Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips DSX 6010 FTA nie dziala, czy to wina softu

18 Gru 2011 18:34 4164 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Szukałem po wielu działach tu na forum i na lakim i nie mogę znaleźć rady jak pomóc mojemu drugiemu juz dekoderowi philips DSX 6010 4 MB.
    Mam jeden który kiedyś śmigał na sofcie edukacyjnym na C+ i polsacie. Teraz działa tylko na FTA. Zmieniam na nim konfiguracje programów, ostatnio zmieniłem na 8.1 soft i wszystko śmiga.
    Zakupiłem drugi taki dekoder, który działał pod TnK. Wgrałem mu te same ustawienia co na pierwszym tunku i niestety ciemność. Zmieniałem już różne softy, klucze, resety, czyszczenie. Pewnie problem tkwi w jakiejś "pierdole", ale nie jestem zbytnio oblatany w temacie i nie daje sam rady usunąć problemu. Potrzebuję wyczyścić tunek i zassać do niego to co potrzebne aby odbierać programy FTA z HB.
    Podsuniecie jakieś sensowne rady?
    Czy jest ktoś z Łodzi i pomoże mi osobiście w rozwiązaniu problemu? Oczywiście podjadę gdzie potrzeba.
    Czekam na odpowiedzi.
    Z góry dziękuję.

Dodam, że zmienia mi się soft po wgraniu i układy kanałów. Niestety ciemno jest.
  • Poziom 34  
    Witam
    Zamiast wgrywać różne softy, to w ustawieniach/instalacja włącz konfiguracje automatyczną dla Cyfry+. Zobaczysz ustawienie anteny i instalowanie kanałów - wygląda to np. na głowicę.
    To ustawienie jest nie zależne od softu - ma działać.
  • Poziom 9  
    Próbowałem już tego sposobu.Ustawiłem parametry na CYFRĘ +, tuner zassał z satelity programy i ustawienia. Ale to nic nie daje. Zresztą nie jestem pewien czy nawet zwykła VIVA (FTA) odpali . Dlaczego? Nie mam abonamentu na cyfrę (nie ma aktywnej karty), dlatego też pewnie programy Free To Air nie zadziałają. Myślę, że ten sposób odpada.
    Czy dobrze Ciebie zrozumiałem?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Przecież Ci napisałem <<To ustawienie jest nie zależne od softu - ma działać. >>
    Jeżeli tuner nie widzisz anteny (zółte paski) to "uwalona" jest np. głowica i żadne softy Ci nie pomogą.
  • Poziom 34  
    W tych konfiguracjach, to nie jest moduł dostępu warunkowego, (który zawsze musi mieć kartę), tylko normalny tuner.
    Dla Cyfry+ jak i TNK nie "woła" o braku karty, kanały FTA mają działać. Jeżeli skonfigurowałeś dla Cyfry+ i nie widzi anteny i nie pobiera domyślnej listy kanałów dla Cyfry+, to jest to uszkodzenie elektryczne.
    Jest jeszcze tylko jedna możliwość złych ustawień - jeżeli podłączasz tuner do podwójnego konwertera, a masz pomylone (odwrotne) ustawienia dla DISEqC, to teoretycznie mógłby być taki efekt, ale też nie bardzo, bo po skonfigurowaniu dla Cyfry musi widzieć antenę. Dla pewności sprawdź na pojedynczym konwerterze, bo wtedy nawet złe ustawienia DISEqC-a nie mają znaczenia. To, że masz 13 i 18V świadczy tylko o tym, że działa zmiana polaryzacji, a odbioru może nie być.
    Multiloader jak tylko pobiera z sieci, to nie może robić błędów, bo sprawdzanie sumy kontrolnej następuje w programie, a i tuner nie przyjął by tego.

PS: Ta odpowiedź jest do pytania, które zostało wydzielone (do kosza).
    Nie proś o softy na PW. Jak nie wierzysz Multiloaderowi, to u Lakiego masz wydzielone softy (.rar) a zakładce <Pliki>.
  • Poziom 9  
    KMal napisał:
    Przecież Ci napisałem <<To ustawienie jest nie zależne od softu - ma działać. >>
    Jeżeli tuner nie widzisz anteny (zółte paski) to "uwalona" jest np. głowica i żadne softy Ci nie pomogą.

