Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MONITOR GAŚNIE NA 0,5s podczas grania.

xrenjix 21 Gru 2011 09:33 1811 8
  • #1 21 Gru 2011 09:33
    xrenjix
    Poziom 22  

Witam panowie mam następujący problem.
    Jak włączę rano komputer i zaczynam t cokolwiek grać, to po chwili zaczyna mi gasnąć obraz. Wygląda to tak, że na 0.5s robi się czarny ekran, kontrolka na monitorze nie zmienia koloru. Im dłużej się gra tym to mignięcie jest coraz częstsze. Z biegiem czasu około 20min dochodzi do sytuacji że miga co 2s. Dzieje się tak ze wszystkimi grami. Dodatkowo jak zacznie się tak robić to i jak się chce otworzyć jakieś zdjęcie bezpośrednio po graniu to obraz też przygasa na większą chwilę około 3s. I tak kilka razy, po czym się wyświetli i już z następnymi jest ok. Do tego im dłużej się gra z takimi przygaśnięciami to po około 40 min pojawiają się czerwone linie wyświetlane w zadłuż ekranu. Właściwie jest to jedna linia skacząca po ekranie w pionie. A najlepsze jest to, że wystarczy zrobić przywracanie systemy z dnia wcześniejszego i już nic się nie dzieje można grać cały dzień i obraz ani razu nie przygaśnie. Po wyłączeniu komputera jest to samo i znowu trzeba robić przywracanie.

Mój sprzęt to:
    CPU: Intel Core2Q 8200 2.33 Podkręcony na 3.3
    MB: ASUS P5Q-E
    RAM: 2x2Gb Patriot CL4 zluzowane na CL5
    GPU: ASUS ENGTX 275 Nieznacznie podkręcona. Ma zmienione chłodzenie na GTX PRO ACC.
    Display Driver Ver: 285.62.

Ja jak na razie zrobiłem tyle:
    Zmieniałem sterowniki na różne, starsze wersje – nic nie dało
    Zainstalowałem nowe biblioteki DX –nic
    Rozebrałem komputer wyczyściłem zmieniłem pasty – nic
    Odinstalowałem program do podkręcania GPU – nic
    Skanowałem programem anty wirusowym – nic
    Czyściłem rejestr – nic
    I pomysły mi się skończyły. Niestety nie mam w tej chwili części na wymianę. Może ktoś z was spotkał się z takim problemem lub ma pomysł na jego rozwiązanie. Mi w opcji pozostał format, ale wolałbym tego nie robić, a jak już to, jako ostateczne rozwiązanie. Szukałem na necie, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Może, źle formułowałem pytanie.
    Zamieszczam w dziale Software, bo intuicja mi podpowiada, że to problem tego typu.

0 8
  • #2 21 Gru 2011 12:49
    dinos83
    Poziom 33  

Temperatura GPU w stresie, zasilacz trzyma normy ATX przy obciążeniu?

0
  • #3 21 Gru 2011 12:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 21 Gru 2011 12:58
    kkknc
    Poziom 42  
  • #5 21 Gru 2011 18:55
    xrenjix
    Poziom 22  

Co do temperatury GPU w stresie dochodzi do około 65C. Nawet po dwóch godzinach rypania na full detalach przy 1920x1080 w MW3.
    Zasilacz to BQ Straight Power 600W.
    A napięcia zczytane z miernika pod obciążeniem:
    3.3V = 3,49
    5V= 5,03
    12V= 11.97
    Według programu OCCT w teście power ssuply jest trochę gorzej.
    3.3V = 3,34
    5V= 4,97
    12V= 11,71

Ogólnie sprawa wygląda trochę inaczej niż napisałem w pierwszym poście. Mianowicie chodzi o to, że nie trzeba teraz robić przywracania systemu tylko wystarczy uruchomić komputer ponownie. Poza tym wszystko tak samo.
    Zmiana kabla w monitorze nie pomaga. Rano sprawdzę z innym monitorem.

0
  • #6 21 Gru 2011 19:33
    VictorX
    Poziom 12  

To musi być wada techniczna... jeśli możesz oddaj go na gwarancje...

0
  • #7 22 Gru 2011 09:43
    xrenjix
    Poziom 22  

Przeprowadziłem test na innym na pewno sprawnym monitorze. Ten sam efekt. A mój u kolegi działał cała noc, nic mu się nie działo.
    Więc Monitor i Kabel wykluczyliśmy.

0
  • #8 22 Gru 2011 09:50
    krzychupar
    Poziom 41  

Jak wykluczyłeś Monitor i kabel to pozostało jeszcze podmienić kartę graficzną.

0
  • #9 23 Gru 2011 13:14
    iamtheone
    Poziom 26  

xrenjix napisał:
    GPU: ASUS ENGTX 275 Nieznacznie podkręcona.

Zmień parametry karty na takie jakie był przed podkręceniem. Możliwe że karta straciła na stabilności przez podkręcanie.

0