Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parownica Philips GC-8220 - leci woda zamiast pary

mobidic 20 Dec 2011 16:10 13371 5
 • #1
  mobidic
  Level 11  
  Witam mam pytanie odnośnie parownicy model jak wyżej, podczas prasowania zamiast pary leci mi woda, w czym leży problem ?? Jaki mniej więcej koszt naprawy ?
 • Helpful post
  #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Sprawa jest dosyć łatwa do zrobienia samemu..

  Nalezy kupić odkamieniacz (zadnych kwasków cytrynowych czy octu), odkręcić boczny korek w stacji.. (UWAGA:nalezy to zrobić gdy urządzenie jest całkowicie zimne, najlepiej po przestanej bez podłączania do pradu nocy), wylać zawartośc stacji poprzez jej przechylenie..
  Wlanie w ów "dziure" rozpuszczony odkamieniacz.. Zakręcić korek i włacz stacje.. Bez zelazka, tylko by boiler w stacji się nagrzał.. Pod zadnym pozorem nie puszczaj pary.. Wyłacz , odstaw na hmm.. 4 godziny.. Upewniając się ze urządzenie wystygło POWOLI odkręcaj korek.. Jeśli usłyszysz syczenie zatrzymaj odkręcanie do czasu kiedy umilknie..
  Wylej odkamieniacz, zakręć i mozesz juz nalać zwyklej wody do zbiornika..
  Na 99,99% powinno zadziałać..

  (Odkręcanie\zakrecanie korka w stacji nalezy robić po uprzednim połozeniu jej na boku, by nie zalać się nie raz ciepłą czy gorącą wodą)
 • #3
  mobidic
  Level 11  
  Dziękuję za szybką odpowiedź próbuję i dam znać czy pomogło :))
 • #4
  mobidic
  Level 11  
  Witam ponownie, zastosowałem się do do wskazówki odkamieniłem, ale niestety po ok 10 minutach ponownie zaczyna lecieć woda, po odkręceniu korka i wypuszczeniu wody problem na kolejne 10 minut znika tak jakby w parowniku był za duży stan wody, i tu mam pytanie jaki element odpowiada za odcięcie dopływu wody z pojemnika plastikowego do parownika ?? Czy ewentualnie próbować odkamienić jeszcze raz ??
 • #5
  egon42
  Level 37  
  Trzeba sprawdzić czy parownik się nagrzewa czy nie, jak się nie nagrzewa to trzeba sprawdzić grzałkę parownika, jak grzałka dobra to trzeba szukać uszkodzenia.
 • #6
  mobidic
  Level 11  
  Parownik się nagrzewa, zastosowałem ponownie odkamieniacz na około 4 godz. jak na razie przez dwie godziny nic się nie dzieje, zobaczę jak będzie przy dłuższym prasowaniu.