Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada TP złe podłączenie gniazdka ??

drifter07 09 Sty 2015 13:14 9400 39
 • #31 09 Sty 2015 13:14
  ryhit
  Poziom 10  

  Możliwości, w sensie co może zrobić netia aby ten internet był stabilny, bo raz jest, raz nie ma, technicy podobno usuwają awarię, a nic nie pomaga.

 • Katalog Megger
 • Katalog Megger
 • #33 09 Sty 2015 17:13
  ryhit
  Poziom 10  

  Byli monterzy, sprawdzili instalacje w domu, jest ok, pojechali na szafy i zrobił jak to określił małe figo-fago, parametry lini się poprawiły, wygląda to tak:

  Neostrada TP złe podłączenie gniazdka ??

  Jak widać max rate wskoczyło na 10M, ale net chodzi z prędkością 4M, wydaje mi się że wynika to z tego że DSLAM obniżył prędkość przy wcześniejszych parametrach, i teraz mam pytanie czy automatycznie podniesie sobie przepustowość czy dzwonić do netii żeby puścili stabilizację lini(nie wiem jak to się fachowo nazywa)?

  Nie licze na to że net będzie chodził na 10M ale chociaż z 6M by mogło być.

 • #34 09 Sty 2015 17:31
  mazi292
  Poziom 16  

  Prędkość internetu nie zwiększy się samoczynnie, musisz dzwonić na infolinie żeby to zmienili, coś cieniutko ta synchronizacja powinno być 4960/640 kb/s przy 4mb ustawieniu

 • #35 09 Sty 2015 22:22
  ryhit
  Poziom 10  

  Patrząc na parametry jest szansa że będzie chodziło bez utraty synchronizacji 6M?

 • #36 09 Sty 2015 22:29
  mazi292
  Poziom 16  

  Można próbować, powinno chodzić na takim tlumieniu

 • #37 10 Sty 2015 19:02
  dipol
  Poziom 33  

  ryhit ....ekran kabla łączy się z ekranem/warstwą glowera kabla telekomunikacyjnego!!!!!
  Kable telekomunikacyjne są uziemiane....jak uziemianie to nie zerowanie...możesz zabić człowieka jak będzie w szafie kablowej coś robił!!!!.
  Spotkałem takiego "gieniusia który w kabel 3x2x0.5 puścił zasilanie 220V do zasilania modemu w altance!!!!! i m....da że z ADSL problem!!
  Chłopie przestań kombinować ...płacisz abonament zgłaszasz do operatora ma to rozwiązać.... mamy 24 godziny na reakcje i powiadomienie o rozwiązaniu usterki...z opisem problemu. Tak jest u operatora dla którego pracuje jako firma zewnętrzna.
  ....Patrząc na parametry jest szansa że będzie chodziło bez utraty synchronizacji 6M? ....szansa jest poproszę o pomiary! . Modem nie jest miernikiem proszę uwzględnić S/N modemu ...a wacha się od 30 do 50dB.
  Wskazałem przyrządy którymi to poprawnie wykonamy.
  mazi292
  ....to inaczej trzeba interpretować i pomiar wykonujemy w gniazdku telefonicznym przy modemie w mieszkaniu klienta. Czym to robimy wskazałem wyżej.
  Trzeba mieć zapas przynajmniej 2MB na fluktuację parametrów łącza. Nie może być na styk bo będzie problem z cyklicznym zrywaniem synchronizacji modemu....gdy modem stwierdzi że zbyt dużo pod/kanałów jest niestabilnych /uszkodzonych zrywa synchronizację i ponownie zestawia na poprawnych i stabilnych , potem powtórka z rozrywki. Dla 6M linia powinna zestawiać się na ok 10MB. Wtedy nie ma problemów z stabilnością zestawionego łącza i powyższej dyskusji...ile moja "linia udźwignie"".
  Trzeba także zwrócić uwagę na zasilacze impulsowe modemów, komputera, RTV itd. napięcie zakłócające RMS pojawiające się na linii ADSL/VDSL.
  Bardzo dobre parametry uzyskujemy na kablach pęczkowych nowej generacji więcej w moich postach. Koszty wymiany ....więcej niż duże.... zaczyna się stosować światłowody do klienta i jest to najbardziej optymalne rozwiązanie.
  A najważniejszy czynnik, ludzki żeby wiedzieć jak to zrobić, zinterpretować POMIARY (b. banalne i proste ) ,wyciągnąć wnioski.
  73!

 • #38 11 Sty 2015 20:34
  ryhit
  Poziom 10  

  dipol dobrze by było gdyby im się chciało to zrobić.Linia telefoniczna która idzie do puszki wygląda jak kabel elektroniczny, dwa druty,ma to spokojnie koło 20lat, nie ma tam żadnego uziemienia. Panowie przyjeżdżają podpinają swój modem starego sagema, i sprawdza parametry, po czym słysze "no szału nie bedzie" ale jak mówię że kabel jest stary, to jednym uchem wleci, drugim wyleci.

 • #39 12 Sty 2015 21:40
  mazi292
  Poziom 16  

  Bo nie będziesz miał uziemienia, uziemienie (masa) jest tylko do skrzynki głównej przykręcany jest ekran kabla specjalnym kabelkiem do metalowej obudowy skrzynki, potem z głowicy krone czy też innej idzie zwykły kabel np. 2x2 Ytksy i tam nie ma uziemienia

  dipol, ja o tym wiem doskonale że się robi pomiary kabli mam doczynienia z tym na co dzień :)

 • #40 15 Sty 2015 21:10
  dipol
  Poziom 33  

  ryhit .....tak to dzisiaj postępuje większość serwisu....brak zielonego pojęcia co wcz , WFS, impedancja...itd. galopująca niewiedza....ale kto miał ich tego nauczyć. Z drugiej strony nie ma się co dziwić jak 200/300km dziennie zaliczasz to aby szybciej kłopotu się pozbyć......Smartfon śledzi pilnuje...po każdej naprawie musisz się zameldować na CC.
  Zażądaj wymiany instalacji w mieszkaniu...kabel o którym mówisz do gadania , ADSL max. do 2Mb ...ciągłe kłopoty.
  mazi292 -masz blade pojęcie ...jaki problem poprowadzić dalej uziemienie kablem z warstwą glowera. Poćwicz deko i nie wprowadzaj kolegów w błąd ...poćwicz POMIARY...masz duże zaległości. Czy masz w/w mierniki i umiesz się nimi posługiwać.
  To co dzisiaj robię- serwis/pomiary -są tak banalnie proste....gdzieś trzeba dopracować do stypendium.... ponad 35 lata zajmowałem się strojeniem, serwisem wyrafinowanej elektroniki.... po tych zakładach został tylko gruz..... poczytaj w moich postach jak to trzeba poćwiczyć... :D
  Pozdrawiam!
  73!
  ...: