Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tv sharp 70es16s przetwornica

14 Dec 2004 23:16 1254 5
  • Level 10  
    Problem polega na tym że przetwornica nie startuje niewychodzą z niej napięcia pali się tylko czerwona lampka od czuwania .Przemierzyłem elementy po pierwotnej stronie i wygłądają na spr. Po wtórnej stronie nie ma żadnych zwarć które by obciążały przetwornice. Nap 4.5v dochodzi do zasilania scalaka po pierwotnej str przetwornicy oraz 300v do tranzystora .Może ktoś miał tą usterke i podpowiedzią pomorze mi w naprawie.Wielkie dzięki z góry

Dodano po 9 [minuty]:

łał łał łał jaka szybka odpowiedz . jutro sprawdzę i dam napewno znać
  • Level 31  
    witam
    Sprawdz kondensator C713 -- czesta usterka w tym modelu
  • Level 10  
    nie dało to efektu podmiana c713, natomiast po podmianie Q703 przetwornica startuje ale podbija tak napięcie że uszkadza c720 100uf/250v nawet przy podłonczeniu przez autotrafo na zasilaniu około 110v.
  • Helpful post
    Level 39  
    Masz padnięty transoptor ( IC705 ), niestety musi być oryginał.
  • Level 10  
    Zgadza się był uszkodzony ic705 oprócz tego uszkodził się q704 i rezystor r 617 . Ale to nie koniec teraz przetworka startuje daje poprawne napięcia tylko że nie startuje wysokie i miga żółta dioda .Możliwe że brakuje jakiegoś napięcia . Ja dopero po świętach zajrze do niego bo są inne pilne roboty a to może poczekać chyba że ktoś wie co to może być.
  • Level 23  
    Proponowal bym podstawic pamiec ,albo dalej przesledzic czy zawyzone napjecie przetwornicy nie uszkodzilo czegos na wyjsciu.