Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet GCO-DP-23-07 pytanie??

19 Gru 2011 11:40 3782 10
  • Poziom 9  
    witam

posiadam dwufunkcyjny grzejnik predom Termet GCO-DP-23-07(TERMET AR-MSC20), rok. produkcji 1994, do tej pory działał dobrze, teraz wystąpił usterka, przy włączeniu kranu/wanny nie grzeje wody bieżącej tylko c.o., wyczytałem że to może być silniczek albo zawór trójdrożny (pierwszy 280 zł i 380 zł) do tego wypadała by go odkamienić nagrzewnice i zbiornik woda-woda, czy opłaca się inwestować w ten grzejnik czy lepiej kopic nowy np. MINITERM - TYP GCO-DP-21-23? (koszt około 2000 zł) przy starym nie zauważyłem jakiś przerażających kosztów za gaz, ale trzeba by było w niego teraz zainwestować 400-500zł, co o tym sądzicie, który wariant lepszy , pierwszy naprawić, czy drugi kupić nowy??

Pozdrawiam T.

Proszę poprawić błędy pisowni.
    mod - mirrzo
  • Poziom 9  
    witam

w takim razie co proponujecie nowego głównie chodzi mi o dwu-f z firmy termet?? (mało komplikacji przy zamianie ze starszego modelu) czy może inna firma/model?? otwarta komora spalania, domek parterowy ocieplony 85m2, 5 grzejników, w dzień i wieczorami pale kozą, główna praca do c.o. to nocami i woda bieżąca,

Pozdrawiam

mod - mirrzo
  • Poziom 9  
    dziękuje za odpowiedź

mam jeszcze jedno pytanie? kupując nowy taki piec przez internet (wychodzi taniej)
    do instalacji, pierwszego uruchomienia i ustawienie pieca wystarczy instalator autoryzowany czy musi być serwis?? żeby nie stracić 3 letniej gwarancji.
    oraz ile wynosi koszt przybliżony montażu ?? takiego piecyka (po starym predom-ie)

Pozdrawiam T.

mod - mirrzo
  • Poziom 25  
    Montować powinien autoryzowany instalator lub serwisant i obowiązkowo uruchomienie przez serwis, potem między 18-20 miesiącem od sprzedaży wykonać płatny przegląd i jest gwarancja na 3 rok.
  • Poziom 9  
    witam
    ostanie pytanie :)
    czyli lepiej od razu wezwać serwis? skoro oni mogą uruchomić piecyk, po co płacić dwa razy? czy instalator może założyć a serwis bezpłatnie uruchomi pierwszy raz?? dobrze rozumiem??

Pozdrawiam

Na początku zdania piszemy wielką literę i używamy znaków przestankowych.
    Proszę poprawić błędy pisowni. OSTRZEŻENIE ustne
    mod - mirrzo
  • Poziom 25  
    Łatwiej jak podłączy serwisant to od razu uruchomi, można i tak najpierw instalator a potem bezpłatnie serwis- płacisz za dojazd i wszelkie elektryczne podłączenia
  • Poziom 10  
    A ja by sprawdzil czy dziala silniczek zaworu trojdrogowego. Mam pare nowych sztuk i chetnie sptrzedam za polowe ceny.
  • Poziom 1  
    Witam,
    mam problem z Mini Term GCO-DP-21-05.
    Podgrzewa wodę użytkową do max 32 stopni (jeśli zmniejszam przepływ to wtedy dochodzi do 41 stopni max).
    No a teraz najgorsze - z chwilą gdy tak działa (przy zmniejszonym przepływie) zaczyna się ulatniać gaz (czujnik gazu włącza się po ok 1-2 minuty pracy kotła).
    Przy podgrzewaniu c.o. wszystko działa bez zarzutu ( temp do 80 stopni).
    Jest mi może ktoś wstanie pomóc ???
  • Poziom 23  
    szczuku44 napisał:
    No a teraz najgorsze - z chwilą gdy tak działa (przy zmniejszonym przepływie) zaczyna się ulatniać gaz (czujnik gazu włącza się po ok 1-2 minuty pracy kotła).

Kominiarz.
    Przewietrz pomieszczenie.
    Jak kocioł pracuje ( palnik) czuć ciepłe powietrze w pobliżu wylotu spalin z kotła ( ponad obudową kotła )
    Sadza na nagrzewnicy? W czasie pracy palnika patrząc od spodu kotła widać żarzące się na czerwono powierzchnie.