Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SIEMENS FC908

nemeczek 24 Feb 2003 23:46 1501 4
    nemeczek
    Level 11  
    Trafił do mnie taki telewizor. Problem jest taki:
    Po włączeniu zapala się wyświetlacz, można zmieniać kanały i na tym koniec. Brak wysokiego, brak odchylania linii. Zasilacz i odchylanie jest na jednym trafie. Co z tym można zrobić.
    układ jest podobny do grundiga CUC3410.
    Dzięki za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam Tomek
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    djtomi
    Level 22  
    sprawdz napiecie na generatorze linii i wymien kondonki obok niego i podstaw scalaka, czasem pada przez kondony sprawdz tranzystor linii, zadko sie zdaza ale sie zdaza ze czesc trafa pada.
    nemeczek
    Level 11  
    Napięcie na scalaku ok 10V tranzystor i elementy wokół ok ale brak jakiegokolwiek napięcia na nim. Czy tak ma być? Jak jest z napięciem żarzenia? Również go brak. Czy pojawia się dopiero jak wystartuje odchylanie?

Pozdrawiam Tomek
    djtomi
    Level 22  
    To jest taka dziwna przetwornica jak dobrze pracuje to tranzystor linii tez dziala, ale jak scalak po przejsciu w "on" nie dostanie impulsow z p.cz. to nawet tv nie zajazy, z tego co pamietam to z przetwornicy idzie tylko 5V +12V reszta z trafopowielacza, ja w nich wymienialem kondonki w przetwornicy po pierwotnej i wtornej kondonki przy scalaku tranzystora linii i sam tranzystor, i jak nie bylo zimnych lutow to ruszal bez problemow.
    monteros
    Level 18  
    witam mam taki sam telewizor jak na elektrodzie można znaleźć schemat do niego i dlaczego pali mi bezpieczniki dziękuje.

Otwórz nowy temat; ten zamykam. (am)