Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop jaki wybrać do 2500zł

18 Gru 2011 19:51 2616 23
  • Poziom 23  
    Witam szanowni koledzy mam zamiar kupić sobie nowego laptopa. Mam na zbyciu 2500zł ale nie wiem na jaki model się zdecydować. Chodzi o to żeby był jak najszybszy, posiadał bluetooth, i może napęd blueray. Polecicie coś może?
  • Poziom 43  
    Napisz do czego będziesz używał tego laptopa. Zawęzi to obszar poszukiwań. Czy 2500zł to maksymalna kwota ?
  • Poziom 23  
    Witam hmm raczej do internetu, komunikacji między komórką, ipodem itp do filmów i wgl do multimediów ale nie chodzi tu o gry. Znalazłem dużo ciekawych modeli ale jakoś nie mam zaufania do procesorów AMD i zintegrowanej grafiki chyba lepsza dedykowana?
  • Poziom 43  
    Wg mnie jeśli ma być do internetu i oglądania filmów to wystarczy zintegrowana karta graficzna - mniej problemów (mniejsza awaryjność) i mniejsze zużycie prądu np gdy chodzi o czas pracy na baterii.

Szukałbym w tej kwocie laptopa z Dell'a bądź IBM/Lenovo opcjonalnie Asus. W tej kwocie będzie już z procesorem Core i3/i5.
  • Poziom 23  
    Ok dzięki a co z systemem? Brać z nim czy bez systemu i samemu dokupić? Mogę podać aukcje jakie znalazłem (199548775), (1986844235), (1999698184), (1984335011).
  • Poziom 23  
    Ok a patrzył ktoś z was koledzy na aukcje?
  • Poziom 43  
    1 nie działa - numer aukcji widocznie ucieło.

Jeśli matryca 17" nie będzie problemem (a może być atutem przy oglądaniu filmów) to zaproponuję tego Della: http://allegro.pl/dell-17r-i5-2x2-3-8gb-750g-intel3000-win7-torba-i1984826917.html z dużym dyskiem i procesorem i5 lub mniejszy z ciut mniejszym dyskiem: http://allegro.pl/dell-q15r-n5110-i5-2430m-8gb-500gb-hd3000-win-gw36-i1996808550.html
    ewentualnie tamte Lenovo G570 które wymieniłeś wyżej.
  • Poziom 23  
    Witam tak zamówiłem Lenovo podobno dość dobry sprzęt. Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc.
  • Poziom 23  
    Witam a co myślicie o tym Dellu tylko nie patrzcie na cenę a na parametry i ewentualnie co w nim zmienić? 1982029441
  • Poziom 43  
    Podałem praktycznie takiego samego wyżej tylko ten ma grafikę dedykowaną, której i tak nie wykorzystasz a będzie tylko podnosiła temperatury i zużywała więcej energii.
  • Poziom 43  
    Misiek85 napisał:
    Witam a co myślicie o tym Dellu tylko nie patrzcie na cenę a na parametry

Tak nie patrząc na cenę to jest OK.
    Można film na BD obejrzeć i trochę pograć.
  • Poziom 23  
    Ok a czy ktoś w nim by coś zmienil? I czy warto go kupic?
  • Poziom 43  
    Cenę ;-),
    jeśli spełnia temat, czyli jest do 2500zł
    to jeden dla mnie proszę odłożyć. ;--)
  • Poziom 43  
    Misiek85 napisał:
    Ok a czy ktoś w nim by coś zmienil? I czy warto go kupic?

A co tam zmienisz ? Jeśli ma być szybki to poszukaj z dyskiem SSD 32GB, najtańsze zaczynają się od 3400pln. Bodajże Lenovo Y570 ma taki dysk + 750GB na magazyn.
  • Poziom 23  
    Nie nie cena ok po prostu tak wrzucilem co o nim myslicie koledzy.
  • Poziom 23  
    Witam ponownie mam takie pytanie jak sprawdzić czy ten Lenovo G570 który kupiłem jest naładowany skoro biała dioda na przodzie cały czas świeci czy jest rozładowany czy po całonocnym ładowaniu. Czy to tak ma być bo nie wiem kiedy wyłączyć ładowarkę.
  • Poziom 43  
    W moim starym Lenovo gdy bateria jest obecna to dioda świeci non stop. Jeśli jest już bliska rozładowaniu zmienia kolor na czerwony.
    Ewentualnie wejdź do Panelu sterowania w Opcje Zasilana powinno tam być coś takiego jak miernik energii.
  • Poziom 23  
    Ok poszukam. Dziwi mnie to, że w innych modelach jak miałem czy dell czy samsung dioda gasła jak się naładował a tu świeci cały czas.

Dodano po 3 [godziny] 55 [minuty]:

Aha i co to oznacza Blu-ray (BD-Drive)?
  • Poziom 23  
    Ok ale dalej nie wiem przepraszam db drive o to chodzi. Bo combo to chyba odtwarzanie bluray i nagrywarka dvd tak?
  • Poziom 23  
    A ten skrót DB Drive?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Naucz się PRZEPISYWAĆ bezbłednie. Tym bardziej, że to są tylko dwie litery.
    2 Odpowiedzi już Ci udzielono.
    Temat zamykam.