Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[HP nx6310] Co na gnieździe zasilania?

Trabi 20 Gru 2011 22:42 2966 5
  • #1 20 Gru 2011 22:42
    Trabi
    Poziom 36  

Witam.
    Jak w temacie: jak wygląda doprowadzenie napięcia (napięć?) do tego laptopa? Dostałem takiego w ręce (ponoć zdechł), akumulator niestety padnięty a nie mam dedykowanego zasilacza do niego, więc nawet nie mam możliwości spróbowania jego zasilenia. Gniazdo widzę że jakieś ciekawe - z dziurką w środku. Co to za wtyczka do niego potrzebna? Ile jest styków w tym gnieździe - 2, 3? Bo oglądam je zewsząd, pod lupą i nie mogę wyczaić co gdzie i jak doprowadzić. Na laptopie pisze 18.5V, 4.5A. To gniazdo ma podawane jedno napięcie? Dwa? Na jakie styki i co?
    Mam podobny zasilacz od laptopa DELL, wtyczka jest podobna, napięcie też ale nie chcę próbować tego zasilacza podłączać, bo nie wiem co z tymi gniazdami/wtyczkami.
    Może mi ktoś to rozjaśnić?

--EDIT--
    Znalazłem w sieci screen wtyku z adnotacją "wtyczka z pinem". Hehe, wiele mi to nie mówi. Gdzie jest plus? Gdzie minus? Co to za pin i do czego?
    [HP nx6310] Co na gnieździe zasilania?

--EDIT2--
    Chyba znalazłem rozwiązanie na forum --> "w HP (zew.=masa, wew.=plus, pin=kontrola ładowania baterii)". Spróbuję, ale czy tylko na + i - bez tego pinu zadziała?

0 5
  • Pomocny post
    #2 20 Gru 2011 23:19
    Vogelek23
    Poziom 34  

Trabi napisał:
    pin=kontrola ładowania baterii
    Ale nie w tym modelu - tutaj jest to kontrola przeciążenia zasilacza.

Trabi napisał:
    Spróbuję, ale czy tylko na + i - bez tego pinu zadziała?
    Bez podłączenia pinu laptop na pewno nie zadziała.
    Musisz między pin środkowy a plus wpiąć rezystor 330k.

0
  • #3 21 Gru 2011 11:40
    Trabi
    Poziom 36  

Super, to już jakaś porada :) . Spróbuję i dam znać.
    A pytanie: czy zasilacz od DELL'a podejdzie czy lepiej nie próbować kombinacji z nim?

Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

Sprawdziłem zasilacz od DELL'a. Niby wszystko ok, wsadziłem wtyczkę do laptopa i.... laptop ożył :D . Do tego ładuje akumulator :).

0
  • #4 21 Gru 2011 12:14
    Vogelek23
    Poziom 34  

Zasilacze Della mają na środkowym pinie komunikację 1-wire, więc całkiem inaczej to działa, niż w HP.
    Proszę teraz sprawdzić, czy zasilacz Della jest wykrywany przez laptopa Dell - podłączenie do HP mogło uszkodzić pamięć 1-wire w zasilaczu.

0
  • #5 21 Gru 2011 13:59
    Trabi
    Poziom 36  

Sprawdziłem - bez problemu. DELL rozpoznał swój zasilacz, pracuje na nim i zaczął ładować akumulator. Jak wyjmę wtyk, przełącza się na zasilanie z akumulatora. Po włożeniu wtyczki, przełącza się na zasilanie zewnętrzne i zaczyna ładować aku. Nic się nie stało.
    Dzięki za informację; wolę nie ryzykować dalej i poszukam zasilacza do tego HP.

0
  • #6 08 Sty 2012 13:32
    Trabi
    Poziom 36  

Zasilacz do HP kupiony. Problem rozwiązany. Zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów