Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E173 PLAY Online przerobienie anteny wzmacniającej z radiówki

19 Gru 2011 23:24 3153 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam internet bezprzewodowy PLAY Online, jednak w niektórych miejscach mam słaby zasięg. Szukając na allegro anten wzmacniających zobaczyłem podobne do mojej, nieużywanej już anteny (tuba) z internetu radiowego.
    Nie znam się na tym, i mam pytanie: Czy jest możliwość założyć inny wtyk bądź przejściówke do kabla anteny by pasował do modemu Huawei?Dodam, że w antenie jest teraz kabel i wtyk jak do anteny tv (chyba) :)

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi:)
  • Poziom 11  
    Jest taka możliwość. Korzystam z takowej przejściówki zakupionej w autoryzowanym punkcie operatora GSM (nie salon firmowy).
  • Poziom 12  
    Fizycznie zapewne można to połączyć z użyciem przejściówki ale czy to będzie działało w praktyce to nie wiem. Piszesz, że posiadasz antenę od internetu radiowego. Rozumiem, że jest to antena WiFi? Jeżeli tak, to najprawdopodobniej przystosowana do częstotliwości 2400MHz. Do modemu huawei potrzebujesz anteny na częstotliwość 900/2100Mhz. Zewnętrze podobieństwo wyglądu anten o niczym nie przesądza - liczy się wnętrze :D
  • Poziom 8  
    Dziękuję za zainteresowanie, jednak mam wątpliwości.

@kolomax ta przejściówka zmienia jakoś częstotliwość? bo rzeczywiście tak jak pisał @adamus120 te częstotliwości się różnią. Możesz podać jakieś namiary na taką przejściówke? Jak znaleźć, gdzie kupić. Cokolwiek:)
  • Poziom 12  
    Przejściówka nie zmieni częstotliwości. Nic z tego nie będzie. Lepiej sprzedaj antenę WiFi i kup antenę na pożądaną częstotliwość.