Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus M2N-E - PC nie chce sie wlaczyc. Czym jest to spowodowane?

sawikJDM 18 Gru 2011 20:25 1719 20
  • #1 18 Gru 2011 20:25
    sawikJDM
    Poziom 9  

Witam mam maly problem z moim PC, mianowicie o co chodzi. Na poczatku wlaczal sie losowo, myslalem ze to wlacznik wiec zamienilem Reset z Power i jakis czas dzialalo, pozniej znowu zaczelo sie to dziac. W obecnej chwili PC nie chce sie wlaczyc, kontrolka na plycie glownej sie nie swieci. Przy wlaczaniu slychac lekki szum w glosnikach przy odlaczeniu zasilania tez slychac podobny szum szmer nie wiem jak to nazwac, nastepnie gdy odlaczam pc od zasilania to tak jakby sie na chwile wlaczal i gasl. Teraz juz w ogole nie reaguje. Czy moge prosic o pomoc co zrobic?
    Dane PC:
    Asus M2N-E
    Amd Phenom 3x2,9 GHz
    GF 9600 GT
    RAM 6 GB DDR2
    Zasilacz modecom 400
    2 dyski:180 GB, 500 GB.

0 20
  • #2 18 Gru 2011 20:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Gru 2011 21:32
    szymon7x7x7
    Poziom 18  

Podmień zasilacz i kup słownik lub poczytaj na internecie jak powinno się składać zdania bo trudno cie zrozumieć.
    Zewrzyj(np śrubokrętem) na sekundę dwa piny do którego podłączony jest power czy tam teraz reset i zobacz czy będzie jakaś reakcja.

0
  • #4 18 Gru 2011 21:46
    sawikJDM
    Poziom 9  

Sorka, pisalem na telefonie i nie wychodzi to zbytnio dobrze jeszcze na szybkiego jak sie sprzata, wiec tak zrobilem tak jak napisane w poscie wyzej i zero reakcji, przedmuchalem caly pc sprezonym powietrzem, poprawilem kosci ramu i sprawdzilem czy wszystko jest podpieta jak trzeba i nadal nic, wygloda to tak jak by zasilanie bylo ale reakcji na wlacznik lub to zwarcie brak, nie wiem moze to wina plyty glownej ? choc nie do konca tak tez moze byc, kondensatory sa cale, zaden nie spuchniety. No chyba ze starosc bo plyta ta ma juz jakies 6 lat, zasilacz ma rok, max rok i 3 miesiace bo byl wymieniany.

-1
  • #5 18 Gru 2011 21:51
    sk8perez
    Poziom 9  

Spróbuj zresetować CMOS.
    Jak nie wiesz gdzie to podaj model płyty.

0
  • #6 18 Gru 2011 21:52
    sawikJDM
    Poziom 9  

Jest to Asus M2N E, cmos nie mam pojecia co to :D

0
  • #7 18 Gru 2011 21:55
    sk8perez
    Poziom 9  

CMOS, jest to chip na którym jest BIOS.
    Miałem podobny problem patrz mój ostatni post.

Żeby zresetować CMOS najszybciej i bez problemów, to wyciągnij baterię z płyty i wsadź ją odwrotnie po czym następnie włącz komputer. Brak reakcji wentylatorów czy płyty jest normalny. Po próbie włączenia komputera obróć baterie do stanu pierwotnego i zobacz czy coś się zmieniło.

Moderowany przez jankolo:

Ostrzeżenie za udzielenie szkodliwej porady

0
  • #8 18 Gru 2011 21:59
    artaa
    Poziom 43  

sk8perez napisał:
    wyciągnij baterię z płyty i wsadź ją odwrotnie po czym następnie włącz komputer

Ciekawa koncepcja.

0
  • #9 18 Gru 2011 22:01
    sk8perez
    Poziom 9  

Na zdjęciu masz dokładnie zaznaczone gdzie znajdują się zworki od CMOS ( CLRTC )
    Asus M2N-E - PC nie chce sie wlaczyc. Czym jest to spowodowane?

