Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie Cyfrowego Polsatu na 2 TV

21 Gru 2011 17:32 10948 14
  • Poziom 7  
    Witam,

Posiadam dekoder CP HD500 i chciałbym rozdzielić sygnał na TV. Wiem że na każdym odbiorniku będzie to samo, ale nie przeszkadza mi to w żaden sposób. Zakupiłem modulator, podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją i nic nie chce działać. Na drugim TV nie mam obrazu. Schemat podłączenia wygląda następująco:

Z dekodera CP kabel euro idzie do modulatora do wejścia VCR/SCART/IN z modulatora zwykły kabel antenowy wychodzi do drugiego pokoju i za pomocą najzwyklejszego trójnika podłączony jest do drugiego TV. Modulator ustawiony jest na kanale 38, a w drugim pokoju na TV robiłem od nowa szukanie programów i nie znajduje mi żadnego kanału na którym mógłbym odtwarzać obraz z dekodera CP. Proszę o pomoc.
  • Poziom 35  
    1. Włącz modulator bezpośrednio do telewizora nr 1 innym kawałkiem kabla i sprawdź czy działa
    2. Pomiń trójnik w telewizorze nr 2 i sprawdź czy CP jest odbierany
    3. Jak punkt 1 pozytywnie a 2 negatywnie, to zmień kabel między modulatorem a telewizorem nr 2, lub zobacz czy jego końcówki nie mają zwarcia żyły "gorącej" z ekranem (podwinięty "włosek" z ekranu).
  • Poziom 7  
    Jako że jestem kompletnym laikiem mam prośbę żebyś opisał mi krok po kroku co mam zrobić. Na razie sprawdziłem tylko czy żyła nie styka się z żadnym elementem ekranu, tam jest wszystko OK. Czy na drugim TV muszę jakoś wyszukać "nowy kanał" na którym będzie się pojawiać odbiór z CP?
  • Poziom 35  
    kreslarz napisał:
    1. Włącz modulator bezpośrednio do telewizora nr 1 innym kawałkiem kabla i sprawdź czy działa
    2. Pomiń trójnik w telewizorze nr 2 i sprawdź czy CP jest odbierany
    3. Jak punkt 1 pozytywnie a 2 negatywnie, to zmień kabel między modulatorem a telewizorem nr 2, lub zobacz czy jego końcówki nie mają zwarcia żyły "gorącej" z ekranem (podwinięty "włosek" z ekranu).

Trudno to napisać prościej, ale spróbuję
    1. wyjście z modulatora (to antenowe) podłącz do wejścia antenowego podstawowego telewizora. Zastosuj inny kabelek antenowy niż ten z drugiego pokoju. Może być jakiś kabel z magnetowidu, lub podobny. Wyłącz złącze SCART z wejścia telewizora i wyszukaj na podstawowym telewizorze sygnał z CP. Jeżeli okaże się to niemożliwe, uszkodzony jest modulator, lub kabelek antenowy łączący go z telewizorem. Jeżeli uzyskasz prawidłowy obraz na podstawowym telewizorze, przywróć na nim poprzednie połączenia i podłącz przewód antenowy idący do dodatkowego telewizora.
    2. W dodatkowym telewizorze odłącz trójnik i kabel antenowy z modulatora podłącz bezpośrednio do gniazda antenowego tego telewizora. Sprawdź, czy modulator i CP działają (jest podłączone zasilanie i na CP wybrany jakiś program). Włącz automatyczne wyszukiwanie programów w telewizorze i sprawdź, czy znalazł program z CP. Jeżeli tak, wprowadź go do pamięci telewizora.
    3. Jeżeli w punkcie 2 udało się odebrać program, podłącz kabelek antenowy z modulatora przez trójnik i sprawdź, czy nadal program jest odbierany.
    4. Jeżeli w punkcie 3 program nie jest odbierany, to uszkodzony jest trójnik.
    5. Przeprowadź po kolei powyższe operacje i podaj wyniki z powołaniem się na moje punkty. Jak nie będzie pozytywnych efektów, będziemy brnąć dalej.
  • Poziom 7  
    Ok wiec może zacznijmy od początku, masz może schemat jak powinna być prawidło podłączona całość tej instalacji? Bo zaczynam robić pkt 1 i "Wyłącz złącze SCART z wejścia telewizora i wyszukaj na podstawowym telewizorze sygnał z CP." za cholerę mi do niczego nie pasuje.

