Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive woła o formatowanie

Abarai 20 Gru 2011 17:08 30973 13
  • #1 20 Gru 2011 17:08
    Abarai
    Poziom 7  

Witam. Mam problem z moim prendrivem. Z każdym razem, kiedy go wkładam ciągle woła o formatowanie. Sprawdzałem na innych komputerach i na każdym to samo. Nie chcę go formatować, ponieważ mam tam ważne pliki, których nie mam nigdzie indziej. Moje pytanie brzmi: Jak mam naprawić to, aby więcej się nie pokazywało i nie stracić danych? I czym to może być spowodowane? System plików to RAW.

2 13
  • #2 20 Gru 2011 17:20
    sajmosia
    Poziom 15  

Mam to samo z moim. Windows chce widziec urzadzenia na swoj sposob, a ze moj kluczyk jest taki, ze mozna z niego wystartowac komputer i jest to zrobione bazie linux (grub i GPT), wiec windows mysli ze skoro nie ma MBR to trzeba sformatowac.

To, ze windows tak chce, nie znczy , ze ja tak chce wiec nauczylem sie to po prostu ignorowac. Mac OS nie ma tego problemu.

Jesli juz bardzo chcesz, to przerzuc wszystko co masz na kluczyku na twardy dysk i wtedy sformatuj, po czym wrzuc wszystko spowrotem na kluczyk i powinno byc ok.

Pozdro.

0
  • #3 20 Gru 2011 17:32
    Abarai
    Poziom 7  

@sajmosia
    Może to moja wina, bo nie dopisałem, ale nie mogę go wcale otworzyć, bo ciągle pyta o formata. Jeśli mógłbyś powiedzieć, jak moge przerzucić te dane na dysk to byłbym wdzięczny.

Nasunęła mi się jeszcze jedna teoria, mianowicie sformatować a potem użyć programu do przywracania danych z partycji. Mam EASUS Data Recovery Wizard Pro 5.5.1. Czy to by dało zamierzony efekt?

1
  • #4 20 Gru 2011 17:39
    sajmosia
    Poziom 15  

Jest taka plytka startowa nazywa sie Hirens Boot CD.

Tam jest kupe roznych programikow do odzysku danych ale dwa, ktore przychodza mi na mysl i moga Ci sie przydac to "Recuva" i "Partition Find and Mount"

Za pomoca tych dwoch powinienes byc w stanie odzyskac wiekszosc, jesli nie wszystko z danych.

Pozdro.

PS. Nie Formatuj ... Jeszcze nie ..

Ta.

1
  • #5 20 Gru 2011 17:46
    linuks
    Spec od komputerów

Partedmagic pobierz.Wystartuj komputer z tego liveCD i skopiuj pliki z pena.Linuks nieraz widzi partycje których windows nie widzi.

0
  • #6 20 Gru 2011 18:03
    Abarai
    Poziom 7  

@Sajmosia
    Obydwa programy nie wykrywają Pendrive.

1
  • #7 20 Gru 2011 20:08
    Jezzman
    Poziom 21  

Witam.
    Ja tak miałem z dyskiem twardym i powiem ci szczerzę że nic z tym nie zrobisz. Niestety ale musisz sformatować Pendrive bo inaczej będzie ci się to pokazywało cały czas.

@Sajmosia
    Hirens boot CD jest do dysków twardych a nie do pendrive.

Moderowany przez jankolo:

Ostrzeżenie za udzielenie szkodliwej porady

0
  • #8 20 Gru 2011 21:14
    Abarai
    Poziom 7  

Jeśli sformatuje, jak mam odsykać wszystkie dane? Czy programy podane wcześniej mi wystarczą?

1
  • #9 20 Gru 2011 23:31
    pidar
    Spec od pamięci masowych

:arrow:Abarai Może od teraz zapomnij o poprzednich podpowiedziach i podaj w pierwszej kolejności uzyskane informacje z:
    !. CheckUDisk 5.3
    2. ChipGenius
    Przedstaw też log w formie załącznika z programu RMPrepUSB (wybierz USB Info i później tylko OK).

Chcesz odzyskiwać dane z pena, a nie podajesz producenta, modelu oraz jego wielkości w GB?

0
  • #10 22 Gru 2011 00:24
    Abarai
    Poziom 7  

@pidar
    Pen drive jest ze szkoły i jedyne co na nim pisze to "Kapitał ludzki" i podobne. Z tego co się dowiedziałem to jest czytnik kart. W środku jest karta MicroSD 2GB. Musze zapamiętać, by nie zapisywać ważnych danych na takich rzeczach:/.
    1.CheckUdisk:

Cytat:
    Name: USB Flash Memory (USB2.0)

Logic Driver: E:\

VID&PID: Vid_0930&Pid_6544
    Speed: high speed

Total Space: 0.00 MB
    Free Space: 0.00 MB
    VendorID:
    ProductID: USB Flash Memory
    Product Revision: 1.00

Vendor Description:
    Product Description: USB Flash Memory
    Serial Number: 001CC0C5FC16C010842C0728

2.ChipGenius
    Cytat:
    Description: [E:]Masowe urządzenie magazynujące USB(USB Flash Memory)
    Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
    Current Speed: High Speed
    Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 0930 PID = 6544
    Serial Number: 001CC0C5FC16C010842C0728

Device Name: USB Flash Memory
    Device Revision: 0100

Product Model: USB Flash Memory
    Product Revision: 1.00

Chip Vendor: Solid State Systems
    Chip Part-Number: SSS6688-B0
    Reference Brand: (Not available)
    Reference Product: (Not available)

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/sss.html

i na koniec załącznik.

1
  • #13 29 Gru 2011 02:30
    Abarai
    Poziom 7  

Dzięki wam za pomoc. Zastosowałem się do rady Pidara i wykonałem kopię, sformatowałem i odzyskałem pliki. Co prawda część z nich, ale najważniejsze są. Co do przyczyny to przypuszczam, że to był wirus. ESET po odzyskaniu wykrył trojana. A jeśli użyje wcześniej wykonanej kopii problem wraca.
    PS. Wybaczcie za zwłokę w podziękowaniach ;) ale miałem mało czasu i chęci ;).

3
  • #14 22 Paź 2012 00:17
    Robert SP3WBX
    Poziom 14  

Witam.

Odświeżę temat żeby nie zakładać nowego. Mam pendriva który został zahaczony i uszkodzony mechanicznie w momencie kiedy był włożony w przednie gniazdo obudowy PC i obecnie po włożeniu w gniazdo woła o formatowanie. Uszkodzenie polegało na wygięciu cienkiej aluminiowej obudowy, jednak po dostaniu się do środka okazało się, że całość elektroniki to właściwie sam zwarty laminat, który mechanicznie ciężko uszkodzić. Po oględzinach nie widać uszkodzeń. Chciałbym spróbować odzyskać z niego ważne dane. Nie formatowałem go jak na razie. Wszelkie programy do odzysku nie wykazują plików. TestDisk nie wykazuje żadnej zagubionej partycji do odzysku. Co ciekawe programy pokazują zaledwie 8MB pojemności. Proszę o poradę co dalej z nim można zrobić.

Pendrive woła o formatowanie Pendrive woła o formatowanie

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo