Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/D4113P głośna praca na wysokich obrotach

ernip5 19 Gru 2011 16:02 3684 4
  • #1 19 Gru 2011 16:02
    ernip5
    Poziom 9  

witam
    Posiadam tą pralkę jakieś 4 czy 5 lat i od paru tygodni zauważyłem nast. usterki,
    przy wirowaniu silnik na wyższych obrotach wyje czy piszczy nie wiem jak to nazwać ale prócz tego wszystko działa poprawnie, druga usterka ta poważniejsza jest taka że przy nabieraniu lub zmniejszaniu obrotów podczas wirowania bęben strasznie skacze i tłucze . Sprawdzałem amortyzatory szczotki w silniku, pasek i łożyska i wszystko wygląda ok czy ktoś wie co to może być?

0 4
  • #2 19 Gru 2011 16:05
    robokop
    Moderator Samochody

Więc nic nie jest ok, skoro wszystko sprawdziłeś. Bęben skacze i tłucze bo albo zbyt dużo niego wkładasz, albo pralka krzywo stoi - masz nóżki do poziomowania. A wyje, bo się pewnie łożyska bębna zużyły.

0
  • #3 20 Gru 2011 21:31
    ernip5
    Poziom 9  

ok dzięki za sugestie ale poziomowałem ją kilka razy a wycie słychać bardziej z silnika niż z łożysk bębna. Pytałem w sklepie z częściami do AGD i facet powiedział że najczęściej przyczyną tłuczącego bębna jest amortyzator ale może też być nie równo ustawiona pralka i źle działające tacho na silniku i to może wyjaśniałoby wycie silnika jak też złe rozkładanie prania w bębnie podczas wirowania tzn. pranie układa się na jednej stronie i bęben skacze , nie wiem ale postaram się to sprawdzić przy najbliższym praniu

0
  • #4 20 Gru 2011 21:42
    robokop
    Moderator Samochody

Nie słuchaj i nie powtarzaj więcej takich bzdur. Tacho daje tylko sygnał zwrotny prędkości silnika - cóż ma do wycia?

1
  • #5 20 Gru 2011 22:06
    ernip5
    Poziom 9  

Może i nic nie ma ale nie wiem dokładnie jak jest sterowany silnik tzn. jakim przebiegiem napięciowym ,bo jest sterowany z tyrystorem albo triakiem ale wycie to nie taki problem jak z tym bębnem coś musi być że pranie nie rozkłada się równomiernie w nim, może programator wariuje, zauważyłem też że podczas prania na wyświetlaczu na chwilę zamiast czasu pojawiają się jakieś kreski jakby sam wyświetlacz wariował może to jest też z tym związane

0