Dodano po 1 [minuty]:

,,artaa,, Jak mam rozumieć twoją odpowiedź?

0
  • #10 18 Gru 2011 22:03
    sawikJDM
    Poziom 9  

Wiec tak, zrobilem tak jak mowisz wyjalem bateryjke zamienilem strona odpalilem nic sie nie stalo, znowu zamiana i nic sie nie stalo, tylko ta dioda co tam jest bardzo slabo teraz swieci co to oznacza ??

0
  • #11 18 Gru 2011 22:04
    sk8perez
    Poziom 9  

Masz na myśli diodę między portami PCI?

0
  • #12 18 Gru 2011 22:04
    artaa
    Poziom 43  

Baterii się nie odwraca, instniej coś takiego jak polaryzacja...
    Po to jest zworka CMOS, aby jej użyć.

0
  • #13 18 Gru 2011 22:08
    sk8perez
    Poziom 9  

Wiem, napisałem to patrz posty wyżej. Jest to sposób dla nie mających doświadczenia ludzi i również w sytuacjach gdy płyta główna nie posiada możliwości resetu na zworkach.

0
  • #14 18 Gru 2011 22:09
    sawikJDM
    Poziom 9  

No nie wiem, w obecnej chwili nadal pc nie reaguje na guziki i nie chce sie wlaczyc.

0
  • #15 18 Gru 2011 22:15
    sk8perez
    Poziom 9  

sawikJDM napisał:
    tylko ta dioda co tam jest bardzo slabo teraz swieci co to oznacza ??

Powidz mi czy ty mówisz o diodzie między dwoma białymi portami. Patrz wyżej na mój załącznik. Jeśli jest to ta dioda o której mówisz i rzeczywiście świeci się słabo oznacza to że możliwe jest zwarcie na płycie głównej. Jeśli masz możliwość i twierdzisz że zasilacz jest całkiem nowy to spróbuj go wsadzić do innego komputera. Będziesz wtedy miał pewność co jest nie tak.

0
  • #16 18 Gru 2011 22:17
    adamadi33
    Poziom 43  

Zasil porządnie płytę główną to się wszystko włączy.
    Możesz odłączyć dysk twardy, napęd optyczny i inne zbędny sprzęt do uruchomienia,
    płyta powinna się uruchomić.

0
  • #17 18 Gru 2011 22:17
    sawikJDM
    Poziom 9  

Tak dokladnie mowie o tej diodzie, na tej plycie nie ma zadnej innej diody z tego co widze, Zasilacz nie jest taki nowy bo ma ponad rok a i z tego co czytalem to i firma nie zbyt ciekawa.. no jest taka godzina ze ciezko mi znalesc kogos kto mi podrzuci zasilacz :D jutro wezme pc do sklepu sprawdze zrobi sie z nim porzadek.

0
  • #18 18 Gru 2011 22:19
    bajer1
    Poziom 25  

Witam a ja bym obstawiał zasilacz do wymiany a po drugie to trochę chyba za słaby ten zasilacz był.Pożycz zasilacz od kolegi zamień i będziesz wiedział na 100% POzdrawia

0
  • #19 18 Gru 2011 22:28
    sawikJDM
    Poziom 9  

Nie no juz dzis to mi sie nie chce kombinowac, jutro podjade do komputerowego i niech mi to ogarna. Dziekuje wszystkim za pomoc i poswiecenie czasu.

0
  • #20 18 Gru 2011 22:29
    sk8perez
    Poziom 9  

Cała przyjemność po mojej stronie :) Daj znać co zdiagnozowali.

0
  • #21 19 Gru 2011 15:07
    Christophorus
    Poziom 41  

Warto też zwrócić uwagę na stan kondensatorów na płycie głównej komputera w obrębie procesora. Czy nie są wylane lub spuchnięte. Ich uszkodzenie też może być powodem niemożności włączenia komputera. Natomiast powodem uszkodzenia kondensatorów jest niskiej jakości zasilacz komputera.

0
  Szukaj w 5mln produktów