Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Compaq netbook - przerwa w zasilaniu podczas pierwszego uruchomienia

januszjh 19 Dec 2011 20:06 1415 5
    januszjh
    Level 17  
    Witam
    Podczas pierwszego uruchomienia netbooka HP, czyli instalacji systemu, dziecko wyłączyło zasilanie i już się komputer nie włącza - Windows wyświetla komunikat, że brakuje pliku, a tam brakuje chyba 90% plików.
    Pod Linuksem sprawdziłem, że partycja z której instalował, to ta sama do której instalował system (brak oddzielnej partycji recovery). W Biosie też nie widzę żadnych funkcji recovery... Netbook nie posiada czytnika CD, co w takiej sytuacji się robi?
    Windowsa z pendrive potrafię zainstalować, ale nie o to tutaj chodzi, chcę tego Windowsa przygotowanego przez producenta. Co producent w takiej sytuacji robi? Chyba nie wysyła płytek... Wysyła pendrive z recovery?

system = Windows XP
    rush17
    Level 16  
    Twoim alternatywnym rozwiązaniem tego problemu może być oddanie go na gwarancje. Jeśli się przyznasz co naprawdę się stało na pewno nikt Ci nic za darmo nie przyśle tego możesz być pewien.
    januszjh
    Level 17  
    Jest tylko 1 partycja ulokowana na początku dysku - 60GB (zdecydowanie za dużo jak na samo recovery XP, a dysk ma 160GB) i reszta to nieprzydzielone miejsce. Też się zdziwiłem. Myślałem, że usunę partycję z niedoinstalowanym Windowsem i instalacja od nowa...
    Żadne F1 do F12 nie uruchamia recovery.
    F9 - wybór urządzenia startowego
    F10 - setup bios
    A później:
    F8 - opcje uruchamiania systemu - jest tylko 1 na liście

Na stronie HP przeczytałem, że klient ma się wyposażyć w DVD na USB i płytki można kupić od nich.
    Ja od siebie dodam, że najlepiej zrobić kopię dysku twardego jeszcze przed pierwszym uruchomieniem instalatora.

Pewnie trzeba zrobić kopie tego co jest, żeby bardziej nie zepsuć i się bawić. Np edytować boot.ini i wskazać inny bootloader np. zamiast domyślnego ntldr to setupldr - jeśli jest.
    rush17
    Level 16  
    A co to w ogóle ma znaczyć wersja od producenta. Kupujesz oryginalny system robisz instalkę na Pen drive później stery i hula aż miło ! No chyba, że Ci producent taniej Recovery sprzeda.