Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak to podłączyć - tv sat i naziemna i ... ?

School 18 Gru 2011 18:55 2401 4
  • #1 18 Gru 2011 18:55
    School
    Poziom 8  

Witam serdecznie. Mam do mieszkania doprowadzone 2 przewody koncentryczne: TVSat i TV cyfrowa naziemna. Mój problem polega na tym, ze nie wiem jak podłączyć je z następującymi urządzeniami:
    a/ TV sat cyfrowy - Sharp,
    b/ tuner Polsat Cyfrowy HD
    c/ odbiornik- zestaw kina domowego Philips.
    Będę wdzięczny za odręczny schemat podłączenia, z uwzględnieniem możliwości połączenia w taki sposób, by przy przełączeniu na tv naziemną korzystać z zestawu kina domowego Philips ( chodzi mi oczywiście o fonię ). W przypadku potrzeby jakiś dodatkowych urządzeń proszę o cenne wskazówki co do marki.
    Dziękuję za pomoc.

0 4
  • #2 18 Gru 2011 19:32
    matis057
    Poziom 33  

Koncentryka TV SAT podłączasz do tunera Polsatu a koncentryka od naziemnej do telewizora. Podaj dokładny model telewizora (powinien mieć wyjście sygnału po cinchach albo optyczne) oraz dokładny model zestawu kina domowego.

0
  • #3 18 Gru 2011 20:00
    School
    Poziom 8  

Już odpowiadam:
    a/ telewizor Sharp LC 37DH65 E
    b/ amplituner Philips HT53377
    Obecnie amplituner z tunerem Polastu Cyfrowego mam połączony kablem optycznym ( dźwięk ) .Teraz chcę dodać tv cyfrową naziemną.
    Zaproponowane wyżej rozwiązanie ma jednak wadę - mogę korzystać tylko
    z głośników telewizora, a ja szukam rozwiązania takiego, by móc korzystać z głośników amplitunera ( chodzi o siłę , a przede wszystkim jakość dźwięku ).
    Sądzę, że taka możliwość spięcia tych wszystkich urządzeń jest.
    Pozdrawiam,

0
  • #4 29 Gru 2011 22:31
    fpz
    Poziom 10  

Posiadam SONY KDL40W5500, a więc nie nowy model. Posiada on wyjście audio chinch oraz wyjście optyczne.
    W opcjach TV można ustawić by sterowanie głośnością odbywało sie tylko poprzez podłączony zestaw audio (stała wartość sygnału audio).
    Nie piszę by się pochwalić ale o możliwościach sprzętu. Zajrzyj w instrukcje TV może i ty masz taką możliwość
    Wszystkie wejścia audio do TV kierowane są na wyjście audio TV
    Właśnie sprawdziłem instrukcje obsługi twojego TV - tez masz wyjście chinch oraz optyczne.
    Cytat z instrukcji

Cytat:
    Po podłączeniu w pokazany sposób wzmacniacza przy użyciu cyfrowego wejścia audio i głośników zewnętrznych należy ustawić format wyjściowy audio na zgodny z oglądanym programem lub podłączonym urządzeniem.
    Wybierz kolejno pozycje „MENU” > „Opcja”> „Cyfrowe wyjście audio” > tu wybierz opcję
    „PCM” lub „Dolby Digital”.

A tu masz link do instrukcji.
    Przyznaj się leniuch z ciebie :D

0
  • #5 30 Gru 2011 11:34
    School
    Poziom 8  

Dziękuje bardzo fpz[b], za cenną pomoc. Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME