Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD Samsung HT-C453 zablokowany

Andrzejewski 20 Dec 2011 00:07 2076 2
    Andrzejewski
    Level 15  
    Mam do naprawy DVD Samsung HT-C454 który z powodu złego kontaktu w gniazdku sieciowym (jak twierdzi klient coś iskrzyło) teaz tylko na chwilę się włączy a następnie wyświetla napis PROTECT. Przeczyałem podobne posty i sprawdziłem koncówki mocy. Po odkręceniu radiatora okazało się że nie ma tam scalaków jak w starszych modelach z tej serji, ale są tam tranzystory SMD MOS-fety, ktore nie wykazują zwarc. Napięcia zasilające +20V i -20V też do ich dochodzą, więc przypuszczam że koncówka nie blokuje. W związku z tym mam pytanie czy jest może jakiś tryb serwisowy, albo inny sposób aby usunąc tą blokadę. Proszę o pomoc bo nie spotkałem się z tym modelem.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    dzimi
    Moderator
    Niestety nie ma tam sposobu ominąć "blokadę". Jedynie co można to "oszukać" sygnał protect poprzez podanie odpowiedniego napięcia. Przypadek z którym się borykasz nie musi być spowodowany uszkodzeniem końcówki mocy, tylko brakiem któregoś z napięć pozostałych. Warto posiłkować się schematem. Brak któregoś z napięć zasilających - i to niekoniecznie za przetwornicą może dawać takowe efekty. Swojego czasu miałem także Samsunga z objawem protect - okazało się ze uszkodzony był elektrolit na +12V stojący w zasilaniu.... głowicy W.Cz. co powodowało brak tego napięcia na pozostałe układy.
    Andrzejewski
    Level 15  
    Napięcia z przetwornicy sprawdziłem i są prawidłowe, według podanych na druku. Z powodu braku schematu odstąpiłem od naprawy. Dziękuję za pomoc i temat zamykam.