Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł Brotje energy easy 24CTE problem z odpalaniem

vitus3k 18 Dec 2011 21:52 5974 22
    vitus3k
    Level 18  
    Witam, mam kocioł Brotje Energy Easy od około czterech dni. Co mnie w nim denerwuje to to, że odpala od odkręcenia kranu po około 10-20sekundach. Kiedy odkręcam kran na ekraniku pojawia się symbol kranu, który symbolizuje, że jest pobór ciepłej wody i od tego mija około 10-20sekund piec "puszcza" iskrę, odpala z pełną mocą i z nią grzeje do wyłączenia. Junkers Zw 23ke pomimo tego że iskrzy odpala świeczkę a potem palnik zapala szybciej niż brotje bez palnika pilota. Z tego co pan serwisant powiedział to jest tam tylko iskrownik, który zapala palnik, to prawda? Proszę o radę, możliwe że lekkie przestawienie czegoś rozwiąże sprawę.
    vitus3k
    Level 18  
    Może ktoś pomoże? Serwisant stwierdzi, że ten model tak ma. Dodatkowo oczyścił komorę spalania i jakiś czujnik przesmarował pastą czy coś takeigo.
    tom-instal
    Level 13  
    Opóźnienie jest spowodowane procedurą uruchomiania kotła, urządzenie musi mieć czas kilku sekund na przewietrzenie komory i pomiar różnicy ciśnień systemu spalinowego
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    vitus3k wrote:
    Witam, mam kocioł Brotje Energy Easy od około czterech dni. Co mnie w nim denerwuje to to, że odpala od odkręcenia kranu po około 10-20sekundach. Kiedy odkręcam kran na ekraniku pojawia się symbol kranu, który symbolizuje, że jest pobór ciepłej wody i od tego mija około 10-20sekund piec "puszcza" iskrę, odpala z pełną mocą i z nią grzeje do wyłączenia. Junkers Zw 23ke pomimo tego że iskrzy odpala świeczkę a potem palnik zapala szybciej niż brotje bez palnika pilota. Z tego co pan serwisant powiedział to jest tam tylko iskrownik, który zapala palnik, to prawda? Proszę o radę, możliwe że lekkie przestawienie czegoś rozwiąże sprawę.

Zmieniasz kotły jak rękawiczki.
    vitus3k
    Level 18  
    No ale co zrobić żeby odpalał szybciej?
    vitus3k
    Level 18  
    A podejrzewasz dlaczego producent tak zrobił ? Chciał bym to wiedzieć, dlaczego odpala dopiero po około 20sekundach od odkręcenia kurka.
    mirrzo

vitus3k wrote:
    A podejrzewasz dlaczego producent tak zrobił ? Chciał bym to wiedzieć, dlaczego odpala dopiero po około 20sekundach od odkręcenia kurka.

1 Dla bezpieczeństwa
    2 Piszesz 10-20 sekundach, a zmierzyłeś ten czas?

Czy ten kocioł jest nowy?
    vitus3k
    Level 18  
    Tak, kocioł jest nowy, przy mnie wypakowywany, mierzyłem stoperem, wychodzi około 15 sekund średnia. A dlaczego
    vitus3k
    Level 18  
    Był i powiedział, ze "on tak ma". No jest to dość denerwujące bo jak odpali to szybko płynie ciepła woda, stratę mam bo odpala tak późno, nie nadążdy podgrzać wody i woda gorąca w rurach spłynie, odpali i leci zimna i zaraz dopiero ciepła, dlatego zależym mi na tym by szybciej odpalał.
    vitus3k
    Level 18  
    Więc może będę mógł jakoś samemu to rozwiązać? Zaczyna to denerwować strasznie.
    vitus3k
    Level 18  
    Innego serwisanta powiadasz. To jest najbardziej zaufany, konkretny na rzeczy, nie oszukuje czego jestem pewnien, po prostu mówi że tak ma, dzwoniłem do innego serwisanta i powiedział znów że to tak ma. Szlag mnie trafia, a nikt nie potrafi pomóc. Co skontrolować by przyśpieszyć proces podania iskry?
    Jest tak, ze jak odkręcę kran, pojawia się na ekraniku symbol kranu co symbolizuje pobór wody, po okolo 15 sekundach dopiero jest podawana iskra i wtedy zapłon, wszystko czyste, kocioł nowy.
    mirrzo

vitus3k wrote:
    To jest najbardziej zaufany, konkretny na rzeczy, nie oszukuje...

To niech wymieni płytę. Czas za długi.
    vitus3k
    Level 18  
    Tylko teraz mam problem, drugi (taki sam)odpala mniej więcej w tym samym czasie, coś jest nie tak !
    vitus3k
    Level 18  
    Mam problem bo drugi, taki sam kocioł ( też mój) też odpala tak późno. Potrzebuje aby kocioł przy poborze wody po prostu podał iskrę odrazu a nie po 20sekundach.
    mirrzo

To te kotły mają możliwość pracy w kaskadzie ?
    Mogłeś postawić 2 jednofunkcyjne z zasobnikiem i byłoby wiele lepiej :)
    vitus3k
    Level 18  
    Kotły są w dwóch różnych domach, mają inne ale podobne instalacje.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Od strony kontrolera sprawa powinna wyglądać tak :
    1) Oczekiwanie na sygnał załączenia ;
    2) Otrzymanie sygnału załączenia ;
    3) Sprawdzenie czujników czy nie ma usterki i prawidłowy stan (każdego po kolei) ;
    4) Po diagnozie i pozytywnej weryfikacji załączenie .

Jeśli u Ciebie też tak jest (powinno) to zbyt wielkiego pola manewru nie ma.

Moderated By mirrzo:

Usunąłem szkodliwą poradę. Następne takie wpisy będę nagradzał blokadą pisania.

vitus3k
    Level 18  
    Wszystko prawidłowo, co mnie zastanawia, coś wpada w drgania. Mocno drga co przenosi się chyba na nagrzewnicę, to nie pompa.