Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy switch do firmy. WS-C3550-48-SMI Cisco?

20 Gru 2011 12:03 1640 5
 • Poziom 9  
  Cześć.

  Zastanawiam się nad zmianą switcha w firmie, na jakiś zarządzalny z możliwością konfiguracji przez http (dodatkowo przez port konsoli o ile jest taka możliwość) jak i również z możliwością tworzenia VLANów na każdym porcie oraz dobrej funkcji QoS. Myślałem o tym modelu , WS-C3550-48-SMI z aukcji allegro, Link , co wy o nim myślicie ?

  Pozdrawiam!
 • Poziom 11  
  Jeżeli potrzeba wam 48 portów, wejścia gigabitowe itd, itd, itd to jak najbardziej się nada. Jeżeli jednak nie to rozglądał bym się po netgar'ach i d-link'ach, uda się znaleźć coś tańszego, bardziej przyjaznego w konfiguracji, również z web-based GUI oraz portem szeregowym.
 • Poziom 16  
  Cisco 3550 nawet L3 jest więc można się pobawić ładnie. Jednak webend to raczej ubogo.... jak chcesz to Ci mogę zrzuty ekranu z webenda 3548 dać. Ogólnie to konfiguracja przez telnet/ssh i serial najlepiej. Ewentualnie możesz się rozejrzeć za jakimś HP procurve. Jak Ci bardzo zależy na w miarę przyjaznym webendzie to ewentualnie jakiś linksys.
 • Poziom 31  
  Bardzo przyzwoity switch, jeśli chodzi o możliwości i niezawodność. O web-ie raczej raczej zapomnij, ale za pomocą konsoli (serial/telnet) zrobisz wszystko (niestety trzeba znać komendy). Dodatkowo masz SNMP i sporo opcji bezpieczeństwa. Możesz zbierać informację i kontrolować... kto, co i kiedy.

  Pozdr!
 • Poziom 9  
  Dziękuję wam za odpowiedzi. Nie ukrywam, że wziąłem pod uwagę ten switch Cisco ze względu na mnogość konfiguracji i chęć podnoszenia umiejętności, może mi się on również przydać jak za rok będę starał się zdać egzamin CCNA. Szkoda, że tylko ma ubogą obsługę przez http.
 • Poziom 16  
  Dobrze że kiepski http. Ucz się od razu pod konsolą, potem na CCNA będzie Ci łatwiej.