Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LCD Philips 32PFL7762D/12 (LC7.5E) identyfikacja systemu PAL i inne kłopoty..

Bielinka9 19 Dec 2011 23:20 1794 0
    Bielinka9
    Level 12  
    Witam!

Telewizor zbudowany na chassis LC7.5E LA. Kanały, które mają dość dobry sygnał właściwie nie sprawiają problemu lecz kiedy dostroimy kanał "ze śniegiem" od czasu do czasu z białych partii obrazu wypływają poziome białe pasy. Na reklamach jest to o wiele bardziej intensywne (głośniej nadawany dźwięk?). W czasie ich występowania słychać lekkie trzaski w głośniku.
    Aby sprawdzić, w którym mniej więcej bloku powstaje zniekształcenie, podłączyłem pod wyjście EURO drugi TV-monitor i zniekształcenia te są obecne w zespolonym sygnale video - kopiują się na drugim tv.

Jeszcze ciekawiej jest jak wpuścimy do TV przez EURO sygnał odebrany na innym telewizorze, czyli zrobimy dokładnie odwrotne połączenie.
    Jeśli sygnał odbierany jest dobry, zniekształcenia na Philipsie są tylko przez chwilę - tak jakby się "dostrajał" (tak, na wej. VIDEO!) W końcu ustala się na znośnym poziomie ale obraz jest dość parszywy, z lekkim śniegiem mimo, że obraz na telewizorze bezpośrednio odbierającym jest idealny. Podczas "dostrajania" widać przez chwilę odbiór bez "śniegu"...

Najciekawsza opcja występuje, kiedy przez VIDEO wpuścimy sygnał odbierany słabo - u mnie TV4. Philips przez ok. 5-10sek. próbuje ustalić system koloru, przełączając na SECAM, PAL, SECAM... w końcu ustala się UNKNOWN.

W pierwszej chwili pomyślałem, że to mogą być kondensatory lecz po rozkręceniu TV okazało się, że wszystko z nimi w porządku. Napięcia są stabilne.
    Płyta nie reaguje na traktowanie zimnem, ciepłem, wyginanie. Układ procesora VIDEO (Trident) mocno się nagrzewa - ponad 60 stopni.

Do momentu podłączenia sygnału pod wejście wideo, winiłem demodulator TDA9886T, ale skoro TV nie radzi sobie z zewnętrznym sygnałem video, to chyba nie tego wina.

Co radzicie? Trident leży? Reballing? Miał ktoś doświadczenia z tym chassis?