Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Smart - Nagrywanie na USB

pp_99 19 Gru 2011 11:32 89106 32
  • #1 19 Gru 2011 11:32
    pp_99
    Poziom 8  

Witam,
    przy próbie nagrywania na USB TV pyta się mnie Czy sformatować dysk masowy?
    Jeśli mu dam "Nie" to wychodzi z nagrywania, jeśli dam "Tak" to z minutę próbuje coś robić a potem też wychodzi.
    Dodam jeszcze, że tego samego pendrive'a TV bez problemu odtwarza filmy.
    O co mu chodzi? Czy on potrzebuje jakiś "specjalny" pendrive? Używam takiego "roboczego" 1 Gb. Za mały dla niego??

z góry dzięki za podpowiedź
    Piotr

• #2 23 Gru 2011 12:36
    pp_99
    Poziom 8  

Ponawiam pytanko bo brak odpowiedzi

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

• #3 25 Gru 2011 08:57
    OLD BEER LABELS
    Poziom 9  

WITAJ...

Nie wiem jaki masz model TV ja mam UE40D8000 i u mnie wogóle nic nie da się nagrywać, formatować itp...Też niestety nie mogę sobie z tym poradzić - mam 3x USB a przy jednym z nich jest właśnie napis HDD

Wszystko mi dobrze z pamięci PEN~DRIVE odtwarza, ale niestety nic nie da się nagrać.

Choć 'przestudiowałem' instrukcję - nic to nie wniosło, nadal jestem w przysłowiowej kropce...

Zobacz tutaj: Link

Moderowany przez _PREDATOR_:

• #4 25 Gru 2011 10:25
    pp_99
    Poziom 8  

W manualu jest napisane:
    Zalecamy używanie dysku USB HDD o prędkości obrotowej przynajmniej
    5400 obr./min. Dyski USB HDD typu RAID nie są obsługiwane.
    Na urządzeniu pamięci masowej USB nie można nagrywać dopóki nie
    zostanie przeprowadzony Test wydajn. urządz.

Problem właśnie w tym, że testowałem już kilka różnych USB i żaden nie działa

• #5 25 Gru 2011 11:48
    Pawel2420
    Poziom 30  

pp_99 napisał:
    Używam takiego "roboczego" 1 Gb. Za mały dla niego??

Zdaje się, ze minimalna pojemność pozwalająca coś zrobić to 2GB. Pamięć musi byc też odpowiednio szybka.

• #6 25 Gru 2011 12:54
    OLD BEER LABELS
    Poziom 9  

Właśnie wiem... żadne USB też u mnie nie działa...

Da się z niego tylko odczytać dane / filmy, zdjęcia / ale niestety nagrać nie można... :-( Ja sprawdzałem też na różnych USB, na 2sztukach co miały po 4 GB i na jednym 8 GB

Musze chyba zainwestować w przenośny HDD i wtedy spróbować tego nagrywania-gorzej będzie, jak i na nim nie bedzie się dało, i pieniądze pójdą w błoto... :-(

W tedy będzie trzeba kupić nagrywarkę stacjonarną z HDD

Moderowany przez _PREDATOR_:

• #7 25 Gru 2011 16:22
    Pawel2420
    Poziom 30  

Pamiętaj, że nośnik trzeba sformatować na TV.

• #8 26 Gru 2011 22:33
    pp_99
    Poziom 8  

a czy komuś w ogóle udało się?
    Może poda konkretny typ/model urządzenia jakie posiada.
    Ja mam nawet USB 32Gb ale niestety jest ono szyfrowane i TV nie widzi go wcale.

• #9 03 Sty 2012 16:55
    mstasiek
    Poziom 12  

Witam.Na swoim d5500 nagrywam na dysk 2,5 cala.Pojemność dysku nie oszałamiająca bo 120 gb.Podzielony na dwie partycje,jedna na swoje sprawy:zdjęcia,filmy,muzyka nagrane z komputera a druga do nagrywania sformatowana przez telewizor
    na jakiś linuxowy system . :D

• #10 05 Sty 2012 21:16
    pp_99
    Poziom 8  

Niestety u nie to nie działa. Podłączyłem dysk 2,5 '', podłączyłem duży dysk. Wszystko pięknie czyta, odtwarza bez problemu ale przy zapisie nie przechodzi jakiegoś cholernego testu. Już nie mam pomysłu co jeszcze mógłbym podłączyć

• #11 07 Sty 2012 19:29
    JamJestGeko
    Poziom 1  

W instrukcji jest napisane, że pamięć flash USB nie jest obsługiwana... Trochę bzdura w takim razie z nagrywaniem przez USB skoro nie można tego zrobić na najbardziej pospolitych nośnikach

• #12 26 Sty 2012 21:41
    baderowiec
    Poziom 9  

Mam UE40D6750 i też nie mogę nagrać nic z TV na pena (cruiser 8GB i maxell 32 GB), pomimo formatowania przez telewizor nie przeszły pozytywnie testu a filmy i foty z nich odtwarzane są bezbłędnie.Czy ktoś próbował nagrywać na HDD? bo trochę szkoda mi kasy na sprzęt, który nie będzie działał.

