Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak 1 fazy instalacja domowa

18 Gru 2011 20:42 2193 7
 • Poziom 8  
  Witam, w domu u mojej dziewczyny w jednym z pokoi nie ma prądu, instalacja była wykonywana przez jej św. pamięci ojca. Po sprawdzeniu wszystkich korków stwierdziłem że problem musi leżeć gdzie indziej, w tym pokoju jest jedna puszka, i na chłopski rozum stwierdziłem że to tam musi leżeć problem lecz niestety ja jestem dopiero początkujący w tej dziedzinie więc będę wdzięczny jeśli ktoś mi podpowie co w tej sytuacji mogę samodzielnie zrobić w celu stwierdzenia przyczyny usterki i następnie jej usunięcia.
 • Poziom 42  
  Samodzielnie możesz wziąć do ręki lokalną gazetę i poszukać ogłoszenia "elektryk z uprawnieniami wykona naprawę" A ty dalej klep w klawisze zgodnie ze swoją specjalnością i zarabiaj na tym kasiore coby było jak owemu elektrykowi zapłacić... Nie obraz się - jest to jedyna słuszna i bezpieczna ( dla ciebie, dziewczyny i innych użytkowników tej instalacji) droga do rozwiązania problemu.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator
  bobek5001 napisał:
  A ja uważam że do wzięcia próbówki i sprawdzeniu w gniazdach czy puszce napięcia nie trzeba mieć uprawnień SEP-owskich,
  Pozdrawiam


  Czyżbyś Kolego nie zauważył, że pytający napisał:
  Cytat:
  w jednym z pokoi nie ma prądu


  Czyli to już sprawdzono. Nie ma. Uważasz, że od sprawdzania to prądu przybędzie?
 • Poziom 42  
  bobek5001 napisał:
  A ja uważam że do wzięcia próbówki i sprawdzeniu w gniazdach czy puszce napięcia nie trzeba mieć uprawnień SEP-owskich, może wystarczy tylko dokręcić śruby w kostkach częste objawy przy aluminium gorzej jak trzeba będzie ingerować głębiej rozłączać przewody itd wtedy faktycznie weź gazetę i poszukaj nie taniego a dobrego elektryka.
  Pozdrawiam

  A czy zdajesz sobie sprawę że właśnie w starej, aluminiowej instalacji nawet przypadkowe przerwanie "zera" czyli PEN spowoduje pojawienie się napięcia 230V o wydajności prądowej nawet kilka amperów na metalowej obudowie np komputera, pralki, czy choćby na stopie żelazka... A grzebanie w puszce bez świadomości i "znania" tematu może właśnie tak się skończyć...
 • Poziom 8  
  Czekam na inne ciekawsze i bardziej konstruktywne odpowiedzi, bo zadzwonić po elektryka każdy potrafi, a ja jako że miałem styczność z instalacjami, może niezbyt dużą ale miałem, chciał bym przeczytać coś co pomoże mi w chociażby ocenie sytuacji, czy problem jest błahy czy też pomoc elektryka będzie niezbędna. a wracając do tematu to wcześniej przy wymianie korków prąd sporadycznie się pojawiał raz na tydzień raz na 2 tygodnie a czasami tylko do uruchomienia czegoś więcej niż telewizor. Może to pomoże w udzieleniu mi odpowiedzi na to pytanie.
 • Poziom 42  
  Postanowiłeś `- a ja uprzedziiłem o zagrożeniach. Piszesz ze miałeś styczność z instalacjami a zadajesz pytania na poziomie żłobka elektrycznego... No ale chcesz się pokazać przy dziewczynie: rozumiem.
  Teraz do rzeczy
  Objawy:
  sawi654 napisał:
  przy wymianie korków prąd sporadycznie się pojawiał raz na tydzień raz na 2 tygodnie a czasami tylko do uruchomienia czegoś więcej niż telewizor

  Tam bym zaczął. Wymiana korków
  sawi654 napisał:
  miałem styczność z instalacjami

  Nazywajmy ich bezpiecznikami - my instalatorzy

  Więc wymiana bezpieczników i związany z tym ruch gniazd mógł spowodować chwilowe poprawienie kontaktu.

  Dalej:

  sawi654 napisał:
  w tym pokoju jest jedna puszka


  Znajdz w onej puszce przewody fazy i "zera" i podłącz do nich

  sawi654 napisał:
  czegoś więcej niż telewizor
  a najlepiej czajnik, żelazko czy inne coś co ma moc powyżej kilowata. Sprawdź czy napięcie będzie czy zniknie. Opisz wyniki - będę doradzał dalej
 • Poziom 9  
  sawi654 napisał:
  wracając do tematu to wcześniej przy wymianie korków prąd sporadycznie się pojawiał raz na tydzień raz na 2 tygodnie a czasami tylko do uruchomienia czegoś więcej niż telewizor, może to pomoże w udzieleniu mi odpowiedzi na to pytanie.


  Ja przeglądałem tematy i tu jest dużo o upalonych aluminiowych przewodach. Lepiej poszukaj.