Tuner widzi antenę na ustawieniach dla cyfry.
    Dokładniej opisz jak powinno wyglądać ustawienie tego Diseqa.
    Mam talerz małej średnicy z podwójnym konwerterem, do którego są podłączone dla Philipsy DSX 6010. Czy w takiej konfiguracji na każdym z "nich" jakieś inne diseqi powinny być ustawione? W "DSXEdit" dla każdego programu DiseqC mam ustawione na B.

Dodatkowe pytanie (nie dotyczące mojego problemu): czy na prawidłowych ustawieniach dla cyfry pasek poziomu powinien być widoczny i będzie się zmieniał gdy będę regulował położenie talerza (w czasie rzeczywistym)?
    Czy tylko zmiany poziomu paska będą widoczne po tzw. "przewachlowaniu" - wyjdź i wejdź w ustawienia siły sygnału ?
  • Poziom 34  
    Mówiąc podwójny, to myślałem o "zezie" - czyli konwertera monoblock. Dla niego działa DISEqC. Ciebie ten problem nie dotyczy. Dlaczego Ty piszesz <zmiany poziomu paska będą widoczne>. Czy ty w ogóle widzisz, że te "paski" (czyli poziom sygnału) ruszyły z miejsca.

Może lepiej wróć do pierwszego postu i.... (cyt.) <może ktoś z Łodzi pochodzi i pomoże mi osobiście w rozwiązaniu problemu. Oczywiście podjadę gdzie potrzeba. >
  • Poziom 9  
    W tej chwili pasków nie widzę, ponieważ mam nastawy dla parametru podstawowego - 13456 GHz. Takie same nastawy mam na działającym tunerze.
    Przeczytałem gdzieś na innym forum, że paski podobno widoczne są wtedy gdy w tunerze jest ustawiony parametr podstawowy na 10892 GHz. Jeśli teraz mam w par. podst 13456 to paski nigdy nie będą widoczne i faktycznie nie są,a obraz jest.
    Pytanie brzmiało o ciągłość, płynność zmian paska w czasie regulowania. Czy zmiany siły sygnału będą widoczne w czasie regulowania położenia anteny? Może jednak trzeba "przewachlować" po zmianie położenia talerza ?

...wrócić do cytatu , czy ktoś z Łodzi pomoże ?! Hmm
    Jak ktoś tu był pomocny to pewnie by się odezwał, jednak odzewu nie ma. Muszę więc kombinować.Jak w prosty sposób sprawdzić czy głowica jest walnięta ?
  • Poziom 9  
    objawy takie jak opisałem w pierwszym poście - ciemność. Soft i kanały załadowane (kanały napewno OK, soft nie wiem jaki powinien być prawidłowy - był 8.00, 8.1, 7.04). Nie wiem jakie powinny być nastawy configa. Na działającym tunku jest obraz, czyli antena też jest dobrze ustawiona. Na tym co miał poprzednio TnK niestety ciemność panuje.

Jeśli chodzi o paski to w rozmowie z poprzednikiem chodzi o paski, które określają siłę sygnału z anteny.

Jest jakiś program co ściągnie wszystko z dobrego tunka i będę mógł zapisać pliki na drugim? Pytam też o program do czyszczenia wszystkiego, całej pamięci w tunerze.
    Multiloader -a, DSXEdit -a, DSXFlash -a znam.

Regulamin p. 3.1.13. Proszę poprawić, w postach powyżej też. [TS]

Poprawiłem.
  • Poziom 9  
    mihal2002 napisał:
    A jakie były przeróbki w tym 6010?

Nie wiem czy były przeróbki. Sprzedawca nie zna się na przeróbkach i nie ingerował w niego. Podobno był jego pierwszym właścicielem. Kupił razem z Telewizją na Kartę.