Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ocena przydatności tunerów dvb-t

dolosz42 20 Gru 2011 09:09 2778 9
  • #1 20 Gru 2011 09:09
    dolosz42
    Poziom 8  

Bardzo proszę kolegów z doświadczeniem o porównanie i ocenę tunerów dvb-t : Media-Tech MT 4164 i Overmax OV-TN-06. Będę wdzięczny za szybką reakcję forumowiczów.

0 9
  • #2 20 Gru 2011 13:06
    Paweł1355
    Poziom 19  

Używam MT 4163 i po testach jestem zadowolony. Ma duże gniazdo antenowe więc nie ma problemu z przejściówkami. Obraz jest płynny bez zacięć na Pentium 2 x 1,5Ghz . Testowałem na antenie Signal , ale ta w moich warunkach jest trochę za słaba . Ma tylko 21 dB +/- 3 db wzmocnienia więc myślę ,że muszę mieć ok 25 dB i będzie OK. Między stacjami różnice sygnału buły na ok 40 % więc sporo , ale w Poznaniu złapała wszystkie kanały . Tam gdzie był słabszy sygnał czasami obraz uległ zamrożeniu ale dżwięk płynął bezproblemowo.

0
  • #3 20 Gru 2011 18:11
    dolosz42
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź. Ale jeszcze jedno pytanie: czy MT 4164 ma funkcję ułatwiającą ustawienie anteny. Chodzi mi o moc i jakość sygnału. I może Ktoś testował Overmax OV-TN-06. Przy okazji wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt.

0
  • #4 17 Sty 2012 18:07
    dolosz42
    Poziom 8  

Własnie kupiłem MT 4164 w, podobno promocyjnej, cenie 129zł. Wyglada sympatycznie. Szkoda, że nie ma zegara. Zaraz go podłaczę i okaże się co tak naprawdę jest wart.

0
  • #5 17 Sty 2012 22:34
    Paweł1355
    Poziom 19  

Testowałem swój Tuner 4163 różnymi antenami o wzmocnieniu 21 dB , 25 dB i 42 dB i zaobserwowałem ciekawy fakt ,Najlepszą był antena Signal , a najgorszą DPM HD11 pomimo największego wzmocnienia i jej regulacji . Czy miała ustawione małe , średnie czy duże wzmocnienie nic nie odbierała .
    Skymaster można powiedzieć ,że był przeciętny ale i tak lepszy od HD 11. Odbierał prawie wszystkie stacje ze średnimi poziomami sygnału
    Czy mieliście podobne doświadczenia z antenami DPM ?
    Oferują tyle różnych anten , chyba ,że była trefna ?
    Fakt antena pokojowa to nie dachowa , ale za 98 zł można się spodziewać anteny , która coś złapie ?
    Kolega kupił Signal-a i za 50 zeta łapie wszystkie MUX-y.

0
  • #6 29 Sty 2012 09:57
    dolosz42
    Poziom 8  

Co prawda temat nie wzbudza zainteresowania, ale zanim go zamknę, napisze drobne wyjaśnienie, które być może, komuś się przyda, a ja będę miał czyste sumienie? Sprawa porównania dekoderów już jest ( z mojej strony) nieaktualna. Trzy tygodnie temu kupiłem, podobno w cenie promocyjnej za 129zł, dekoder Media-tech MT 4164. Uważam, że jako tuner DVB-T, urządzenie jest niezłe. Obraz odtwarzany na 15-sto letnim Samsungu jest wyraźny. Nic się nie zacina. Dźwięk dobry. Ale jest to niewątpliwie zasługa cyfrowego przekazu. Natomiast denerwujące jest, że ustawiając proporcje obrazu 4:3, jego boki są nieco poobcinane. Jako multimedialny odtwarzacz, urządzenie też jest dobre. Nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem filmów, napisów, muzyki w popularnych formatach. Z jednym wyjątkiem. Mam na „penach” trochę pamiątkowych zdjęć, które bezproblemowo odtwarzane są na wszystkich, dostępnych dla mnie komputerach i plajerach. Natomiast MT4164 rozpoznaje je jako pliki JPG i wyświetla komunikat, „ plik niewspierany”. Może któryś z bardziej doświadczonych forumowiczów mi to wyjaśni. A generalna uwaga jest taka, że „z piasku bicza nie ukręcisz” i żaden gadżet nie zastąpi porządnego telewizora,wykonanego w nowoczesnej technologii. Pozdrawiam wszystkich.

0
  • #7 09 Lut 2012 10:13
    dolosz42
    Poziom 8  

Po kilkudniowym użytkowaniu doszedłem do wniosku że: urządzenie jako dekoder telewizyjnego sygnału cyfrowego spisuje się poprawnie, ale jako odtwarzacz multimedialny jest mizerne z kiepskim oprogramowaniem i nie jest warte ceny, którą ja zapłaciłem. Temat uważam za zamknięty.

0
  • #8 12 Lut 2012 17:57
    Marcin_Bok
    Użytkownik obserwowany

bezkonkurencyjny jest NEO HD 80 i w cenie i w parametrach. Nie mówię o papierowych parametrach ale jak działa w terenie.

Moderowany przez _PREDATOR_:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10535378#10535378
    Następny to BLOK!

0
  • #9 23 Lut 2013 21:13
    Paweł1355
    Poziom 19  

Neo Hd nigdzie w sklepach nie widziałem

0
  • #10 24 Lut 2013 07:29
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda