Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Lenovo Y530] Zmiana dysku na większy.

18 Gru 2011 21:50 2136 3
  • Poziom 36  
    Witam.

W swoim Y530 mam 320 GB dysk. Kupiłem jakiś czas temu zewnętrzny dysk 500 GB. Okazało się, że raczej tych 500 GB nie zapełnię (nie jestem zbieraczem). Zewnętrzny 320 GB w zupełności mi wystarczy jako archiwum.
    Chciał bym zamienić dyski. I tu jest pytanie:
    Na 320GB mam trzy partycje: C, D i ukrytą z systemem Vista do odzyskiwania. Czy robiąc jakimś programem kopię 1:1 z tego 320GB na tego 500 GB, gdy 500-tkę wsadzę do laptopa, to przycisk odzyskiwania będzie działać? Bo w efekcie na 500-tce znalazła by się partycja C, D i ukryta w skali 1:1 z 320-tki, oraz sporo wolnego miejsca (do końca 500GB). Na tym wolnym później założył bym dodatkową partycję. W sumie były by 3: C, D, ukryta i E.
    Tylko czy kopia 320 na 500 będzie się zachowywała identycznie jak ta 320? Chodzi mi głównie o przycisk odzyskiwania.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    narzędzie do odzyskiwania systemu One Key Recovery jest bardzo dobre, dopóki działa.
    Robiąc kopię dysku 1:1 możliwe że odzyskiwanie dalej by działało (to nawet możesz sprawdzić), jednak późniejsze modyfikacje partycji może już to narzędzie popsuć .... piszę, że może, bo pewności nie mam.
    W zasadzie to możesz sam sprawdzić czy całość będzie działała, po prostu przenosząc wszystko na dysk 500GB, jednak dysk 320GB zostawiając niezmieniony.

Jeżeli narzędzie przestanie działać, to możesz na sprawnym dysku wykonać kopię systemu przy użyciu np clonezilli, która to jest dużo bardziej elastyczna, jeżeli chodzi o przywracanie obrazów dysków. Później sprawdzisz czy system się poprawnie przywraca i wtedy zrezygnować z One Key REcovery.

Oczywiście zasada: dysk 320 zostawiasz nieruszany, a na 500 robisz sobie poligon, po ówczesnym upewnieniu się, że nie masz na nim potrzebnych danych
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Przed klonowaniem zrób DVD recovery i dysk naprawy systemu.Kopie MBR też nie zaszkodzi zrobić. Do robienia kopi systemu polecam partimage.
  • Poziom 36  
    Zamontowany 500 GB z nowym systemem. I po problemie ;)