Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci Wifi na laptopie dla telefonu

Fanatyk. 20 Dec 2011 22:20 4619 12
    Fanatyk.
    Level 9  
    Wtam mam problem z konfiguracja Wifi na lapku . Chce zrobic sieć bezprzewodowa zebym mógł z telefonu korzystać. Tworze nowe polaczenie typu ad hoc, wpisuje nazwe, siec bez zabezpieczeń. Wszystko Ok, sieć zrobiona, łącze się w telefonie z siecią , połączona, zasięg maksymalny, jednak gdy otwieram strony na telefonie nie otwierają mi się one. I gdy wchodzę w połączenie sieci bezprzewodowej to pisze - sieć niezidentyfikowana. Jak ją skonfigurować by na tele śmigało ? Windows 7, Nokia 500
    Fanatyk.
    Level 9  
    niestety za kazdym razem kiedy instaluje ten progam wywala mi bluescreena i nie moge zainstalowac ;/
    Bródka

Level 41  
    To zrób fotkę tego BSOD'a
    Fanatyk.
    Level 9  
    Ok udało mi się zainstalować, lecz niestety przy ustawieniach w connectify wyskakuje mi że brak acces pointa ( ap not supported ) Konfiguracja sieci Wifi na laptopie dla telefonu Co zrobić by działało ? czy nie obejdzie się bez routera ?
    Bródka

Level 41  
    Wgraj najnowsze sterowniki do karty sieciowej Intela 5100 AGN, pobierz je ze strony producenta i daj Access point, a nie AD-HOC
    Fanatyk.
    Level 9  
    ok, wgrałem , konfiguracja prawidłowo, w telefonie się połączyłem lecz nadal nie mogę otworzyć żadnej strony w telefonie
    Konfiguracja sieci Wifi na laptopie dla telefonu
    Bródka

Level 41  
    Zobacz czy wpisanie ręcznie dns w telefonie pomoże

dns'y
    8.8.8.8 i 8.8.4.4

Jaki masz internet, osiedlowy, kablowy ?
    Wpisz w menu start polecenie CMD i w okienku które się pojawi wpisz
    Code:
    jaki masz ttl ?
    Fanatyk.
    Level 9  
    rozumiem ze mialem wejsc w punkt dostepu i wejsc w ta siec wifi która swtorzyłem i tam wpisac te dns, niestety nie pomogło. TTL 56
    Bródka

Level 41  
    Miałeś to zrobić w telefonie, a wpisz narazie bez zmiany tych dns w telefonie adres http://173.194.65.103 jak zadziala to wina dns jak nie to czegoś innego np firewalla na laptopie
    Fanatyk.
    Level 9  
    tak zrobiłem to w telefonie, wszedlem w ustawienia- sieci docelowe-Internet- i wybrałem tą sieć wifi i tam wpisałem te dns...

Zmieniłem te DNS na takie jakie były czyli automatyczne i wpsialem ten adres w tele i to samo czyli nei mogę się połączyć.

Interne mam radiowy
    Bródka

Level 41  
    Wyłącz wszelkie zapory w komputerze czyli systemową i jak masz jakaś z antywirusem też wyłącz
    Fanatyk.
    Level 9  
    Ok dzięki za pomoc, przyczyną był antywirus a dokładniej zapora. Dzięki i pozdrawiam.