Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas victrix 26 2 I dobijanie układu CO gorącą wodą

19 Gru 2011 10:54 2482 2
  • Poziom 10  
    Witam. Kocioł nowy, instalacja CO szczelna w tym sensie że nigdzie nic nie wycieka a zauważyłem że ciśnienie na manometrze spada. Pierwszy raz 2 miesiące po uruchomieniu kotła ciśnienie spadło ale grzejniki były zapowietrzone więc dobiłem tylko wodę do układu. Dzisiaj jednak znowu zauważyłem że ciśnienie w układzie spadło poniżej 1 bara. Czyżby już wystąpił problem z ciśnieniem w naczyniu wzbiorczym? Przy okazji zauważyłem dziwne zjawisko: po odkręceniu zaworka dobijającego wodę kocioł się załączył na maxa i do instalacji CO wlewała się gorąca woda. Czy to normalne w tym modelu? A na marginesie uszkodzone naczynie podlega gwarancji?
  • Poziom 21  
    Zacznijmy od ostatniego problemu: kocioł ma ustawioną temperaturę minimalną na +25*C. Dolanie zimnej wody spowodowało obniżenie temperatury o kilka stopni poniżej 25, skutkiem czego kocioł zastartował żeby podnieść temperaturę wody. Pewnie w tym czasie nie grzał. Co do szczelności instalacji, to różnie z tym bywa. Czasami jest gdzieś minimalny wyciek ( kroplami ) i trudno to zauważyć. Tylko że w takim przypadku spadek ciśnienia też będzie minimalny. Naczynie przeponowe jest prawdopodobnie w porządku ( podlega reklamacji ), bardzo rzadko słyszy się o uszkodzeniu przepony po krótkim czasie użytkowania. Mnie się wydaje że to powietrze w instalacji robi zamieszanie. Nawet odpowietrzanie grzejników nie zawsze jest do końca. Ja mam na każdym grzejniku i w najwyższych punktach instalacji automatyczne odpowietrzniki, tak że nie muszę się martwić. Te kotły mają funkcję odpowietrzania, ale nie musiałem z niej korzystać.
  • Poziom 10  
    To mi wygląda identycznie jak wtedy gdy ktoś odkręci zawór cwu. Woda do instalacji CO jest wlewana właśnie jakby była podłączona do wyjścia cwu. Nie sądzę jako laik że jest to wyrównywanie temp w układzie CO tym bardziej że w mieszkaniu temperatura komfortu była osiągnięta i kocioł nie powinien się załączać. Przyłącza są podłączone prawidłowo i w zasadzie byłoby mi to obojętne gdyby nie podejrzenie że może to być usterka kotła.