyż nadal nie podałeś typu zasilania silnika pojedynczy wtrysk czy wielopunkt). Jeśli przy większym obciążeniu brakuje mocy i przerywa to poddaj kontroli ciśnienie paliwa na wejściu do wtrysku.Manometrem badanie u mechanika nie więcej jak 20 zł a da pogląd w jakim stanie masz układ zasilania paliwem.Jesteś pewien układu zapłonowego? Jeśli przerywa wykręć świece i sprawdź czy są suche dobrze wypalone czy też mokre i z sadzą.Jeśli to pierwsze to zapłon jest ok a wina po stronie układu zasilania paliwem lub elektronika ale to na skanie wyjdzie czy np mapsensor nie rozpoznaje obciążenia silnika pod górkę i dlatego tak się dzieje
  • #11 10298785
    tzok
    Moderator Samochody
    Punto 1.1 było wyłącznie na SPI i w kabinie to wtrysku nie słychać. Wężyk MPA sensora często pęka i rzeczywiście brakowałoby mocy, ale nie przerywałby silnik z tego powodu.
  • #12 10320562
    krzychuw9
    Poziom 10  
    Wymieniłem kable zapłonowe cewki i świece a silnik dalej przerywa podczas jazdy. Najgorzej jest na ciepłym silniku jak jest zimny to jeszcze jakoś jedzie. Zauważyłem ze nie działa wskaźnik temperatury silnika chyba czujnik jest popsuty czy on może być przyczyną takiej pracy silnika?
  • #13 10321010
    balonika3
    Poziom 42  
    krzychuw9 napisał:
    coś nim dziwnie cyka
    Ten silnik ma taką przywarę, że powstaje w nim luz osiowy wałka rozrządu i to słychać. Nie jest to rytmiczne (jak przy zaworach) cykanie, ale jest. Można to usunąć stosując podkładki dystansowe, ale generalnie nie ma to sensu. Poza efektami dźwiękowymi nie ma żadnych innych skutków.
REKLAMA