Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polar pfl 819 wymiana łożysk plastikowy zbiornik bębna

19 Dec 2011 23:19 8897 9
  • Level 9  
    Witam
    Mam problem z pralką polar fl 819 chodzi o wymianę łożysk. Zbiornik bębna jest plastikowy, jego dwie części połączone są na zaczepy. Od strony koła pasowego wymiana łożysk jest chyba niemożliwa. Próbowałem od przodu tzn rozkręciłem przednią obudowę zdjąłem fartuch i napotkałem problem przy próbie "rozpołowienia" plastikowego zbiornika na zaczepy. Proszę o pomoc jak postępować przy tym modelu pralki w celu wymiany łożysk. Czy wogóle jest możłiwośc ich wymiany? Jeżeli nie to jaki jest koszt serwisu jeżeli w grę wchodzi wymiana całego modułu piorącego.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 9  
    Może jakieś inne rozwiązania? Potrzebuje pralki na zaraz...

Dodano po 4 [minuty]:

Kupiłem tę pralkę 2 lata temu, trochę to chore ze strony producenta jeżeli ze względu na łożyska mam wymienić cały układ piorący. Jaki dokładny tego koszt z wymianą ?
  • Level 26  
    dargo wrote:
    Może jakieś inne rozwiązania? Potrzebuje pralki na zaraz...

Dodano po 4 [minuty]:

Kupiłem tę pralkę 2 lata temu, trochę to chore ze strony producenta jeżeli ze względu na łożyska mam wymienić cały układ piorący. Jaki dokładny tego koszt z wymianą ?

Na zespół piorący jest 3 lata gwarancji. Szukaj dowodu zakupu...
  • Level 9  
    Hmm mam w gwarancji że 2 lata i klauzula że łożyska nie podlegają gwarancji trochę chore...
  • Level 26  
    14. Gwarancją nie są objęte:
    - uszkodzenia mechaniczne; to jest, pęknięcia blatów
    ceramicznych, elementów wykonanych ze szkła lub
    plastiku, uszkodzenia przez przedmioty obce, które
    dostały się do wnętrza urządzenia,
    - uszkodzenia termiczne i chemiczne,
    - uszkodzenia powstałe na skutek przechowywania i
    użytkowania w warunkach, które są niezgodne z
    normalnymi warunkami domowymi określonymi
    wymaganiami odpowiednich norm,
    - wszystkie spowodowane działaniem bądź
    zaniechaniem Użytkownika albo działaniem siły
    zewnętrznej (przepięcia w sieci, wyładowania
    atmosferyczne),
    - czynności konserwacyjne i wymiana części
    posiadających określoną żywotność (żarówki,
    bezpieczniki).
    15. Gwarancja na sprzedany towar nie wyłącza, nie
    ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego
    wynikających z niezgodności towaru z umową.[/code]
  • Level 9  
    Tak tyle że ja ją już rozkręciłem , nic nie uszkodziłem ale otworzyłem więc nie wiem czy jeszcze podlega gwarnacji...
  • Helpful post
    Level 26  
    Wybieraj. Zgłoszenie do serwisu, albo zakup nowej pralki.
    Zespół piorący jeżeli mnie pamięć nie myli to koszt rzędu 800-900PLN
  • Level 9  
    800-900 PLN? Co za badziewie ta pralka okazuje się że jednorazówka ja nie wiem jak można sprzedawać jednorazowe graty za wtedy 1200 PLN, szcególnie że to tylko łozyska w "normalnych pralkach " to koszt rzędu 50 PLN...rzoumiem że jeżeli buym chciał zrobić to na własną rękę to pewnie problemyt same, cięcie bębna , klejenie i nie wiadomo czy dostał bym do tego komplet łożysk i uszczelnień? Paranoja

Dodano po 5 [godziny] 16 [minuty]:

Ktoś z Was może wymieniał łożyska w tym modelu pralki? NIe w chodzi w grę tu wymiana całego modułu bo to bez sensu wolę już zakupić nowe urządzenie, ale chciałbym spróbować we własnym zakresie wymienić te łożyska. Jest to wogóle możliwe? Szukałem na forum ale akurat o tym modelu to mój pierwszy post więc nowość można by spróbować. Co musiałbym zrobić jeżeli to możliwe, ewentualnie ile specjaliści biorą za wymianę samych łożysk przy takiej konstrukcji to bym komuś zlecił.
  • Level 9  
    OK temat można zamknąć. Pralka jednorazowa, zakupiłem inny model to najlepsze rozwiązanie chociaż szkoda, bo z powodu łożysk trzeba zakupić nowy sprzęt sic! Odsprzedam, jeżeli ktoś zainteresowany, programator, pompkę, elektrozaczep, drzwiczki. Wszystko w stanie idealnym. Pisać na PW.

Dodano po 1 [minuty]:

I jeszcze zapomniałem o silniku jeżeli komuś potzrebny - także bez zarzutów.