Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

silnik krokowy zastosowania??

flakeman 19 Dec 2011 12:18 2486 4
    flakeman
    Level 2  
    Witam,

Po raz pierwszy na tym forum. Uszanowanie dla Wszystkich.

W moim zamyśle jest stół obrotowy do robienia zdjęć. Nie znam się na elektronice (proszę o wyrozumiałość). Poczytałem to i owo i doszedłem do wniosku iż najlepiej użyć do stworzenia takiego stołu silnika krokowego.
    Co takowy stół miałby robić: wykonywać pełen obrót z daną zadeklarowaną ilościa stopów np: 24 stopy czyli co 15stopni.
    I tu moje pytanie: czy taki silnik można w taki sposób zaprogramować. Czy jest coś lepszego do tego celu.

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi z wyprzedzeniem

Pozdrawiam,
    flakeman
    Level 2  
    czy każdy silnik tego typu można sterować z platformy pc?? czytaj tworze program gdzie mam możliwość wyboru ilości stopów, może czas całkowity takiego obrotu
    kreslarz
    Level 35  
    Takie zadanie wykonasz prościej:
    na obwodzie stołu wykonaj co 15° otwory (można nawet co 5°) i wprowadź w nie wyjmowalne pręty (kołki, lub tp.). W jednym miejscu zamocuj mikrowyłącznik tak, by "nadjeżdżający" kołek nacisnął dźwignię wyłącznika. Spowoduje to zatrzymanie napędu stołu. Równolegle do mikrowyłącznika podłącz przycisk dzwonkowy, który spowoduje ponowny rozruch napędu, a kolejny kołek go zatrzyma. Silnik dowolny (może być np z maszyny do szycia) z dowolnie rozwiązaną przekładnią -zębatą lub pasową.
    Wyglądałoby to tak:
    silnik krokowy zastosowania??
    flakeman
    Level 2  
    ciekawe rozwiązanie ale... nie jestem w stanie kontrolować konta obrotu - uzależniony jest od ilości koleczków. Mimi wszysko dzieki