Odpiąłem kabel euro który łączy modulator i dekoder, wypiąłem przewód antenowy łączący modulator z TV w drugim pokoju i zastąpiłem go przewodem antenowym który połączył modulator z TV do którego podpięty jest dekoder CP. Spróbowałem wyszukać nowe programy, natomiast znajduje tylko std programy ze zwykłej anteny siatkowej.

Pkt 2 i 3 jest prosty i czytelny, natomiast cały czas mam problem z pkt 1.
  • Poziom 35  
    Czy aktualnie schemat połączeń wygląda tak?
    Rozdzielenie Cyfrowego Polsatu na 2 TV
    Jeżeli jest inaczej to podaj co i gdzie zmienić.
  • Poziom 28  
    Odłącz antenę siatkową i sprawdź, lub
    zmień kanał w modulatorze, na wyższy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    "Kolego- sygnał z HD5000 do modulatora kablem euro-RCA, z modulatora wyjśćie żeńskie antenowe do telewizorów.
    W modulatorze ustawiony kanał i dostroić telewizory. Pomiń ten jakiś "trójnik" zobacz czy działa."

A co w przypadku jeżeli dekoder mam podłączony kablem HDMI? muszę zdublować sygnał kablem EURO?

Podłączyłem modulator innym kablem telewizyjnym do TV przy którym jest dekoder, i znalazłem program CP (strasznie śnieżył ale może to kwestia dostrojenia), więć mniemam że modulator jest sprawny.
  • Poziom 35  
    marek.kuszneruk napisał:
    Podłączyłem modulator innym kablem telewizyjnym do TV przy którym jest dekoder, i znalazłem program CP (strasznie śnieżył ale może to kwestia dostrojenia), więć mniemam że modulator jest sprawny.

Włącz dalej szukanie kanałów bo na pewno masz zestrojone na jakiegoś śmiecia z modulatora. Oczywiście szukanie na zakresie UHF! Przy bezpośredniej bliskości obu urządzeń sygnał musi być idealny, a nie zaszumiony. Jeżeli faktycznie jest to jedyne miejsce w którym odbierasz modulator, to sprawdź kabelek między modulatorem a wejściem antenowym TV, lub zamień na inny. Jeżeli to również nie pomoże to uszkodzony jest modulator.
  • Poziom 7  
    mihal2002 napisał:
    marek.kuszneruk napisał:
    "

A co w przypadku jeżeli dekoder mam podłączony kablem HDMI? muszę zdublować sygnał kablem EURO?

Co ty wypisujesz? Modulator podłączony kablem HDMI i euro?! Przeczytaj dokładnie opis jak to podłączyć!

Jakim innym kable i co z czym podłączyłeś?!

I nie "mniemaj" tylko napisz coś z sensem!

Po co mam podłączać dekoder do TV kablem EURO skoro mam podłączony kablem HDMI. O to mi chodziło.

Dodano po 5 [minuty]:

[quote="kreslarz"]
    kreslarz napisał:

1. wyjście z modulatora (to antenowe) podłącz do wejścia antenowego podstawowego telewizora. Zastosuj inny kabelek antenowy niż ten z drugiego pokoju. Może być jakiś kabel z magnetowidu, lub podobny. Wyłącz złącze SCART z wejścia telewizora i wyszukaj na podstawowym telewizorze sygnał z CP. Jeżeli okaże się to niemożliwe, uszkodzony jest modulator, lub kabelek antenowy łączący go z telewizorem. Jeżeli uzyskasz prawidłowy obraz na podstawowym telewizorze, przywróć na nim poprzednie połączenia i podłącz przewód antenowy idący do dodatkowego telewizora.

Zrobiłem to wg schematu kolegi .
  • Poziom 7  
    Takie rozwiązanie mam od samego początku. Czyli w tej chwili mam zrezygnować z kabla HDMI pomiędzy dekoderem a pierwszym TV i zastąpić go EURO? Nie odbije się to na jakości obrazu na pierwszym TV?