Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CZ-21F12Z- Brak strojenia. Niewłaściwa głowica?

DarekRz4 20 Gru 2011 12:24 1761 3
  • #1 20 Gru 2011 12:24
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam.

Telewizor jak w temacie. Zostało wyrwane gniazdo w głowicy. Klient wezwał elektronika który głowicę wylutował i sobie poszedł ,chyba miał poszukać nowej. Nigdy się nie pojawił więc wezwano mnie. Po oględzinach i stwierdzeniu że głowicy brak zabrałem TV na warsztat. Wstawiłem jakąś głowicę z szyną jaką miałem pod ręką włączyłem TV pod kablówkę i pokazał się normalny obraz i głos. Sprawdziłem że wszystko działa prawidłowo i uruchomiłem strojenie automatyczne. Okazało się że owszem w menu proces strojenia przebiega normalnie jednak na ekranie mam cały czas wspomniany program (Eurosport) ,a odbiornik nic nie znajduje. Po przeszukaniu całego pasma dalej jest wyświetlany w/w program (także podczas procesu strojenia). Na ręcznym strojeniu jest to samo. Zastanawiające jest to że po wejściu w menu strojenia ręcznego i wciśnięciu strojenia za każdym razem TV stroi od początku pasma co powinni charakteryzować tylko strojenie "auto". Napięcia na głowicy to :
    VT - 32V
    Zasilanie 5V - tutaj 4.9V
    SDA-4.5V
    SCL- 4.5V

Pomyślałem że może głowica jakaś niedopasowana więc wziąłem inną innej firmy i jest to samo. Na trzeciej z kolei głowicy objaw taki sam. Totalny brak strojenia. Postanowiłem podstawić pamięć. Nic to jednak nie zmieniło. Czy w tym odbiorniku jest jakaś specyficzna nietypowa głowica czy padł procesor? Sprawdziłem lupą wszystkie ścieżki w okolicy głowicy jednak wszystko wygląda dobrze.

pozdrawiam.

0 3
  • Pomocny post
    #2 20 Gru 2011 13:30
    lamer.
    Poziom 33  

DarekRz4 napisał:
    Wstawiłem jakąś głowicę z szyną jaką miałem pod ręką

I tu masz odpowiedź, ma być konkretna, nie przypadkowa. Poszukaj serwisówki, tam powinno być napisane jaka głowica.

0
  • Pomocny post
    #3 20 Gru 2011 13:38
    LeDy
    Poziom 43  

Znalazłem takie: KSH146EA TECC2949PG29A TDQ-6F/125S

0
  • #4 20 Gru 2011 14:06
    DarekRz4
    Poziom 24  

Dziękuje w takim razie za pomoc. Szukam więc wskazanych.

pozdrawiam.

0