Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.0 '98 - słabo pali, wina EGR?

20 Gru 2011 19:44 4150 2
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam Opla Corsę 1.0 '98 bez LPG. Nie chce palić jak jest zimny, odezwie się na chwile i zgaśnie. Dopiero jak się trochę rozruchem ,,rozgrzeje" zaczyna jako tako chodzić (osiąga obr. 400-1100), ale praktycznie nie reaguje na gaz, albo z 1-2s opóźnieniem i bardzo ciężko na obroty wchodzi.
    Podłączyłem Opel Scanner'a i ciągle wyskakuje mi błąd: P1405 (present). Dodatkowo świeci się na desce kontorlka ,,Check Engine" (silnik i w środku piorun). Analizowałem również parametry i przepływomierz zmienia wartości, sonda lambda tak samo (chociaż napięcie jest bardzo niskie), EGR value: inactive, EGR Pulse Radio 0%, EGR position feedback 2.11V. Jak silnik pochodzi to czasami zniknie na jakiś czas ,,Check Engine", aby znowu się zapalić.
    Jak sądzicie zawór EGR jest winowajcą?

Opel Corsa B 1.0 '98 - słabo pali, wina EGR?
  • Poziom 35  
    Strzał gazu mógł uszkodzić przepływomierz.
  • Poziom 9  
    Tylko jak teraz sprawdzić przepływomierz? Tylko zastanawia mnie to, że jeżeli jest to przepływomierz to czemu silnik nie chce palić, raczej powinien normalnie palić, a gorzej już z pracą pod obciążeniem i na wyższych obrotach? Dodatkowo samochód jak ww jest ,,bez LPG"