Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford KA - czy posiada kontrolkę rezerwy paliwa

19 Gru 2011 10:13 5362 1
  • Poziom 1  
    Jak w temacie czy Ford KA (r.97) posiada kontrolkę rezerwy paliwa ? Po przekręceniu stacyjki świecą sie kontrolki, wśród których jest min. również dystrybutorek - ale jeszcze nigdy mi nie zaświeciła nawet wtedy gdy miałam wskaźnik na czerwonym polu i nie wiem czy moze jakis mechanizm w samym baku nie funkcjonuje właściwie.
    Ale niezmiennie kontrolka jest...

Czy zdać się wyłącznie na wskaźnik analogowy :?:

Ile ew. mogę przejechać od momentu kiedy wskaźnik jest na czerwonej "kresce".
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ford Ka z roku 1997 standardowo nie ma kontrolki rezerwy. Jeśli masz zegary oryginalne czyli tylko prędkościomierz, wskaźnik paliwa i kontrolki to po włączeniu zapłonu zapala się > smarowanie, ładowanie, kontrolka płynu hamulcowego/ ręcznego jeśli hamulec zaciągnięty, kontrolka przegrzania silnika. Kontrolka przegrzania silnika zapala się po włączeniu zapłonu po to żebyś sprawdziła czy żarówka jest sprawna i po 3,4 sekundach gaśnie.

Co do ilości paliwa to wskaźniki w fordach są mało precyzyjne. Jak wskazówka wchodzi na czerwone to należy zatankować. Dalsze opróżnianie zbiornika powoduje, że pompa paliwa nie będzie zanurzona w benzynie i mimo, że jeszcze będzie można jechać pompa może się przegrzać i spalić.