Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Robot kuchenny 110V 300W na 220 V - wystarczy tylko transformator ?

19 Gru 2011 16:32 10467 15
  • Poziom 9  
    Witam,

Temat dość często poruszany jednak nigdy nie końca nie poprowadzony, przez co nasuwa mi się kilka pytań.

Mam możliwość sprowadzenia robota Kitchen Aid, różnica cen pomiędzy PL a USA jest znaczna (USA 850 zł - PL 2400 zł) dlatego myślę, że warto się pobawić z przerabianiem.

Parametry urządzenia to 110V 300W, czy wystarczy dobrać odpowiedni transformator i (jeżeli się zmieści w obudowie) podmienić go (lub zastosować zewnętrzną obudowę), czy może jednak trzeba dodać/wymienić inne elementy. Skomplikowanej budowy pod względem elektryki to raczej to urządzenie nie ma.

Dość często pojawiają się posty o uszkodzeniu urządzenia bądź wywalaniu korków, nie bardzo rozumiem z tych wszystkich wypowiedzi czego to dotyczy, czy po wymianie transformatora mogę się tego spodziewać ??

Pozdrawiam
    Dawid
  • Poziom 43  
    Wystarczy transformator 230/110V o odpowiedniej mocy. Są już takie gotowe w obudowach przeznaczone specjalnie do zasilania sprzętu z USA.
  • Poziom 24  
    Jeżeli w środku jest silnik zasilany bezpośrednio z sieci 110v to musisz zastosować zewnętrzny transformator, 450W to koszt ok 150zł za portalach aukcyjnych. Wątpię aby w środku była elektronika oraz silnik na niskie napięcie, jeszcze nie widziałem takich robotów kuchennych.
  • Poziom 2  
    O ile nie ma problemu aby uruchomić urządzenie zasilane z sieci 110v w naszym kraju to należy się zastanowić czy nie warto zapłacić więcej i mieć np 5 lat gwarancji, tym bardziej że dostęp do części zamiennych tej marki jest żaden.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Skąd brałeś te numery części? Nie mogę nigdzie znaleźć tych części na 220v do kitchenaid professional 600. W nim silnik ma 500w 1.3 hp.
  • Poziom 1  
    Ktoś ma namiar na sklep, gdzie te części można tanio zamówić, na north.pl jest brak dostępność. Na otyna.pl trochę się boję dodatkowych opłat. Może jakiś sklep w UK lub Niemczech?
  • Poziom 1  
    Witam,
    ostatnio nabyłam mikser KitchenAid 5KSM150PS oczywiście z USA dokupiłam tym samym transformator który przy świątecznych wypiekach odmówił posłuszeństwa i się spalił. Obecnie mieszkam w UK i czy ktoś mógłby mi pomóc w wybraniu kolejnego transformatora np. z e-baya który mi posłuży na dłużej niż godzinę;) z góry dzięuję za pomoc
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Witam,
    Przymierzam się do zakupu miksera KitchenAida w wersji USA, czyli 110V. I tutaj jest dokładnie podane jakie 3 części do wymiany są. I pewnie się za to zabiorę, ale jest pytanie o transformator.

Pewnie macie spore doświadczenie dlatego chciałem dopytać, bo panuje opinia, że na transformatorach urządzenia przystosowane do 110V pracują dużo krócej (czyli są awaryjne). Dlatego proszę o dwa słowa z doświadczeń i ewentualnie komentarz jakie konkretnie elementy mogą się uszkodzić w mikserze (bo jeśli jest to stojan, wirnik albo ta płytka kontrolna - to to i tak mogę wymienić na docelowe 220V).

Spalenie transformatora rozumiem, że wynika z jego niskiej jakości i mnie nie boli. Bardziej boli mnie uszkodzenie robota i tego chciałbym uniknąć.
  • Poziom 2  
    Jeżeli chodzi o miksery KitchenAid serii Artisan / Classic to przy zastosowaniu autotransformatora 230 -> 110 V to występuje problem z niskimi obrotami - nie można ich ustawić ale mikser będzie działał a usterki będą typowe: sprzęgło, płytka, szczotki...
    W modelach Professional 600 nie ma tego problemu.

Artisana można stosunkowo niedrogo przystosować do zasilania z sieci 230 V,
    i to nie w Autoryzowanym Serwisie bo tam cena takiej usługi wynosi 1100 zł a gwarancja pół roku.
  • Poziom 21  
    Jakie graty potrzebne do przeróbki blendera KSB1575? na szybko znalazłem tylko do niektórych z serii KSB5 wychodzi, że 9706760 oraz 9706613 i kabel
    Link