• #13 27 Sty 2012 08:05
    Pawel2420
    Poziom 30  

Zrób test.
    1. Sformatuj w PC pamięć USB.
    2. Zapisz na nią jeden plik o wielkości kilkuset MB i zmierz ile zajmie to czasu
    3. Zapisz jakiś katalog zawierający wiele małych plików o łącznej wielkości kilkuset MB i zmierz ile zajmie to czasu.
    4. Oblicz uzyskaną w p.2 i p.3 prędkość zapisu w MB/s
    Zapis obrazu on-line wymaga pamięci o prędkości kilku MB/sek.

• #14 27 Sty 2012 08:34
    pp_99
    Poziom 8  

Dzwoniłem na infolinię Samsunga i pan mi powiedział że minimum zapisu to 32Mb/s

• #15 27 Sty 2012 20:29
    baderowiec
    Poziom 9  

Dzięki za info, nie pozostaje nic innego tylko szukać szukać prędkości światła.

• #16 01 Lut 2012 09:58
    zmudzki1979
    Poziom 9  

mstasiek napisał:
    Witam.Na swoim d5500 nagrywam na dysk 2,5 cala.

Kolego mam pytanie posiadam model UE40D5500 nie wiem czy to ten sam jak twój czy inny ale piszesz że nagrywasz na HDD. U mnie w menu brak jest jakiejkolwiek opcji nagrywania. Czyżbyś miał jakiś nowy firmware albo jest jakaś możliwość odblokowania nagrywania ? Będę wdzięczny za podpowiedź :)

• #17 10 Lut 2012 20:25
    kafarafa
    Poziom 10  

do nagrywania na usb niezbędny jest dysk z talerzami czyli hdd a nie pamięć flash, i telewizor nagrywa tylko z sygnału antenowego cyfrowego.

• #18 11 Lut 2012 01:32
    Marek31415
    Poziom 31  

zmudzki1979 napisał:
    mstasiek napisał:
    Witam.Na swoim d5500 nagrywam na dysk 2,5 cala.

Kolego mam pytanie posiadam model UE40D5500 nie wiem czy to ten sam jak twój czy inny ale piszesz że nagrywasz na HDD. U mnie w menu brak jest jakiejkolwiek opcji nagrywania. Czyżbyś miał jakiś nowy firmware albo jest jakaś możliwość odblokowania nagrywania ? Będę wdzięczny za podpowiedź :)

Menu nagrywania trzeba w tym modelu odblokować.
    Opis masz TU.
    Jest trochę nieprecyzyjny.
    Nie trzeba zmieniać modelu telewizora w menu i aktywować funkcji hotelowej.
    Ja zrobiłem to tak:
    1. Wchodzimy w menu serwisowe.
    Przy wyłączonym telewizorze naciskamy INFO-MENU-MUTE-POWER.
    2. Z komputera programem ruSamsungTVCommunicator odblokowujemy rozszerzone funkcje MENU - wybieramy "Factory" i "3Speed".
    3. W menu Suboption aktywujemy funkcję PVR.
    4. Wyłączamy telewizor i włączamy ponownie.
    Po podłączeniu i sformatowaniu dysku na USB działają funkcje nagrywania i timeshift dla programów z tunera cyfrowego.

• #19 11 Lut 2012 09:49
    romeok01
    Poziom 35  

Polecam poczytać o SamyGO w telewizorach Samsung -> Link

Forum SamyGo -> Link

Są jeszcze polskie strony o SamyGo -> Link

Najlepsze jest to -> Link

Cytat:
    Polak z projektu SamyGO dokonał prawdopodobnie pierwszej na świecie udanej instalacji i uruchomienia systemu Windows bezpośrednio w TV. System działa poprzez port aplikacji DosBox i obsługuję z klawiatury i myszki USB.

Windows na TV, hehe

Ja posiadam starszy telewizor led z serii B , kiedyś uruchomiłem na nim nagrywanie na USB, niżej zamieszczam program i instrukcję.

wiki.samygo.tv to kopalnia wiedzy na temat telewizorów samsung.

