Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepływowy ogrzewacz wody siemens dht18r

gdkj 15 Gru 2004 10:10 7622 7
  • #1 15 Gru 2004 10:10
    gdkj
    Poziom 26  

nigdy nic takiego nie robiłem ale wola szefa...
    w wyżej wymienionym nastąpiła usterka polegająca na braku grzania oczywiście ;).
    po zdjęciu obudowy stwierdziłem że ustrojstwo jest zasilane z sieci trójfazowej.
    pod wpływem ruchu wody (?) nie załącza się ostatni styk (licząc od lewej).
    poluzowałem śrubkę przy sprężynie naciągającej (blaszka) i zaczęło działać, niestety mój szef nie jest zachwycony takim sukcesem i każe cudo naprawić poprzez wymianę wadliwej części.
    wygląda że coś się zaciera.
    jeżeli jakis kolega forumowicz dobrze zna ten rodzaj ogrzewacza niech napisze co i jak.
    pozdrawiam.

0 7
  • Pomocny post
    #2 15 Gru 2004 10:23
    Ryszard49
    Poziom 32  

Witam.
    Na dopływie wody do podgrzewacza jest zamontowany filtr. Sprawdź czy nie jest zanieczyszczony osadem. Zanieczyszczenie powoduje zmniejszenie ciśnienia wody a co za tym idzie nie załączanie grzałek.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 15 Gru 2004 11:10
    gdkj
    Poziom 26  

dzięki za radę, ten filtr jest jakoś widoczny czy to będzie poprostu siateczka w rurze dopływowej?
    pozdrawiam.

0
  • #4 15 Gru 2004 11:17
    Ryszard49
    Poziom 32  

Jest dobrze widoczny, czasami nakrętka jest koloru czerwonego. Filtr typowy siatkowy.

0
  • #5 15 Gru 2004 11:54
    gdkj
    Poziom 26  

jutro sprawdzę.
    pozdrawiam.

0
  • #6 20 Gru 2004 10:34
    gdkj
    Poziom 26  

na razie podgrzewacz działa i to chyba dobrze.
    tak na przyszłość chciałbym jednak wiedzieć jak działa załączanie grzałek w tym modelu.
    co ta woda napędza i czy w tym modelu można to wymieniać, czy nie jest to np. zintegrowane z wężownicą itp. jak na razie nie rozbierałem tego , a założone jest tak że i z boku słabo widać.
    chciałbym się jednak doedukować.
    pozdrawiam.

0
  • #7 20 Gru 2004 21:16
    Michał Król
    Poziom 15  

Nie jestem pewien ale chyba w tym modelu jest przekaznik tzw; mebranowy tj cisnienie wody powoduje rozszerzanie mebrany ktora to kolejno zalacza grzalki.Spotkalem sie tez z bardziej zawansowanym modelem tj grzalki sa zalanczane elektronicznie(czujnik przeplywu wody na wlocie do ogrzewacza.

0
  • #8 21 Gru 2004 06:46
    lopr_pol
    Poziom 22  

Tak jak kolega poprzednik napisal jest membrana sterowana cisnieniem i zacina sie trzpien sterujacy stykami - stal pracuje w mosiadzu. U mnie np. nie wracal do konca. Brud, wytarcie itp. doraznie pomaga kapniecie kropli oleju np. silnikowego i rozruszanie ustrojstwa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo