Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Asus NJ61 - strasznie się grzeje.

19 Gru 2011 01:06 5319 23
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Witam
    Oszczedzaj laptop!!! Rozejrzyj się za dobrym servisem w Twojej okolicy i popytaj znajomych nie dawaj Laptopa do servisu jak nie masz 100% pewności ze to servisaci z pasją do elektronik itd. coś tu nie gra na gwaranci z powodu grzania się laptopa została wymieniona płyta główna.. ? oj. ktoś tu na kimś i na nowych częściach zarobił ...

masz wiedomość e-mial sprawdz

pozdrawiam kiss39
  • Poziom 32  
    kiss39 napisał:
    Witam
    Oszczedzaj laptop!!! Rozejrzyj się za dobrym servisem w Twojej okolicy i popytaj znajomych nie dawaj Laptopa do servisu jak nie masz 100% pewności ze to servisaci z pasją do elektronik itd. coś tu nie gra na gwaranci z powodu grzania się laptopa została wymieniona płyta główna.. ? oj. ktoś tu na kimś i na nowych częściach zarobił ...

masz wiedomość e-mial sprawdz

pozdrawiam kiss39

hmm... pisownia... ogólnie strasznie chaotycznie. Po co go tak straszysz?

Jakie temperatury podaje np. speedfan?
    Kiedy laptop był ostatnio czyszczony? (lub chociaż przedmuchany)?
    Czy zmieniałeś pastę termoprzewodzącą?
    Nie ma co się tak śpieszyć od razu z serwisem jak mówi kolega kiss39. Odpowiedz proszę na moje pytania.
  • Poziom 34  
    O Cześć informatyk tez czekam na odpowiedz. Ciakawe jaka była dagnoza servisu odnosnie powyzszego Laptopa ?
  • Poziom 34  
    Witaj
    ASUS POLSKA - o właśnie jak masz kontakt to popytaj:
    --- w jaki sposób można zmniejszyć temperature.
    --- jakimi programami sprawdzići jakie stosują pasty TERMO itd. to są fachowcy i diagnozują laptopy... widziałem kiedyś na youtube jak ASUS podchodzi do wymiany karty graficznej - wszystko zorganizowane-pełny podziw.

Warto się zapoznać z tematem past TERMO!przewodzących http://pclab.pl/art24195.html tylko nie wybierz tej co przewodzi PRĄD!

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Gwarancji na laptopa już nie masz ?
  • Poziom 14  
    To rozkręcaj i czyść. Chyba że nie czujesz się na siłach to oddaj do serwisu.
  • Poziom 43  
    Poszukaj w sieci lub na YT czasami zdarzają się tutoriale o rozkręcaniu laptopa - być może trafisz nawet na swój model. Ewentualnie zleć to serwisowi.
  • Poziom 34  
    Z tej strony kiss39, wrzuć tu ten materiał-plik jak się rozkręca Asus NJ61 itd . :) Jeżeli to nie pdf to można wykonać w word-zie, opisać powklejać fotyi skonwertować na pdf. jako manual.
  • Poziom 43  
    Jeśli chcesz wymieniać pasty termo przewodzące to odkręcasz śrubki zaznaczone na czerwono - jeśli nie masz pod ręką nowej pasty to chwilowo zostaw.

Nie wiem jak w twoim modelu ale u mnie w Lenovo wentylator trzyma się na 3 śrubkach. Zobacz czy gdzieś go coś nie blokuje, nie jest on przypadkiem przyklejony do radiatora czarną taśmą ?

Trudno coś zobaczyć na tym zdjęciu.
  • Poziom 34  
    Ciężko tak jednoznacznie określić "co jaki czas" musi spełniać swoją role i przewodzić ciepło w sposób doskonały!!!, oczywiście chłodzenie cieczą jest tą metodą najdoskonalszą. Oceń sam: http://www.pcworld.pl/pojedynek/33/Chlodzenie.powietrzem.vs.chlodzenie.ciecza.html
  • Poziom 43  
    Cytat:

Ciężko by było zainstalować to w laptopie:) A czy po 1,5 roku użytkowania można już to wymienić?

Niekoniecznie. Moja w laptopie ma już lekko ponad 2 lata i temperatury są od nowości nadal takie same. Generalnie zmianę pasty robi się wtedy jak widać że temperatury wzrosły znacznie względem ostatniego nałożenia. Często jest tak, że gdy procesor pracuje w dużych temperaturach to pasta szybciej "wysycha" i traci swoje właściwości - robi się twarda skorupka. U mnie nigdy nie przekracza 50 stopni bo nie ma co się tam grzać - procesor bardzo chłodny. Przy odpalonym Skype, odtwarzaczu muzyki i podczas pisania posta (+ otwartych kilka zakładek) mam około 40-42 stopni.