Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PG540 i CL541 - nowe pojemniki - jak napełniac?

20 Gru 2011 18:23 14315 5
 • Poziom 27  
  Miał ktoś może do czynienia z nowymi canonami? Jest to nowośc na rynku - dwa niższe modele MG2150 i 3150 jako następcy niższych modeli MP z wkładami PG510 i CL511 wprowadzone niedawno całkiem. Same pojemniki są podobne do poprzedników kształtem z tym że wkłada się je od przodu jak PG40 i CL41. I mam pytanie odnośnie regeneracji - pojemniki starczają na mniej więcej tyle co poprzedniki i o ile z czarnym po zaryzykowaniu i wlaniu tuszu który pasuje zarówno do PG40 jak i PG510 pojemnik drukuje poprawnie jak nowy. Zerwałem naklejkę i powiększyłem otwór taki jak w poprzednikach. Nie wiem co z kolorami. Jeszcze jest trochę tuszu wg wskaźnika ale nie starczy on na długo. Pod naklejką można wyczuc trzy otwory jak w poprzednikach tylko jaka jest kolejnośc kolorów? Jak to sprawdzic? O ile 41 jak i 511 mają ten sam układ to czy tu zmienili? Nie chcę zrywac wieczka bo w przeciwienstwie do samych drukarek nigdzie nie widziałem tych tuszy. Jak się skończy tusz to odkleję mu etykietę i powiększę dziurki. Tylko jak sprawdzic kolory? Nigdzie nie ma instrukcji napełniania tych wkładów. I nie chcę stracic wkładu - żeby zasechł bo pewnie jak u poprzedników można go wiele razy napełniac.
 • Poziom 9  
  Dobry film co do tej serii(PG-540, PG-640, PG-740) tuszy jest tutaj:
  http://www.youtube.com/watch?v=lkPFC4n2SgY
  Mimo że film po Chińsku (chyba) to widać na nim rozmieszczenie kolorów itp. Dodatkowo koleś na filmie podał fajny patent z wykałaczką. Jaki konkretnie tusz wlałeś do tego czarnego?
 • Poziom 27  
  Tusz dedykowany do PG37, 40, 50 oraz 510 i 512. Pigmentowy. Wlałem go przez rozwiercenie otworka pod naklejką. Widzę układ kolorów jak w serii CL38, 41, 51 oraz 511 i 513. Czyli nic nowego. Już sam doszedłem - tylko że wykałaczką się poniszczy gąbkę. A ja użyłem czystej igły. Włożyłem ją do otworku jak przy napełnianiu i wytarłem po wyjęciu o chusteczkę. I jaki kolor był taki napełniłem w ten otworek. Drukuje także super jak w przypadku czarnego.
 • Poziom 2  
  Napełnić pojemniki to nie problem, ale czy macie jakąś receptę na zresetowania kartridży??
  Drukarka mi odmówiła drukowania, pomimo dolania tusza, wyskakuje komunikat że nalezy wymienic wkład. Co teraz zrobic? ;/ załamka
 • Poziom 27  
  Przy wszystkich komunikatach o braku tuszu naciskaj Tak OK Kontynuuj itp. I w końcu pojawi się ostatni o wyłączeniu wskaźnika atramentu. Wtedy naciśnij i przytrzymaj ok 5 sekund przycisk od anulowania na drukarce - czerwony trójkąt. Drukowanie będzie możliwe ale będzie pokazywało całkowicie pusty wkład.
 • Poziom 2  
  Cześć! Trochę odgrzebuję staroć, ale nie chciałem robić nowego tematu, a mój problem dotyczy napełnianych pojemników, a dokładnie pojemnika CL541.

  Pojemnik jest orginalny, CL541XL, drukarka Canon PIXMA MG3550. Oddany do speca do pierwszego napełnienia (zrobił otwory i uzupełnił tusz). Następnie kilkakrotnie sam uzupełniałem kardridź dedykowanym tuszem i nie było problemu.
  Drukarka była nieczynna przez ok. 2 m-ce. Chciałem teraz wydrukować kawałek mapy i okazało się, że drukarka nie drukuje kolorów. Strona testowa oddała tylko czarny barwnik. Zorbiłem czyszczenie zwykłe i dokładne. Dalej to samo.
  W końcu sprawdziłem kardridż czy oddaje tusz, na zwilżonej chusteczce. No i... oddaje. Mam 3 kolorowe paski.
  Zauważyłem też, że kardridż jest bardzo brudny - dookoła dysz jest sporo wymieszanego tuszu. Wózek w drukarce też jest mocno zabrudzony.

  1. Nie wiem czy mam kupować nowy kardridż, czy jest jeszcze jakiś sposób, aby sprawdzić zamontowany kardridż? 2. Czy mam się przejmować zabrudzeniami? Czy może to wpływać w późniejszym czasie na jakość drukowania?

  Pozdrawiam