Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak 1 fazy instalacja domowa

18 Gru 2011 20:42 2193 7
  • Poziom 8  
    Witam, w domu u mojej dziewczyny w jednym z pokoi nie ma prądu, instalacja była wykonywana przez jej św. pamięci ojca. Po sprawdzeniu wszystkich korków stwierdziłem że problem musi leżeć gdzie indziej, w tym pokoju jest jedna puszka, i na chłopski rozum stwierdziłem że to tam musi leżeć problem lecz niestety ja jestem dopiero początkujący w tej dziedzinie więc będę wdzięczny jeśli ktoś mi podpowie co w tej sytuacji mogę samodzielnie zrobić w celu stwierdzenia przyczyny usterki i następnie jej usunięcia.
  • Poziom 42  
    Samodzielnie możesz wziąć do ręki lokalną gazetę i poszukać ogłoszenia "elektryk z uprawnieniami wykona naprawę" A ty dalej klep w klawisze zgodnie ze swoją specjalnością i zarabiaj na tym kasiore coby było jak owemu elektrykowi zapłacić... Nie obraz się - jest to jedyna słuszna i bezpieczna ( dla ciebie, dziewczyny i innych użytkowników tej instalacji) droga do rozwiązania problemu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    bobek5001 napisał:
    A ja uważam że do wzięcia próbówki i sprawdzeniu w gniazdach czy puszce napięcia nie trzeba mieć uprawnień SEP-owskich,
    Pozdrawiam

Czyżbyś Kolego nie zauważył, że pytający napisał:
    Cytat:
    w jednym z pokoi nie ma prądu

Czyli to już sprawdzono. Nie ma. Uważasz, że od sprawdzania to prądu przybędzie?
  • Poziom 42  
    bobek5001 napisał:
    A ja uważam że do wzięcia próbówki i sprawdzeniu w gniazdach czy puszce napięcia nie trzeba mieć uprawnień SEP-owskich, może wystarczy tylko dokręcić śruby w kostkach częste objawy przy aluminium gorzej jak trzeba będzie ingerować głębiej rozłączać przewody itd wtedy faktycznie weź gazetę i poszukaj nie taniego a dobrego elektryka.
    Pozdrawiam

A czy zdajesz sobie sprawę że właśnie w starej, aluminiowej instalacji nawet przypadkowe przerwanie "zera" czyli PEN spowoduje pojawienie się napięcia 230V o wydajności prądowej nawet kilka amperów na metalowej obudowie np komputera, pralki, czy choćby na stopie żelazka... A grzebanie w puszce bez świadomości i "znania" tematu może właśnie tak się skończyć...
  • Poziom 8  
    Czekam na inne ciekawsze i bardziej konstruktywne odpowiedzi, bo zadzwonić po elektryka każdy potrafi, a ja jako że miałem styczność z instalacjami, może niezbyt dużą ale miałem, chciał bym przeczytać coś co pomoże mi w chociażby ocenie sytuacji, czy problem jest błahy czy też pomoc elektryka będzie niezbędna. a wracając do tematu to wcześniej przy wymianie korków prąd sporadycznie się pojawiał raz na tydzień raz na 2 tygodnie a czasami tylko do uruchomienia czegoś więcej niż telewizor. Może to pomoże w udzieleniu mi odpowiedzi na to pytanie.
  • Poziom 42  
    Postanowiłeś `- a ja uprzedziiłem o zagrożeniach. Piszesz ze miałeś styczność z instalacjami a zadajesz pytania na poziomie żłobka elektrycznego... No ale chcesz się pokazać przy dziewczynie: rozumiem.
    Teraz do rzeczy
    Objawy:
    sawi654 napisał:
    przy wymianie korków prąd sporadycznie się pojawiał raz na tydzień raz na 2 tygodnie a czasami tylko do uruchomienia czegoś więcej niż telewizor

Tam bym zaczął. Wymiana korków
    sawi654 napisał:
    miałem styczność z instalacjami

Nazywajmy ich bezpiecznikami - my instalatorzy

Więc wymiana bezpieczników i związany z tym ruch gniazd mógł spowodować chwilowe poprawienie kontaktu.

Dalej:

sawi654 napisał:
    w tym pokoju jest jedna puszka

Znajdz w onej puszce przewody fazy i "zera" i podłącz do nich

sawi654 napisał:
    czegoś więcej niż telewizor
    a najlepiej czajnik, żelazko czy inne coś co ma moc powyżej kilowata. Sprawdź czy napięcie będzie czy zniknie. Opisz wyniki - będę doradzał dalej
  • Poziom 9  
    sawi654 napisał:
    wracając do tematu to wcześniej przy wymianie korków prąd sporadycznie się pojawiał raz na tydzień raz na 2 tygodnie a czasami tylko do uruchomienia czegoś więcej niż telewizor, może to pomoże w udzieleniu mi odpowiedzi na to pytanie.

Ja przeglądałem tematy i tu jest dużo o upalonych aluminiowych przewodach. Lepiej poszukaj.