• #20 11 Lut 2012 16:44
    kafarafa
    Poziom 10  

ja już jakiś czas temu odblokowałem nagrywanie w ue40d5500, podpinałem także dysk hdd 300GB formatowałem go za pomocą tv a także robiłem wszystkie testy, jednak jak narazie jest mi zbędny bo nie mam sygnału cyfrowego tv, a nagrywanie działa tylko przy cyfrowym i tylko przy wejściu antenowym.

Interesuje mnie jednak inna sprawa czy ktoś odblokował przeglądarkę www,, bo w ue40d5500 brakuje mi tylko tej przeglądarki, a jak narazie nic na ten temat nie znalazłem , w menu serwisowym też chyba raczej nic nie ma, lecz nie jestem pewien.
    Pozdrawiam

• #21 27 Lut 2012 07:04
    pp_99
    Poziom 8  

W moim D6500 nie było z tym żadnych problemów. Na wstępie podmieniłem mu firmware i tv zachował się jak normalny "pecet". Odnalazł wi-fi poprosił o parametry i działa bez bólu.

• #22 27 Lut 2012 07:38
    kafarafa
    Poziom 10  

pp_99 napisał:
    W moim D6500 nie było z tym żadnych problemów. Na wstępie podmieniłem mu firmware i tv zachował się jak normalny "pecet". Odnalazł wi-fi poprosił o parametry i działa bez bólu.

tyle że w D6500 wszystkie funkcje jak nagrywanie i przeglądarka a także skype są dostępne bez zmiany oprogramowania i nie trzeba nic odblokowywać

• #23 13 Lis 2012 20:53
    popachnij
    Poziom 9  

Panowie, jestem nowym posiadaczem Samsunga serii 7 /UE40ES7000/ i tez nie mge obejść kwestii nagrywania, Podpinałem kilka różnych pendriwów /od 4 do 16 GB/ i nic.
    Zauważyłem w powyższych postach że ktoś wspominal że nagrywanie jest możliwe jednie przy sygnale cyfrowym i tylko przy wejściu antenowym. Ja ma cyfrowy dekoder Vectry ALE podpięty pod hdmi. To co? Nie mogę nagrywać? Bez sensu.
    Ma ktoś inne pomysły/rozwiązania jak to obejść? - wróć, spowodować aby normalnie działało?
    THX

• #24 13 Lis 2012 22:16
    Marek31415
    Poziom 31  

popachnij napisał:
    Ja ma cyfrowy dekoder Vectry ALE podpięty pod hdmi. To co? Nie mogę nagrywać? Bez sensu.
    Ma ktoś inne pomysły/rozwiązania jak to obejść? - wróć, spowodować aby normalnie działało?
    THX

Jeżeli nic się nie zmieniło, to nie możesz nagrywać z hdmi.
    Nagrywanie działa tylko z sygnałem cyfrowym z wbudowanego tunera.

• #26 14 Lis 2012 00:19
    Marek31415
    Poziom 31  

popachnij napisał:
    sorki, ale nie rozumiem.

To może napisz, czego nie rozumiesz.

• #27 14 Lis 2012 08:43
    popachnij
    Poziom 9  

Napisałeś:
    "Jeżeli nic się nie zmieniło, to nie możesz nagrywać z hdmi.
    Nagrywanie działa tylko z sygnałem cyfrowym z wbudowanego tunera"

Chcesz mi powiedzieć że nagrywanie jest możliwe jedynie w sytuacji gdy sygnał pochodzi z kabla antenowego wpiętego do gniazda antenowego w TV? A już sygnał cyfrowy podany do TV z dekodera poprzez łącze HDMI wyklucza możliwość nagrywania?

• #28 14 Lis 2012 11:39
    Marek31415
    Poziom 31  

Dokładnie tak jest, przynajmniej w starszych modelach.
    Dodatkowo musi to być sygnał telewizji cyfrowej, nie analogowej.
    Ma to też swoje zalety.
    Często oglądam program z tunera podpiętego na hdmi, jednocześnie nagrywam inny program z tunera telewizora.

• #29 14 Lis 2012 12:15
    popachnij
    Poziom 9  

Jeśli jest tak jak piszesz to jest to rozwiązanie strasznie idiotyczne.
    Czy mogę zatem połączyć dekoder z TV poprzez kabel antenowy?
    Czy wtedy rozwiąże to problem? /nie wiem czy nie tracę na jakości sygnału/.
    Postawione to na głowie jest wszystko

• #30 14 Lis 2012 12:20
    Marek31415
    Poziom 31  

Nie, wtedy to będzie sygnał analogowy, nie będzie nagrywać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME