Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop nie ładuje baterii

21 Dec 2011 10:54 10324 6
  • Level 9  
    Witam. Od 5 dni użytkuję nowego laptopa Lenovo Z570. Wczoraj wszystko było dobrze, aż w pewnym momencie zauważyłem, że laptop nie ładuje baterii. Ikonka informuje że laptop jest podłączony i wyświetla komunikat "Podłączony, nie ładuje".
    Laptop działa, ale nie ładuje baterii. Próbowałem odłączyć baterię i podłączyć laptopa do prądu. I działa. Tak więc nie jest to zepsuty zasilacz. Ale po ponownym włożeniu baterii znów pisze że nie ładuje. Z samej baterii laptop też działa ale w końcu się rozładuje. Czy możliwe żeby bateria padała po 5 dniach?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    pluton_93 wrote:
    Czy możliwe żeby bateria padała po 5 dniach?

Oczywiście, że możliwe. Mogła być felerna od początku. Idz do sklepu z paragonem i poproś o sprawdzenie na innej baterii z takiego samego typu laptopa. Jak bedzie ładowała to do reklamacji. Nie kupuj nowej nie mając pewności co się dzieje, bo trochę kosztuje.
  • Level 9  
    Dzięki za radę. A czy to ma znaczenie, ze laptop podczas użytku był stale podłączony do prądu?

• Level 41  
    pluton_93 wrote:
    Witam. Od 5 dni użytkuję nowego laptopa Lenovo Z570. Wczoraj wszystko było dobrze, aż w pewnym momencie zauważyłem, że laptop nie ładuje baterii. Ikonka informuje że laptop jest podłączony i wyświetla komunikat "Podłączony, nie ładuje".
    Laptop działa, ale nie ładuje baterii. Próbowałem odłączyć baterię i podłączyć laptopa do prądu. I działa. Tak więc nie jest to zepsuty zasilacz. Ale po ponownym włożeniu baterii znów pisze że nie ładuje. Z samej baterii laptop też działa ale w końcu się rozładuje. Czy możliwe żeby bateria padała po 5 dniach?

Zobacz czy w biosie nie masz ustawionego ograniczenia ładowania do np 80%, albo poużywaj baterii aby zasilanie spadło np do połowy i zobacz czy ładuje
    pluton_93 wrote:
    Dzięki za radę. A czy to ma znaczenie, ze laptop podczas użytku był stale podłączony do prądu?

Nie ma znaczenia
  • Level 9  
    Dzięki. Rozładowała się do ok. 54% i jak podłączyłem laptopa to ładowanie już działa.
  • Level 34  
    pluton_93 wrote:
    Dzięki. Rozładowała się do ok. 54% i jak podłączyłem laptopa to ładowanie już działa.
    Gwoli wyjaśnienia - jest to celowe działanie układu ładowania, który nie dopuszcza, przy ciągłej pracy na zasilaczu, do okresowego doładowywania naładowanej niemal do pełna baterii, a tym samym ogranicza zużycie ilości cykli ładowań, wydłużając żywotność baterii.
  • Level 21  
    Właśnie się zastanawiałem czy kolega nie ma sterowania baterii biosem. Kiedyś nie wszystkie laptopy miały baterię sterowaną biosem.