Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ruchu (alarmu) ALEPH SD42144-jak podłączyć?

18 Gru 2011 22:48 3250 7
  • Poziom 9  
    Witam,chciałbym uzyskać instrukcję-(ZASADĘ DZIAŁANIA)schemat podłączenia czujnika ruchu ALEPH SD42144,MODEL-EURO-90.
    Dołączam zdjęcia tego czujnika,może ktoś miał do czynienia z takim?
    Proszę o pomoc i pozdrawiam.
    Czujnik ruchu (alarmu) ALEPH SD42144-jak podłączyć? Czujnik ruchu (alarmu) ALEPH SD42144-jak podłączyć?
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wszystko jest napisane:
    POWER - zasilanie 9-16V DC pobór prądu do 15 mA
    ALARM - styki przekaźnika włączającego się po wykryciu ruchu. Parametry styków: max 30V DC, obciążenie max 500 mA.
    TAMPER - styki mikroswitcha antysabotażowego.
    Pozostałych wyprowadzeń nie znam.
    Mikroprzełączniki najlepiej ustawić lewy i środkowy na dół, prawy do góry - wtedy LED będzie świecił przy pobudzeniu czujki, lub prawy na dół, gdy LED ma być nieczynny.
    Wykorzystanie podanych 6 wyprowadzeń i ustawienie przełączników jak podano są wystarczające dla poprawnej pracy czujki.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za informację,to już coś, a może ktoś zna przeznaczenie pozostałych wyprowadzeń?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    AM jest to na pewno anty masking , SP podejrzewam ze to czujnik wstrząsowy ale co do tego pewności nie mam.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    robert070589 napisał:
    AM jest to na pewno anty masking , SP podejrzewam ze to czujnik wstrząsowy ale co do tego pewności nie mam.

Również myślałem o antymaskingu, natomiast nie podejrzewam żeby tam był czujnik wstrząsowy. Stawiał bym na SP - Spare, czyli pusty zacisk pomocniczy np do połączenia przewodów lub rezystorów.
  • Poziom 41  
    robert070589 napisał:
    AM jest to na pewno anty masking

Może być też pamięć alarmu. Jakoś mi antymasking do takiej czujki nie pasuje :roll:
  • Poziom 10  
    Kolega sharp ma całkowitą rację. Nie przyglądałem sie czujnikowi tylko oznaczeniom. W tego typu czujce nie ma mowy o antymaskingu, jest to poprostu pamięć alarmu.
  • Poziom 9  
    Czujnik już przeszedł na " emeryture",dziękuję za pomoc i zamykam temat.