Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sobie radzą stare wersje Reader z .pdf zapisanymi w najnowszym Reader?

Deep777 21 Dec 2011 13:44 2342 6
    Deep777
    Level 9  
    Hey! Jak jest z kompatybilnością .pdf? Powiedzmy, że mam zawsze najnowszą wersję Acrobat Reader i zapisuję w niej jakiegoś .pdf - powiedzmy C-V. Jeśli potencjalny pracodawca otrzyma tego .pdf, a ma starą wersję Acrobat Reader, to będzie miał problemy by ją otworzyć, prawda? Będzie musiał zaktualizować Readera? Jeśli mu się będzie chciało... Jak z tym poradzić? Można zapisywać w najnowszym Reader jako starszą wersję .pdf? Czy w ogóle niepotrzebnie się martwię i powinno wszędzie odczytywać najnowsze .pdf? DZIĘKI!
    szaleniec
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W kwestii formalnej - wyjaw tajemnicę, jak Readerem można zapisać plik pdf? (pomijając zapisanie kopii pliku pdf)
    Deep777
    Level 9  
    Mój błąd. Robię eksport w Open Office. Teraz więc pytanie... Czy są różne wersje .pdf? Stare, starsze, nowsze?
    dt1
    Admin of Computers group
    Acrobat Reader 7 lub nawet 6 powinien sobie dać radę. Jeśli readery w nowszych wersjach są według Ciebie za bardzo obładowane i za wolne (według mnie są) - sprawdź Foxit Reader. Szybszy i obsługuje najnowsze formaty :)
    Deep777
    Level 9  
    >Matuzalem

No wynika... Czyli standard .pdf jest niezmienny i nie powinno być problemów z jego odczytaniem? Może wytłumaczę w czym problem... Ostatnio wpadł mi w ręce jakiś .pdf i w Reader 9 za nic nie chciało go odczytać. Wyskoczył mi komunikat coś odnośnie nowszego Readera. I faktycznie... jak wgrałem 10 było już pięknie...

Do czego zmierzam... Jeśli eksportuję .pdf z pomocą Open Offica, jak wiadomo OO robi aktualizację. Zastanawiałem się, czy jeśli OO zaktualizuje plugin do tworzenia .pdf, to czy ktoś (potencjalny pracodawca, do którego wysłam .pdf) ma starego Readera, to czy będzie miał problem by odczytać. I tyle... Czyli teoretycznie nie powinien mieć problemów? DZIĘKI!
    dinos83
    Level 33  
    dt1 wrote:
    sprawdź Foxit Reader. Szybszy i obsługuje najnowsze formaty :)

Inną alternatywą jest jeszcze PDF-XChange Viewer.