Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 - awaria centralnego zamka

19 Gru 2011 11:24 3421 3
  • Poziom 2  
    Witam. Mam taki oto problem z Citroenem C5 3,0i V6 z 2002r. Otóż od pewnego czasu zwariował w nim centralny zamek. Zamykanie i otwieranie z pilota działa jak trzeba, jednak po otwarciu z pilota czy z kluczyka, kiedy chwytam za klamkę którychś z przednich drzwi i je otwieram (niezależnie czy od wewnątrz czy od środka), to reszta drzwi się zablokowuje. Co ciekawe, otwarcie przednich drzwi nie powoduje zapalenia się światła w środku. Mechanicy w ASO rozkładają ręce i mówią od razu o uszkodzonym BSI. Ja mam nadzieję, że to jakaś kwestia adaptacji. Obydwa zamki w przednich drzwiach zostały wymienione, ale bez efektu... Może ktoś będzie wiedział co to może być?
  • Poziom 10  
    a czy podczas otwierania drzwi pasażera (przednich) sytuacja jest podobna? Wg mnie kabelek się przyłamał i masuje - już miałem takie sytuacje.
  • Poziom 35  
    Trzeba zobaczyc ja BSI "widzi" sygnaly wejsciowe w sytuacji awaryjnej.
    Moze to byc zawilgocone BSI. Ale nie musi.
    Daj to do jakiegos elektronika ogarnietego.
  • Poziom 2  
    number7 napisał:
    a czy podczas otwierania drzwi pasażera (przednich) sytuacja jest podobna? Wg mnie kabelek się przyłamał i masuje - już miałem takie sytuacje.

Tak samo się dzieje przy otwieraniu obojga przednich drzwi - zarówno kierowcy jak i pasażera.

Dodano po 2 [minuty]:

bartek_j napisał:
    Trzeba zobaczyc ja BSI "widzi" sygnaly wejsciowe w sytuacji awaryjnej.
    Moze to byc zawilgocone BSI. Ale nie musi.
    Daj to do jakiegos elektronika ogarnietego.

Właśnie mam kłopot ze znalezieniem takowego. Chodzi o okolice Puław/Lublina, może być Radom. Może ktoś z Was jest w stanie podać jakiegoś godnego polecenia. ASO niestety rozkłada ręce :-(.