Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SIEMENS FC908

nemeczek 24 Feb 2003 23:46 1501 4
 • #1
  nemeczek
  Level 11  
  Trafił do mnie taki telewizor. Problem jest taki:
  Po włączeniu zapala się wyświetlacz, można zmieniać kanały i na tym koniec. Brak wysokiego, brak odchylania linii. Zasilacz i odchylanie jest na jednym trafie. Co z tym można zrobić.
  układ jest podobny do grundiga CUC3410.
  Dzięki za wszelkie sugestie.
  Pozdrawiam Tomek
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  djtomi
  Level 22  
  sprawdz napiecie na generatorze linii i wymien kondonki obok niego i podstaw scalaka, czasem pada przez kondony sprawdz tranzystor linii, zadko sie zdaza ale sie zdaza ze czesc trafa pada.
 • #3
  nemeczek
  Level 11  
  Napięcie na scalaku ok 10V tranzystor i elementy wokół ok ale brak jakiegokolwiek napięcia na nim. Czy tak ma być? Jak jest z napięciem żarzenia? Również go brak. Czy pojawia się dopiero jak wystartuje odchylanie?

  Pozdrawiam Tomek
 • #4
  djtomi
  Level 22  
  To jest taka dziwna przetwornica jak dobrze pracuje to tranzystor linii tez dziala, ale jak scalak po przejsciu w "on" nie dostanie impulsow z p.cz. to nawet tv nie zajazy, z tego co pamietam to z przetwornicy idzie tylko 5V +12V reszta z trafopowielacza, ja w nich wymienialem kondonki w przetwornicy po pierwotnej i wtornej kondonki przy scalaku tranzystora linii i sam tranzystor, i jak nie bylo zimnych lutow to ruszal bez problemow.
 • #5
  monteros
  Level 18  
  witam mam taki sam telewizor jak na elektrodzie można znaleźć schemat do niego i dlaczego pali mi bezpieczniki dziękuje.

  Otwórz nowy temat; ten zamykam. (am)