Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA5580A510, nie pobiera płynu do płukania

RobRa 21 Gru 2011 15:56 5258 4
  • #1 21 Gru 2011 15:56
    RobRa
    Poziom 8  

Witam,
    Przejrzałem już wszystkie posty o podobnej tematyce. Problem taki jak w temacie, nawet na programie 7 (uszlachetnianie) woda jest pobierana przez pojemnik do prania zasadniczego (lewy w szufladzie). Wyczyściłem już szufladę i kieszeń, łącznie z rozebraniem dysz.
    Nie mam pewności, jak powinny być podłączone wężyki do szuflady (są dwa, a wejścia są 3). U mnie wężyk z lewego elektrozaworu podłączony jest do skrajnie lewego wejścia, w którymś poście wyczytałem, że powinien być podłączony do drugiego, ale ten post dotyczył innej pralki.
    Proszę o informację dotyczącą podłączenia wężyków, względnie sugestię, co jeszcze może być przyczyną tej usterki. Pozostał już chyba tylko elektrozawór, czy on również może być przyczyną nie pobierania płynu?

Z góry dziękuję za pomoc. :)

0 4
  • #2 22 Gru 2011 12:07
    RobRa
    Poziom 8  

Nikt nie wie?

0
  • Pomocny post
    #3 22 Gru 2011 12:41
    Mekkus
    Poziom 20  

Witam.
    Czy sprawdziłeś e-zawór czy podaje moduł napięcie na obie cewki w zależności od programu,węże tak jak były( są wyprofilowane).

Tu jak podłączyć węże.
    Pralka Amica PA5580A510, nie pobiera płynu do płukania

5
  • #4 22 Gru 2011 13:16
    RobRa
    Poziom 8  

Napięcie jest podawane, bo woda jest podawana przez obydwa zawory, w zależności od programu.
    Jeżeli chodzi o węże, to obydwa wejścia w szufladzie, po lewej stronie są tak blisko siebie, że wyprofilowanie nic nie podpowiada. Może być do skrajnie lewego, jak i do środkowego.
    Przełożyłem lewy wężyk ze skrajnego położenia na środkowe i na pierwszy rzut oka pralka działa prawidłowo. Jednak chciałbym się upewnić, jakie podłączenie jest prawidłowe.

0
  • #5 23 Gru 2011 13:17
    RobRa
    Poziom 8  

Po prawidłowym podłączeniu wężyków, pralka działa prawidłowo. Dziękuję za pomoc i życzę spokojnych Świąt.

0